Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

Kamilap,

Ja bym wybrała D87, jedyna rzecz, jakiej mi tam brakuje to miejsce na szafę w wiatrołapie. Poza tym wszystko jest. Natomiast M13 - dół OK, tylko wejście do spiżarni zrobiłabym od kuchni a nie z korytarza. Gorzej z górą: są dwie nieduże łazienki, a ta z nr 15 jest w takim mejscu, że trzeba ciągnąć instalację a to podroży koszty domy. Najlepiej, jak na górze i na dole łazienki są w tym samym pionie. I w M13 są 4 niezbyt duże pokoje na górze. Niby są garderoby, ale... Z resztą to zależy ile tych pokoi potrzebujesz.

Aa, zauważyłam, że w domku D87 łazienki też nie są w jednym pionie. Ale są większe pokoje :wink: .

Z resztą, wybór należy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, witam :D .

Wróciliśmy z działeczki-pomierzyliśmy ją dziś, okaząło się że wymiary ma super :) -prawie w kwadracie , bo 30m*35m-węższą stronę ma od drogi.

Znaleźliśmy wszystkie słupki graniczne, kosić będziemy w sobotę jak nie będzie padać. Zastanawiam się czy nie założyć już teraz dziennika budowy na forum-potem ciężko będzie sobie przypomnieć wsteczne daty :wink: . Pomyślę nad tym.

A co projektów to nie zabieram głosu, bo każdy ma swoje potrzeby i swoje guściki i projekt wybiera się pod siebie :) -trzeba zwracać na pewno większą uwagę na użytecznośc i ilośc pomieszczeń niż urodę i wygląd zewnętrzny. Powiem tylko czego ja nie będę mieć w domu: udziwnień typu wykusze , lukarny, skomlikowana bryła domu itp :o oraz dachu czterospadowego - skomplikowany dach i wszelkie udziwnienia dla mnie potrzebne nie są a każde z nich kosztuje dodatkową kasę-często niemałą :-? .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolecik:

Wygląda na to, że będziesz się budował w tej samej okolicy co ja :) Adresami i kontaktami nie wspomogę, bo się jeszcze nie rozglądałam, jak na razie kompletuję papiery do pozwolenia.

 

pozdrowionka :)

 

A gdzie dokładnie będziesz się budował?

Ja mam działkę w Starej Wsi koło Nadarzyna.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy od architekta...

Podciął nam całkiem skrzydła:( Przede wszystkim ceną, jaką od nas zawołał:

Projekt zagospodarowania - 1500zł

projekt przyłącza wody - 500zł

projekt przyłącza prądu - 500zł

projekt przyłącza kanalizacji - 500zł

Zmiany w projekcie - 800zł

opłaty za uzgodnienia - 150

Razem - 4819 z VAT :o , ewentualnie, jeśli byśmy nie chcieli faktury, to podzielimy się (?) vatem i wyjdzie nam 4400 :-?

Rany boskie, skąd my tyle pieniędzy teraz weźmiemy??

Czy to naprawdę tyle kosztuje? Te ceny są szalone!

Dodatkowo okazało się, że mamy kanalizację (cholera, pan w gminie ze 3 razy wmawiał mi, że kanalizacji nie ma i długo jeszcze nie będzie), więc trzeba najpierw zdobyć warunki przyłączenia. No i podobno do wszystkiego są potrzebne dodatkowe pozwolenia, same warunki nic nie dają.

I najgorsze na koniec - nasza działka w ewidencji gruntów ma wpisane "grunty rolne klasa 3" :evil: Czy to znaczy, że nie możemy tam budować? Kupowaliśmy ją jako działkę budowlaną, babka, która nam sprzedawała, mówiła, że już dawno odrolniła teren pod działki :roll: Nic nie rozumiem :(

No i pożegnaliśmy się z fundamentami w tym roku... Architekt ma się wyrobić w 2 - 2,5 miesiąca. A więc nie zdążymy z niczym innym :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie dokładnie będziesz się budował?

