Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

To i my się dołączymy do rozpoczynających budowę w 2007 roku. Taki przynajmniej mamy zamiar. działka jest, tyle tylko że nie możemy zdecydować się na projekt. Już jesteśmy zmęczeni tym szukaniem. Mamy kilka faworytów niestety jakoś z mężem mamy różne gusta i ciężko nam jest się dogadać w tej sprawie. No cóż mam nadzieję że uda nam się podjąć jakąś sensowną decyzję. Na razie najbardziej skłąnialibyśmy się do "Szczęśliwego losu" M13 z muratora ale jakoś nie bardzo podoba mi się dach z tyłu. Może macie jakieś pomysły na dom o podobnej liczbie pomieszczeń.

Pozdrawiamy

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=360&IdKolekcji=[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my własnie zdecydowalismy, że nie bedziemy kupować na budowę garażu blaszaka za 1500zł, tylko kupimy drewno i sami zbijemy szopkę narzędziową....w końcu nie może być to aż tak trudne żebyśmy nie mogli podołać :lol: . No ta w weekend czeka nas fajna zabawa-koszenie trawska + produkcja szopki :D . Będzie fajnie, tylko żeby nie padało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kusi

 

Ludziska pracują - nie zawsze jest czas tropić forum :)

 

Co do PKO. Czy ja wiem czy z banku można lub nie można być zadowolonym jak już się weźmie kredyt...

Wzięłam splacam i tyle. Sami sobie pobierają co miesiąc z konta ratę i ją przeliczają z CHF. Jakie warunki bank oferuje widać na pierwszy rzut oka. Nie ma nic podchwytliwego. Przynajmniej ja się nie spotkałam. Warunki finansowe wtedy miał najlepsze BOŚ, ale za to miał formalności dla mnie niestety nie do przejścia więc wybrałam PKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład jestem :)

 

W weekend odebrałam plan zagospodarowania terenu :) Będzie jeszcze co prawda kilka zmian na nim (nie było zaznaczone wyniesienie budynku), ale to co juz jest wystarczyło, żeby złożyć wniosek do starostwa o wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Pani powiedziała, że mają miesiąc czasu na przygotowanie tego, a jak chcę żeby mi przysłali pocztą to zanim wyślą to pewnie z półtora miesiąca będę musiała czekać. Nie wiem, gołębiem to będzie szło czy jak... Odebrałam też warunki przyłączenia wody i złożyłam wniosek o podpisanie umowy o dostawę gazu :). Jako, że moja działka jest w części terenem zmeliorowanym to jeszcze w ochronie środowiska czeka mnie załatwianie papierków. Ale chyba jestem już bliżej jak dalej :)

 

A w ogóle to działka na papierku wygląda świetnie, zostało dużo miejsca na trawkę, kwiatki i inne drzewka :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, witam gwiazdy forumowe :wink: .

Kusi...to Ty zaczynasz już teraz? :o ....zazdroszczę Ci, naprawdę...też bym chciała...a tu papiery trzymają :cry: .

Paradox.....zrobimy tak....jak nie zbijemy tej szopy (może się okazać np.że jestem taką wielką kalaką że nie będę potrafiła :wink: ) to odkupię od Ciebie ten garaż :D-jeśli naprawdę nie jest Ci potrzebny. porozmawiam jeszcze z moim Tomkiem-może okazac sie że wyrazi większą chęć kupienia tego garażu niż zbijania szopy :lol: .

A tak poza tym, to kupuje jakies gazety typu : murator czy mój dom i inne i ogladam, czytam, chłonę wiedzę :D .

Dziś moja córeczka Kasia jedzie na tydzień lub dwa na wieś do babci i troszke mi smutno z tego powodu :cry: . Z jednej strony wiem, że na dobre jej to wyjdzie ( jest alergiczką i do tego często choruje na górne drogi oddechowe), a z drugiej strony smutno mi i będę tęsknić. W zasadzie powinnam sie przyzwyczaić już bo całe wakacje spędziła na wsi a my dojeżdżaliśmy tam w weekendy.

Za to będziemy mieć więcej czasu na działkę , ja dla siebie-jestem w trakcie robienia prawka , a z czasem u mnie kruchutko :wink: .Egzamin już 9 października a ja do auta nadal wsiadam z nastawieniem jak byk na rzeźnika. Chyba czas zmienić podejście i powiedzieć sobie: przecież ludziska jeżdżą i żyją...to nic strasznego. Czasem mysle, że już jestem za stara na robienie prawka mając 32 latka-gdybym zrobiła mając 20 lat to chyba byłoby mi łatwiej :roll: .

I to tyle, pozdrawiam wszystkich gorąco-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka, a ile latek ma Twoja maleńka? Ja mam córkę, która ma 2 lata i 2 miesiące i nawet nie jestem w stanie mysleć o tym, żeby ją gdzieś wysłać na tydzień...zresztą chyba jest za mała. A teraz jeździ z nami na działkę i mówi: "tatus będzie tu stawiał dla nas domek.." tak błogo i sielsko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się można zapisać :D .

Kusi-Kasia ma 5 lat i od jakichś 2,5 roku chodzi do przedszkola i własnie od tego czasu tak choruje :cry: Leki uodparniające nie pomagają. Pewnie będzie tak jak z moją druga córą Kamilą- teraz ma 13 lat, jak była w Kasi wieku to też bardzo chorowała, a potem z tego wyrosła-poszła do szkoły i jej przeszło. Teraz jest taka silna że nawet jak jest jakiś wirus w otoczeniu to kompletnie nic ją nie łapie albo kończy się zwykłym katarem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Sylwia jak poszła w lutym do żłobka to przez bite dwa miesiące była chora. Od maja lub czerwca podaje jej rybomunyl (szczepionka doustna) i odpukać...nie choruje. Chyba każde dziecko po prostu musi przejść przez te wszystkie choróbska. No, ale Ty masz większe doświadczenie :lol: Sylwia to nasze pierwsze dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

 

Dom ma stanąć w peryferyjnej dzielnicy Poznania - w Pokrzywnie.

Działka droga, bo w Poznaniu. Można było kupić dalej i taniej. Ale koszty paliwa i czas na dojazdy przeważyły.

 

Co do dzieci: najmłodszy prawie 2,5 roku. Właśnie zaczął chodzić do przedszkola na parę godzin. Jest dzielny, trochę popłakiwał, ale chodzi :D

Starsza do 1szej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...