Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to odbior kominiarski zrobiony,mozemy juz ubezpieczyc dom jako dom,a nie jak budowe.

 

na czym polega odbiór kominiarski?

 

Zjawia sie Pan kominiarz,czasem z pomocnikiem,co za nim nosi to i owo :lol:

sprawdza kanaly kominowe,kratki wentylacyjne,czy materialy latwopalne nie przylegaja do komina,czy sa zamontowane drzwiczki,jaki jest ciag w kanalach kominowych,czy kominy sa prawidlowo zakonczone ponad dachem.Poprostu sprawdza czy wszystko nadaje sie do uzytku i jest zgodne z ustawa o prawie budowlanym z dn.07.07.1994r(Dz.U.nr 89 poz.414) ,zgodne z ustawa o ochronie p-poz. z dn.24.08.1991r(dz.U.nr81 poz.351) oraz z rozporzadzeniem MSW z dn.03.11.1992r w sprawie ochrony p-poz. budynkow(Dz.U.nr 92 poz.460).

Jak wszystko jest jak nalezy wydaje odpowiedni papier i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

tak mysle,ze moze ktos zrobiłby tutaj podumowanie wszystkich z terminami rozpoczecia robot w tym roku???Łatwiej byłoby pozniej obserwowac swoje poczynania...

Jest ktos za???

 

 

A ja wrociłam z wczasow nad morzem. I powiem tak- byłam pierwszy raz w zyciu nad polskim morzem- i ostatni. Ludzie sa okropni, niemili, poprostu cos najgorszego...a do tego, jak nam złodzieje okradnli podczas snu pokoj- nikogo to nie zainteresowało, nawet włascicielke domu.

DABKI sa do d..... :evil:

 

a na budowie...info w dzienniku.

 

nawet nie mam juz aparatu,zeby zdjecia robic.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

tak mysle,ze moze ktos zrobiłby tutaj podumowanie wszystkich z terminami rozpoczecia robot w tym roku???Łatwiej byłoby pozniej obserwowac swoje poczynania...

Jest ktos za???

 

 

A ja wrociłam z wczasow nad morzem. I powiem tak- byłam pierwszy raz w zyciu nad polskim morzem- i ostatni. Ludzie sa okropni, niemili, poprostu cos najgorszego...a do tego, jak nam złodzieje okradnli podczas snu pokoj- nikogo to nie zainteresowało, nawet włascicielke domu.

DABKI sa do d..... :evil:

 

a na budowie...info w dzienniku.

 

nawet nie mam juz aparatu,zeby zdjecia robic.... :cry:

 

byłam u ciebie i widziałam...przykre :(

aparat kupicie sobie za to lepszy 8) , czymś sie trzeba pocieszać, głowa do góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale ona chciała z gory, wiec najpierw sie zapłaciło..a okradli nas w druga noc.

Zreszta ludzie w ogole byli tacy nieprzyjaźni, jakas grupa młodych "znalazła" czesc dokumentow.....Obawiamy sie,ze to oni nas okradli.

Nawet jak przyszla policja- nie chciało sie kobiecie wyjsc do nas i pogadac....nic nie pomogla.Obcych pytalismy sie o wszystko, o posterunek, listonosza, bo dokumenty lezały koło skrzynek....Naprade nie polecam Dąbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszyscy sa na budowie,ze nikt nie pisze????A moze funduszy zabrakło??? :-?

 

Poprosze o sprawozdania z wykonywanych robot i plany do konca wakacji, oczywiscie budowlane.... :D :wink:

 

U mnie dzis zamontowali drzwi z kotłowni na ogrod.Firma Mikea.Koszt jakies 1100zł.Tak wiec dom w pełni zamknięty.Zostają jeszcze otwory na lukswery, przez ktore ja sie wcisnę do domu, wiec pewnie i chudy złodziej tez.

Obiecali nam do piatku zrobic wylewki....ale po dzisiejszej rozmowie- nie mam takiej pewnosci,ze sie wyrobią.

Pan od elewacji bedzie ocieplał dom koncem wrzesnia.

Do ogrodzenia, czyli kamieniarz wkracza w przyszłym tygodniu...ma miesiac opoznienia, ale wierze,ze sie do listopada wyrobi z pracami.

 

 

i najciekawsze- wciaz nie mamy dachowki...hehhe....niezle, nie???Dlaczego??Bo ci co nam szykują wylewki to ci od dachowki....

 

Plan na przyszle tygodnie:

- ocieplic kapliczke i obłozyc drzewem

- ułozyc dachowke i zrobic wykonczenie...

- zrobic ogrodzenie, tj zaczac choc z przodu.

 

W sobote mamy spotkanie ze stolarzem. Robi nam drzwi wewnetrze w całym domu. Sosnowe, koszt 1000zł z listwami, klamkami, szybami. Nie wiedziałam,ze sa tansze niz te okleinowe :o

 

Czekamy jeszcze na kosztorys płytek do łazienek i holu+salon, i bedziemy juz zamawiac.....chcemy tez juz meble do kuchni projektowac,zeby na grudzien sie wyrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny i chłopaki!!!! u mnie kończą malowanie :roll: ....zamówiłam karnisze, firany i materiał na zasony....kuchnie montują mi za 10 dni....schody za 2 tygodnie... mąż ociepla poddasze :lol: ...ja wciąż mieszkam u teściowej :roll: ....niedługo szkoła!!!!! :x ....w połowie wrzesnia zamieszkam w domku....ot tyle! co u Was?pozdro.u :wink: :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w ramach raportowania postępów 8)

 

woda + kanaliza wew. gotowa

instal. elektryczna na dole się robi, góra za jakiś tydzień też będzie skończona

od września wchodzą panowie od wykończenia (podbitka, ocieplanie, wylewki, tynki i co tam jeszcze sobie będziemy życzyć :D )

 

i jeszcze pytanie - pewnie za daleko wybiegam w przyszłość, ale...

na jakie etapie powinien być budynek, żeby starostwo mogło go odberać?

rozumiem, że instalacje kompletne i działające, okna, drzwi, posadzki (bo czy panele czy płytki pvc to raczej nikogo nie powinno - oprócz mnie - obchodzić :D ), a np. ogrodzenie? jakieś podjazd do garażu? łazienka z wanną czy goła podłoga z podejściem do pionu?

może ktoś z "planujących" mógłby mnie oświecić, za co z góry dziękuję :wink:

 

pzdr

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urlopujesz do budowy??

 

U nas urlop bedzie po wylewkach....tj beda dach robic, ale w srodku bedzie cisza....

 

a musze sie przyznac-..planuje sprzedac dom.....zrobic czesciowo i sprzedac....chyba nawet jest juz chetny....ale dol chce miec wykonczony, bo nie wie, jak mysmy zaprojektowali podłogowke, plytki, meble....Czas pokaze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urlopujesz do budowy??

 

U nas przestuj bedzie po wylewkach....tj beda dach robic, ale w srodku bedzie cisza....

 

a musze sie przyznac-..planuje sprzedac dom.....zrobic czesciowo i sprzedac....chyba nawet jest juz chetny....ale dol chce miec wykonczony, bo nie wie, jak mysmy zaprojektowali podłogowke, plytki, meble....Czas pokaze. :(

 

ten co budujesz :o

chcesz sprzedac :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...