Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jeszcze więcej bo koło dwunastu.

Ale w komplecie mam projekt wszystkich instalacji z wentylacją mechanicznie włącznie. (Nie takie na odwal się do projektu tylko takie już cacy na gotowo do wdrożenia). No i z głowy załatwianie wszelkich papierków. Pani architekt się postarała - pozwolenie mieliśmy w dwa tygodnie.

 

Niestety sporo odstajemy od tego wątku. Przez problemy z ekipą uda nam się postawić tylko stan zerowy do zimy (mam nadzieje że choć tyle). Ale i tak mam nadzieję że w przyszłym roku już będziemy mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak projektu gotowego , i złożenie dokumentów na pozwolennie o budowe , to chyba dużo?

 

Nawet bardzo dużo moim zdaniem. Uważam, że mocno demonizuje się trudność z załatwieniem dokumentów do pozwolenia na budowę a zorienrtowany architekt lub kierownik budowy kosi kasę!

 

Wszystkie potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowę skompletowaliśmy sami. Zapewniam, że nie wymaga to wielkiej inteligencji tylko czasu, który trzeba wygospodarować z dnia pracy, bo oczywiście wszystkie urzędy działają tylko w standardowych godzinach. Geodeta skasował za zrobienie kilku kserokopii mapy 700 pln. To też uważam jest żenująca cena, bo nie napracował się za bardzo. Pani architekt przygotowała adaptację projektu tzn. naniosła zmiany na projekt gotowy oraz przygotowała osobny zeszyt z planem zagospodarowania działki oraz projektem za 1500 pln

 

Wszystkie dokumenty wraz z projektem złożyliśmy w odpowienim wydziale gminy i po dwóch tygodniach mieliśmy pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my za adaptację zapłaciliśmy 2,5 tys (w tym załatwianie wszystkich papierów - osobiście odebraliśmy tylko pozwolenie i kupiliśmy dziennik), geodeta to osobna sprawa bo robi nam też inne rzeczy.

 

generalnie całość papierologii to nie jest wejście na K2 zimą ale dla nas przede wszystkim problemem był czas - ja pracuję do 17-18-tej, żona do 15.30 więc pozostawało tylko tzw. wyrywanie się.

próbowałem - nie zawsze się udawało, a raczej z reguły sie nie udawało, więc to czy koszy adaptacji na poziomie 2 czy 4 tys jest wysoki to raczej sprawa indywidualna.

 

ja dla spokojnego snu zapytałbym jeszcze ze 2 -3 innych architektów o ich cenę.

 

(co do mojego domu - mamy już tynki, kłada się gładzie, trochę też c. o. już leży, szukamy kotła i chętnych do robienia schodów)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak projektu gotowego, i złożenie dokumentów na pozwolennie o budowe, to chyba dużo?

 

Już Ci napisali, że ze złożenia dokumentów najważniejsze jest ich wcześniejsze skompletowanie. My od architekta adaptującego projekt dostaliśmy wykaz dokumentów, o które mieliśmy się postarać. Architekt był miejscowy, w razie wątpliwości łapał za telefon i wyjaśniał sprawę u znajomego pana Leszka czy pani Ani.

 

Z drugiej strony znajomi szukali architekta od adaptacji projektu, który wziął na siebie załatwianie papierów. Potem trochę się narzekali, że nie wyrabia się czasowo. Zamiast lepiej mieli dłużej.

 

Zrobisz jak będziesz uważał, ale również polecam sprawdzenie cen u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teściowa nie pracuje i powiedziała że zajmnie się całągonitwą po urzedach, a wygadana z niej babka, a wiec oddam projekt do adaptacji wcześniej muszę kupić mapki do celów projktowych, i wziąśc wz co jeszcze musze zrobić sam i gdzie się udać za wszystkie informacje dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak projektu gotowego , i złożenie dokumentów na pozwolennie o budowe , to chyba dużo?