Ja mam działkę w Starej Wsi koło Nadarzyna.

Pozdrawiam,

 

Ja po przeciwnej stronie katowickiej, w Ruścu :)

 

Heh, to fakt, czterospadowy dach plus lukarny to duży koszt, ale ja właśnie taki projekt sobie wybrałam, jak ten domek zobaczyłam, to wiedziałam, że albo ten albo żaden :) Niestety budowa potrwa przez to trochę dłużej niż mogłaby, gdyby projekt był prostszy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko- tak, niestety tyle to wszystko kosztuje.

My będziemy płacić 6000 za projekt indywidualny+ papierologia łącznie z przyłączmi aż po pozwolenie na budowę(wszystko załatwia i opłaca z tych 6000 architekt, tylko za kilowaty z prądu płacimy my osobno :lol: )+ nadzór budowlany ( ale i tak będziemy mieć dodatkowo swojego kierownika budowy 8) ).

Czyli na dzień dobry z prądem poleci gdzieś 8000zł :evil: . Trudno-się zdecydowało to teraz się ma :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka, to chyba troche taniej jednak Wam liczy...

My kupiliśmy do tego gotowy projekt za 1500. Czyli już mamy prawie 5,5 tys. Plus przyłącze prądu - ze 2 tys za kilowaty, za warunki wody daliśmy 1400, nie wiem jak z kanalizacją będzie. To ja już naliczyłam 9:( Aha, zmiany w projekcie to przesunięcie jednej ścianki działowej i likwidacja dwóch innych. :evil:

A gdzie wykonanie przyłączy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo okazało się, że mamy kanalizację

 

Tylko się cieszyć dziewczyno :lol:

 

I najgorsze na koniec - nasza działka w ewidencji gruntów ma wpisane "grunty rolne klasa 3" :evil: Czy to znaczy, że nie możemy tam budować?

 

Nic się nie martw. Na pewno jest to działka na której można budować. O ile oczywiście tak właśnie jest w planie zagospodarowania albo masz takie warunki zabudowy. Ale to na pewno sprawdziłaś przed zakupem, prawda?

Po odrolnieniu zostaje jeszcze zapis w ewidencji gruntów. Trzeba ją tylko wyłączyć z produkcji rolnej. Często jest to robione przy składaniu dokumentów o pozwolenie na budowę. Więcej na ten temat rozstrząsane było w dziale prawo i pieniądze. Sama o to pytałam bo też mam taką sytuację.

 

No i pożegnaliśmy się z fundamentami w tym roku...

 

Podobno to lepiej. Przynajmniej murator głosi taką teorię. Optymalna pod względem technicznym budowa to dwuletnia rozdzielona na zimę stanem surowym otwartym. Nie pamiętam dlaczego ale dowodzili w którymś numerze że rozciągnięcie na trzy lata z przerwą po fundamentach nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo, dzięki:)

My raczej budowy nie rozciągniemy, całość (z fundamentami) ma trwać 4-5 miesięcy pod klucz:) No nic, dla budowy to chyba nie ma znaczenia, tylko jak my zimę przeżyjemy :wink:

Ale uspokoiłaś mnie co do tych gruntów ornych, ufff. Przynajmniej jeden problem wyjaśniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to była opłata tylko za warunki:( Właściwie niezupełnie za warunki, tłumaczą, że jest to nasz wkład w budowę wodociągu :-? Wcale mi się to nie podobało, ale co było robić?

