Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

u nas zaczęli wylewki na górze,szpalety w oknach i tynkuja dziury po hydraulikach :)

 

do środy powinni skończyc

 

a co do bidetów ,misek ustępowych ,bateri,to czeka sie róznie od paru dni do paru tygodni

a glazurnicy którzy robia tzw.biały montaz powinni miec te rzeczy

 

Semir mam do ciebie pytanie ...up@#$li mi okno w jednym miejscu pianką montażową :evil: czym to można usunąć :roll: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do wydatkow...zapisuje je codziennie.Załozyłam zeszyt 3 lata temu i dosłownie zapisuje nawet gwoździe.Zawsze wieczorem siadam i uzupełniem zapis.A druga strona zeszytu to moj własny dziennik budowy. :D

 

Koszt obecnie budowy to ponad 270tys. :-?

ale mamy juz wszystko kupione z grubszych rzeczy, czyli płytki, armatura, deski, panele, listwy, stopice, AGD, kaloryfery.

Czeka nas jeszcze 10 tys drzwi wewnetrze, 6 tys balustrada, kleje, podklady na podłogi, i płyty rygipsowe.

Obecnie kopia nam pod taras, płytki ułozone w kotłowni, garazu, gospodarczym.Mamy schodki do piwniczki, pieknie ogrodzone tył domu, barierke na balkonie,wytynkowany dom,ale nie pomalowany.

W tym tyg.rygipsy na poddaszu, a od srody- łazienka na gorze.Moze od jutra kamien wewnatrz domu.Meble do kuchni wyrysowane-termin montarzu- 6 grudnia, drzwi wewnetrze-30 listopada.W tym tyg piec do Co przywoza i montujemy ogrzewanie.

 

Domek nabiera wygladu....ale mam dylemat.

Pilnie potrzebuje rady.Mam prysznic przy skosie.płytki nie zostały uwzglednione na skosie, tylko farba.jaka wiec farba musi byc wiedzac,ze panel prysznicowy znajduje sie na przeciwko skosu??tak wiec woda bedzie lała sie cały czas na ta sciane.......poradzcie jakąś firme!!!

A farby zmywalne???takie do pokoi??jakie polecacie??Bo tez juz sie wybieram zkupic. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy juz piec do CO...

a do tego mąz ostro potraktował kamieniarzxy, ktorzy od sierpnia mowia,ze za tydien wchodza..i jutro maja przywiez betoniarke.No ciekawe.A jaki sposob na nich??Powiedziec,ze mamy inna ekipe....i zaraz sie znalazł czas.a ekipa faktycznie jest,ale za 2 tyg ma czas..a u nas od poniedziałku zima wkracza :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu cisza...

Wybralismy juz całą sypialnie, wypoczynek, stół i krzesła do jadalni...cena, no coz- 15 tys :o całość.

Czas oczekiwania 6 tygodni. NORMALNIE SZOK!!!! :o

Czekamy na ostatnią transze....do wprowadzenia sie zostało jeszcze kupe roboty, a nam- mało kasy. :-? Przerosła nas budowa o jakies...hmmm 60 tysiecy. Zeby sie wprowadzic potrzebujemy jeszcze około 60-70 tysiecy...

Przyznajcie sie, czy u Was tez plany były inne, a rzeczywistosc was zaskoczyła??Pamietam, jak zapisywałam sobie, ile na co pojdzie....i dodałam na koniec 20 tys drobne wydatki.A te drobne wydatki to nie 20 a 50 tysiecy. Normalnie szok....A mowia,ze najlepiej jest kupic dom wybudowany i tylko go wykonczyc.Postawienie do nic...wole tysiac razy stawiac mury niz teraz konczyc.Wspolczuje tym,co zaczynaja dopiero i nie wiedza,co ich czeka..... :-?

Pozdrawiam w przeddzien rozpoczecia kolejnego etapu w domku- wykanczania łazienki i układania kamienia!!!Podobno mają byc o 7.15 na budowie.Jak obstawiacie, bedą???

