Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich bardzo serdecznie :D .

Ten wątek też jest jak najbardziej dla nas, bo zaczynamy na wiosnę 2007 roku. Teraz załatwiamy mapki do projektowania, a do Świat Bożego Narodzenia ma być zrobiony projekt :) . Nawet mamy już zaklepanych majstrów tych od murów na wiosnę i tych od dachów na jesień. Pozdrawiam szczególnie Dagmarę :lol: , bo będziemy niedalekimi sąsiadkami. My mieszkamy aktualnie w Wodzisławiu Śl. a zaczynamy budowę w Czyżowicach właśnie niedaleko Wodzisławia, mamy tam działeczkę, która zakupiliśmy w 2005 roku. A tak a propos to gratuluję zakupu działeczki. Tereny Jastrzębia znane mi są dobrze, bo z tego miasta właśnie pochodzę. Wiem, że na Śląsku szkody górnicze to poważny problem :cry: my też szukaliśmy działki na terenach gdzie takowych nie ma i znaleźliśmy, więc tym bardziej gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie :D .

Ten wątek też jest jak najbardziej dla nas, bo zaczynamy na wiosnę 2007 roku. Teraz załatwiamy mapki do projektowania, a do Świat Bożego Narodzenia ma być zrobiony projekt :) . Nawet mamy już zaklepanych majstrów tych od murów na wiosnę i tych od dachów na jesień. Pozdrawiam szczególnie Dagmarę :lol: , bo będziemy niedalekimi sąsiadkami. My mieszkamy aktualnie w Wodzisławiu Śl. a zaczynamy budowę w Czyżowicach właśnie niedaleko Wodzisławia, mamy tam działeczkę, która zakupiliśmy w 2005 roku. A tak a propos to gratuluję zakupu działeczki. Tereny Jastrzębia znane mi są dobrze, bo z tego miasta właśnie pochodzę. Wiem, że na Śląsku szkody górnicze to poważny problem :cry: my też szukaliśmy działki na terenach gdzie takowych nie ma i znaleźliśmy, więc tym bardziej gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My także zaczynamy na wiosnę, no chyba że uda się nam to jeszcze wt ym roku fundamenty. Działeczka jest, Plan Zagospodarowania jest, prąd jest, woda przy działce tylko podpisać umowę,(czekam na mapki) no i oczywiście zapłacić, kanalizacja ponoć za rok (gmina pokrywa 50%kosztów- super) geodeta umówiony, projekt gotowy jest http://nowydom.onet.pl/3852,projekt.html, dzisiaj jedziemy do pani arechitekt w celu adaptacji, mam nadzieję że się z pania dogadamy.

Pozdrawiam Kammila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nooo....Miwi....to będziemy zaglądać na kawkę i pooglądać postępy :D .

A tak w ogóle to jestem zleksza zaniepokojona bo nie możemy się skontaktować z właścicielem działki w celu podpisania umowy przedwstępnej .....chyba na urlop wyjechał nie powiadamiając nikogo.....biuro nieruchomości które pośredniczy w sprzedaży działki jest w lekkim szoku bo też nie wiedzą gdzie on jest :cry: . Boję się troszkę tylko czy ktoś mi tej działki nie sprzątnie sprzed nosa, bo facet miał w kilku biurach tą działkę do sprzedaży wystawioną. Poczekamy-zobaczymy.

Pozdrawiam wszystkich - Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! :p :p

 

Już nie mogę doczekać się wiosny!!! Zaczynamy, gdy tylko śniegi stopnieją... Mam juz wymarzona, piekna działkę, warunki przyłączy i jakieś tam mapy, wypisy..itp., projekt tworzy sie u architekta i jak sie okazuje nie jest to wcale takie proste, juz trzy wizyty i jeszcze nie koniec zmian i poprawek.

Chciałabym skorzystac z nowej ulgi (do 50% odsetek), ale dom nie może przekroczyc 140m2 pow.użytkowej, poza tym musiałabym przed podpisaniem umowy kredutowej pozbyć sie mieszkania (choć nie wiem czy to wystarczy)...z drugiej strony moze podpisac umowe jeszcze w tym roku by załapac się na starą ulgę? Macie takie dylematy??? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

To i ja do Was dołączę jeśli można :wink:

Planowaliśmy budowę na ten rok, ale musieliśmy zrezygnować z firmy wykonawczej, więc wszystko się przesunie na przyszły rok, ewentualnie smae fundamenty może zdążymy wylać przed zimą. Może to i lepiej, będzie mniej na łapu-capu i bardziej przemyślane :)

Działkę już mamy, warunki podłączenia do wody i prądu też, mamy też mapki do celów projektowych. I na 90% wybrany projekt - http://www.domek.net.pl/szk_prosty/szk_prosty_front.htm

Co prawda jeśli chodzi o projekt, to koncepcja już kilka razy nam sie zmieniała, ale wydaje mi się, że ten jest już wersją ostateczną - pasuje nam idealnie.