Na kwitku wprawdzie jest napisane "za podłączenie do sieci wodociągowej", ale podobno będę musiała sama za to płacić. Chociaz po dzisiejszym dniu przestałam tym ludziom w gminie wierzyć w cokolwiek. Jak facet zajmujący się wodociągami i kanalizacją mógł nie wiedzieć, że kanalizacja jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy juz orientujecie się w cenach robocizny na przyszły rok. Ja dostałem następujce:

Ławy fundamentowe 55 PLN/mb

Sciany fundamentowe (25cm) 39 PLN/m2

ocieplenie styropianem ścian fundamentowych 22PLN/m2

Podłoże betonowe 16 PLN/m2

Sciany (25cm) 31 PLN/m2

Sciany (12cm) 20 PLN/m2

schody betonowe 60PLN/stopień

strop teriva I 46 PLN/m2

Wiezba 17 PLN/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :D .

Wróciliśmy z działeczki-pomierzyliśmy ją dziś, okaząło się że wymiary ma super :) -prawie w kwadracie , bo 30m*35m-węższą stronę ma od drogi.

Znaleźliśmy wszystkie słupki graniczne, kosić będziemy w sobotę jak nie będzie padać. Zastanawiam się czy nie założyć już teraz dziennika budowy na forum-potem ciężko będzie sobie przypomnieć wsteczne daty :wink: . Pomyślę nad tym.

A co projektów to nie zabieram głosu, bo każdy ma swoje potrzeby i swoje guściki i projekt wybiera się pod siebie :) -trzeba zwracać na pewno większą uwagę na użytecznośc i ilośc pomieszczeń niż urodę i wygląd zewnętrzny. Powiem tylko czego ja nie będę mieć w domu: udziwnień typu wykusze , lukarny, skomlikowana bryła domu itp :o oraz dachu czterospadowego - skomplikowany dach i wszelkie udziwnienia dla mnie potrzebne nie są a każde z nich kosztuje dodatkową kasę-często niemałą :-? .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie-Dagmara.

 

Nie każdy moze zrezygnowac z wielospadzistego dachu(chociaz takie mi akurat najbardziej sie podobają :wink: chociaż zgadzam sie, ze są niestety drogie ) My zostaliśmy zobligowani do budowy domu z takim dachem przez MPZP. I jeszcze musimy mieć poddasze uzytkowe :-? co akurat nam nie pasuje :( Na dole link do projektu :)

 

Pozdrawiem,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti, my też mieliśmy w warunkach zabudowy dom z poddaszem, ale wystąpiliśmy do gminy z prośbą o zmianę warunków i dołaczylismy zdjęcie domu (ksero z katalogu projektów) jakie chcemy postawić. W ciągu tygodnia dostaliśmy zgodę.

Link do mojego ukochanego domku:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem właśnie że gmina potrafi wymyśleć różne ograniczenia . Ja na przykład mam w warunkach zabudowy że jeśli sąsiedzi obok budują dachy czterospadowe to ja też muszę, a jeśli sąsiad z jednego boku ma dach dwuspadowy a z drugiego boku czterospadowy to mogę sobie wybrać. I dzięki bogu sąsiad po prawej ma czterospadzisty a po lewej dwuspadzisty...więc mogłam sobie wybrać, no i wybrałam oczywiście dwuspadzisty :D . Oprócz tego sa ograniczenia : z czego ma być zbudowane ogrodzenie, że na dachu nie mozna mieć papy,i inne które nie są aż tak uciązliwe i da się je jakoś "przeskoczyć" :wink: .

Chyba czas przysiąśc nad nasza "zośką" i rozplanować instalacje. Za dwa-trzy tygodnie będziemy z architektem tworzyć projekt, więc dobrze byłoby wiedziec już mniej więcej czego chcemy :) .

 

Pozdrawiam-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusi u nas w gminie nie było mowy o jakichkolwiek odstępstwach od planu. Tłumaczyli to tym, ze plan jest świeżo uchwalony (w lutym 2006) i uwzględnia wszystko co trzeba :-? :o I musimy mieć to poddasze :( Ale tam i tak bedzie jedna przestrzeń, nie będziemy tego dzieliś na pokoje, bo na parterze będzie dla nas dość miejsca. Tym brdziej, ze garaż "zszedł" do piwnicy i mamy jeszcze jeden pokój w jego dawnym miejscu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...