 

kupiłem projekt gotowy i przekazałem go firmie która zajmuje się adaptacją i całą papierologią. z mojej strony była jeszcze mapa 1:500 do celów projektowych.

za niczym więcej nie łaziłem. podpisałem pełnomocnictwo i za jakieś 3 miesiące miałem pozwolenie na budowę. całość - 1200 zł

4000 zł - to zdzierstwo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem projekt gotowy i przekazałem go firmie która zajmuje się adaptacją i całą papierologią. z mojej strony była jeszcze mapa 1:500 do celów projektowych.

za niczym więcej nie łaziłem. podpisałem pełnomocnictwo i za jakieś 3 miesiące miałem pozwolenie na budowę. całość - 1200 zł

4000 zł - to zdzierstwo !!!

 

A możesz powiedzieć co to za firma za 1200? Ja znalazłem taką, co robi coś takiego za 2800 zł (ja kupuję tylko projekt gotowy i daję mapę 1:500, oni załatwiają wszystko inne aż do uzyskania PnB + w tej cenie możliwe niewielkie zmiany w projekcie gotowym, typu zmiana wielkości lub położenia okien itp.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem projekt gotowy i przekazałem go firmie która zajmuje się adaptacją i całą papierologią. z mojej strony była jeszcze mapa 1:500 do celów projektowych.

za niczym więcej nie łaziłem. podpisałem pełnomocnictwo i za jakieś 3 miesiące miałem pozwolenie na budowę. całość - 1200 zł

4000 zł - to zdzierstwo !!!

 

A możesz powiedzieć co to za firma za 1200? Ja znalazłem taką, co robi coś takiego za 2800 zł (ja kupuję tylko projekt gotowy i daję mapę 1:500, oni załatwiają wszystko inne aż do uzyskania PnB + w tej cenie możliwe niewielkie zmiany w projekcie gotowym, typu zmiana wielkości lub położenia okien itp.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem projekt gotowy i przekazałem go firmie która zajmuje się adaptacją i całą papierologią. z mojej strony była jeszcze mapa 1:500 do celów projektowych.

za niczym więcej nie łaziłem. podpisałem pełnomocnictwo i za jakieś 3 miesiące miałem pozwolenie na budowę. całość - 1200 zł

4000 zł - to zdzierstwo !!!

 

A możesz powiedzieć co to za firma za 1200? Ja znalazłem taką, co robi coś takiego za 2800 zł (ja kupuję tylko projekt gotowy i daję mapę 1:500, oni załatwiają wszystko inne aż do uzyskania PnB + w tej cenie możliwe niewielkie zmiany w projekcie gotowym, typu zmiana wielkości lub położenia okien itp.)...

 

poszło na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie chwale. Koniec 2 etapu!!!!Mamy dach w komplecie. Teraz wykonczeniówka, choc doł juz jest pod malowanie... :lol:

Dzis zapłaciłam za ocieplenie...w przyszłą sobote ruszamy.

Mąż znalazł tez firme, ktora wykacza domy i w poniedziałek wchodza do nas.Mam dosc naszej firmy, ktora 3 tyg układała 220m dachówki!!!!A dzis poprostu nie przyszli..... :-? Obiecali wykonczyc nam dom a tu prosze- zaczynają budowac kolejne 2 domy plus stacje benzynowa pod wykonczenie na ten rok. To chore..I niby kiedy mają do nas wejsc??W styczniu??A moze lutym???I konczyc pół roku??Nie, dziekuję.

W poniedziałek robią nam ogrodzenie z tyłu, a reszta ekipy układają płytki w garazu i kotłowni na podłodze i metr na scianie...

Pod koniec przyszłego tygodnia ma tez wrocic nasz znajomy i dokonczyc szpachlowanie dołu i ocieplac juz gore....

A panowie od kamienia..no coz, mieli byc koncem lipca....ale tylko mieli....Co za ludzie teraz sa..... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje kolejnego kroku.... :D Okna to fajna sprawa...tak dom staje sie wiekszy, i wreszcie ma wyglad domu a nie budowli.

 

A mam pytanie do tych, co juz zakonczyli stawianie domu i zaczynają robic w srodku...

Jak jedziecie na budowe to jak mówicie??Ze jedziecie na działke??

A moze na budowe?Czy do domu??Bo ja wciąż ,ze na działke..i nie wiem, kiedy mi to minie... :-? A przeciez to juz nie działka, ale dom!!!!

 

I musze jeszcze cos powiedziec..chyba Sylwestra spedzimy juz u siebie.Wszystko na to wskazuje..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...