 

a na koniec- moja szafeczka do salonu:

http://www.pagedmeble.pl/index.php?op=oferta&id_r=3&id_g=13&ws=ca

 

CARINA 101/4 Fajna, nie????Do tego bezowy wypoczynek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez tłumy..osobiscie nie byłam,ale wszyscy mieli byc zgodnie z planem, bo nie odwołałi wizyty wiec:

1 ekipa rygipsy na poddaszu

2 ekipa- płytki w łazience

3 ekipa- koncza taras i drzwi do piwniczki

4 ekipa- ukladaja kamień

5 ekipa- od 15..00 montują kotłownie

6 ekipa- balkonik izolują i układają płytki.

 

 

No to tyle..... :D

Chyba sie nie pozabijali.....kazdy miał inna czesc domu do zrobienia. 8) Zaraz jade zobaczyc jak im poszło....albo jutro przed pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim

 

ja w ramach pochwalenia się co zrobione:

- rozłożone wszystkie instalacje, w tym podłogówka

- wylane wszedzie posadzki

- wkład kominkowy kupiony, reszta do kompletu też - w tym tygodniu jak dobrze pójdzie zacznie się stawianie

- dom ocieplony w całości, siatka, klej - bez tynku - tak zostawiamy do wiosny

- szukamy kotła do c. o. - możliwie prosta konstrukcja, najlepiej żeliwo z dolnym spalaniem, na wszystko (węgiel, drewno, wióry, pellety). ze wszystkich, które widziałem najlepsze wrażenie zrobił na mnie Buderus G211 (cena trochę ponad 3 tys., serwis na miejscu, no i marka)

- brakuje nam: całego wyposażenia łazienki, sciany wew. otynkowane ale nie pomalowane więc farba, 6 x drzwi wew., "czegoś" na podłogi (żona ma pomysł, ja się w to nie angażuję), tynków zew. (ale to na wiosnę), schodów wew., balustrady balkonowej na piętrze, włączników, kontaktów i całej ścienno-sufitowej elektryki - wew. i zew., ogrodzenia całej działki.

uff, to tyle co pamiętam.

 

całość zamknie się nam w jakiś 200 tys. zł z małą górką na gotowo (meble zaberamy ze starego domu więc tutaj dużych wydatków nie będzie)

 

chyba powinienem udzielać się w dyskusjach typu "czy wybuduję do 100m2 za 200 tys" lub podobnych

jak widać można :)

 

nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca - do zamieszkania jeszcze daleko

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim wam gratuluję postępów :D

mientowy a jak duży masz dom? masz już kafelki w łazienkach? no i jakie podłogi bedą? :D

 

domek mam w stopce - trochę go powiększyliśmy

pierwotnie miał chyba 90m2 użytkowej, teraz lekko powyżej 100m2

 

do kafelek jeszcze trochę brakuje - na razie ekipa spieszyła się, żeby skończyć roboty na zewnątrz a ponieważ mamy ich tylko dwóch (ale za to pracowitych i myślących więc robota idzie do przodu) więc takie rzeczy jak kafelki, podłogi i drzwi wewnętrzne odłożyliśmy na później.

 

co do podłóg - na górze (3 sypialnie) planujemy wykładzinę - może coś lepszego, na jakiejś grubej "podklejce". miały być panele ale to w sumie sypialnie więc raczej kapcie niż buty i raczej tylko mieszkańcy niż goście. koniec końców - sprawę i tak wyjaśnią pieniądze jakie nam zostaną.

na dole żona wynalazła jakieś płytki, szczerze powiem, że nie mam czasu, żeby się tym bliżej zainteresować - kolorki, wzorki itp pozostawiam jej.

mamy podłogówkę (chociaż podobno ludzie kładą drewno na takiej podłodze) - myśleliśmy nad panelami. parkiet odpadł za względu na cenę (i częściowo ze względu na doświadczenia znajomych z takimi podłogami - nie wiem. może kiepsko położonymi).

 

pozdrawiam

 

ps. bywam tutaj co dzień chociaż mało piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...