Co jeszcze mogę napisać? najprawdopodobniej będziemy budować dom w systemie szkieletowym - ciekawe, czy ktoś jeszcze znajdzie się chętny na "dom z patyków" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zaczęliśmy wczoraj działania od „czarodzieja” :wink: . Mianowicie był u nas facet na działce co kopie studnie i określa bieg żył wodnych. No i już wszystko wiemy tam gdzie ma stanąć dom krzyżuje się kilka żył :-? , w związku z tym kazał nam kupić kamienie polne i podczas budowy wyłożyć warstwę żeby przed szkodliwym promieniowaniem nas chroniło :) . Ponad to wyznaczył nam miejsce gdzie można kopać studnię. Prace mamy rozpocząć za jakiś miesiąc a my już cieszymy się jak dzieci, że będziemy mieć własną wodę :lol: :lol: .

W środę zaczynamy załatwiać mapki. Myślenie intensywne nad projektem trwa.

Oj powoli ta machina się rozkręca 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam....cieszę się że coraz więcej osób tu zagląda, bo co kilka głów to nie jedna.

Miwi- a chociaż przystojny ten czarodziej czy taki z siwą brodą i długim nochalem :wink: . Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę w takie usługi, ale przeca encyklopedii nie pożarłam i mogę się mylić :lol: .

A u mnie bez zmian-dzieciaki z babcią na wsi, a w mieszkaniu rodziców gdzie teraz mieszkamy na czas od teraz do zakończenia budowy naszego domu -jakoś pusto. Nawet pies został na wsi "coby się wybiegał" :D . Z działką nic się nie wyjaśniło...właściciel nadal nieuchwytny. A my jeszcze się rozglądamy - a może się w międzyczasie coś innego fajnego trafi? Ja w zasadzie jestem nastawiona na kupno tej działki, ale zdarzają się czasem różne spadające z nieba znienacka okazje :wink: .

I to tyle, pozdrawiam wsztystkich serdecznie. Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek będzie ok.180m2 z garażem, użytkowa jeszcze nie znana, choć nawet nasz architekt nie wie dokładnie co zawrzeć w tej "użytkowej".

Zależy mi na tym, by nie przekroczyć 140 użytkowej, by załapać się na ulge, ale z drugiej strony jest kilka uwarunkowań i nie wiem czy i tak bym się załapała... :-? :-?

 

A projekt... PRAWIE SKOŃCZONY!!!!! :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian.....nadal ni słychu ni widu właściciela upatrzonej działki....ale ja jestem cierpliwa, poczekam :lol: .

Nasz wybrany (jeszcze nie zakupiony) projekt domu to:

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,opis.html - zamierzamy "doprojektować" przylegający garaż od strony pomieszczenia gospodarczego czyli kotłowni.

Aczkolwiek jeszcze oglądamy inne, ale do tej pory najbardziej spodobał nam się ten, ponieważ na stosunkowo nie wielkiej powierzchni użytkowej nieo ponad 117m2 zmieściło się wiele-czyli aż 6 pokoi . Może i jest bez bajerów, ale za to na pewno w miarę tani w budowie-bez zbędnych udziwnień, bo każde udziwnienie kosztuje dodatkowe pieniądze.

Czekam na Wasze projekciki - ciekawa jestem, może coś fajnego podpatrzę.

Pozdrawiam-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH ZACZYNAJąCYCH....BUDOWę

 

Ja z żoną także mamy AMBITNY plan zacząć budowanie na wiosnę.

 

Problem nr 1 to na razie działka. Jak tanio to okolica kiepska i daleko do Poznania (praca), jak blisko i ładnie to cena :o (od 100 do 300 za m2)

 

ale ciągle szukamy i może coś wyjdzie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My zaczynamy na wiosnę jesli zdążymy uporać sie z biurokracją.

Działeczkę mamy piękną od rodziców.

Projekt, który zakupujemy w przyszłym tygodniu to:

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/ind.php?co=projekt&n=303

Swoja drogą to mam nadzieję, że to ostateczna decyzja, bo juz mam dosyć oglądania i zmian.

Zamierzaliśmy na poczatku poszukać tzw. wykonawcy pod klucz, ale po spotkaniach z kilkoma przedstawicielami takich firm, szybko wybiłem sobie to z głowy, więc będą budowały brygady, tym bardziej, że od kazdego etapu budowy mam jakichś znajomych fachmenów. Może nie odwalą chałtury, tym bardziej, że zamierzam im płacic normalnie, a po znajomosci oczekuje tylko jakosci, a nie ceny.

W ogóle, to radzę wam szukać wykonawców po znajomości, inaczej podchodza do sprawy i potrafia doradzić. Najlepszy przykład to architekt. Najpierw poszedłem do biura z ulicy z wcześniej wybranym projektem. Przedstawiłem jakie zmiany chce wprowadzić i ze wszystkim sie zgodził, a później poszedłem do znajomego i dopiero sie dowiedziałem, że wszystkie zmiany sa bez sensu, że projekt jest na gaz i będzie problem z kotłownią, że jak kotłownia to raczej powinna byc w piwnicy itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...