Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

właśnie wróciłam z sądu. Byłam złożyć wniosek o wpis do hipoteki. poszły 4 stówki :evil: Do tego ubezpieczenie budowy w allianzie na 200 tyś - poszła kolejna stówka. Ale to i tak nieźle, PZU wołało 3 stówki. :D

Jestem juz zmęczona załatwianiem tych formalności.

 

Jakie ubezpieczenie budowy ? Od czego ?

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie, nie chcą fv. Kredyt jest wypłacany w transzach (zazwyczaj ok. 20-30 tyś) i z tych pieniędzy budujesz. Jak wystąpisz o wypłacenie kolejnej transzy to jedzie pracownik banku sprawdzić czy budowa posuneła się do przodu. Kosztuje to 100 zł. I wtedy wypłacają kolejną transzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowoprzybyłych :D Coraz nas więcej!

Jak mężowi uda sie umówić, to dzisiaj pojedziemy rozmawiać z architektem, który ma nam robić adaptację projektu. Troche nam stanęło wszystko, musimy podgonić, bo wizja wybudowania fundamentów przed zimą oddala się coraz bardziej :( Został nam jeszcze właśnie architekt, oczekiwanie na pozwolenie i załatwienie kredytu :-?

A propos kredytu: Firma, która ma nam budować, życzy sobie 20-30% całej sumy zaraz po podpisaniu umowy (na zakup materiałów). Czy da się to załatwić? Czy bank wypłaci nam tyle od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pko bp na pewno nie wypłaci, płacą w transzach. Przepraszam wszystkich, że tak pisze o tym pko bp, ale tu brałam kredyt i o tym banku mogę pisać i cos doradzać. Ale z tego co wiem to inne banki tez nie wypłacą naraz całej kwoty.

A jak taki wykonawca zwinie Ci się z kasą? Przeciez materiały możesz kupowac sukcesywnie wraz z postępami robót. To jest najbezpieczniejsze. Co to za firma, która chce 100% kasy po podpisaniu umowy? :o Radziłabym uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dalej zastanawiamy się nad projektem. Obecnie mamy 3 nad którymi myślimy i obiecałam sobie że już więcej nie będe oglądałą żadnych innych. Wybierzemy z tych 3 bo chcemy jak najszybciej sunąć dalej z tą budową.

A wiecie może czy kredyt można wziąć jak już skończą się oszczędności, czy to trzeba załatwiać na poczatku wszystkich formalności przed rozpoczęciem budowy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.

Podaję linki do domów

 

D87:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=390&IdKolekcji=

 

M13

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=360&IdKolekcji=

 

M12a

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=359&IdKolekcji=

Przepraszam ale dopiero ucze sie wstawiac zdjęcia więc na razie same linki.

Najbardziej z zewnątrz podoba nam się D87 ale pod względem funkcjonalnym to fajny wydaje się być M13. Tylko jakoś dziwnie wygląda ten jego dach z tyłu. Jak macie jakies sugestie to poradźcie.

Pozdrawiamy[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planie rozpocząć budowę w 2007 roku. W tym tygodniu jestem umówiony z architektem żeby trochę podyskutować i pokompletować makulaturę :lol:

Czy ma ktoś namiary na składy budowlane lub hurtownie z okolic Nadarzyna?

Chętnie też zanotuję namiary na dobre ekipy...

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...