Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to my tez sie dopisujemy. W tym momencie mamy projekt domu, plan zagospodarowania dzialki, umowionego geodete i dzisiaj jeszcze skladamy papiery o pozwolenie na budowe. Jesli sie uda, chcielibysmy jeszcze w tym roku zrobic fundamenty, ale to juz naprawde rzut na tasme... byc moze nawet z fundamentami bedzie trzeba czekac do wiosny przez te biurokracje :(

Domek: http://www.wasco.pl/obr/47.htm - ale z dosc duzymi przerobkami. Miejsce: wies Marysin w gminie Lesznowola, pod Warszawa. Dzialka 1000m2, po 65zl za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przedstawiłam sie, oj nieładnie z mojej strony... spieszę naprawić błąd...

Budujemy od wiosny 2007 okolice Warszawy, 30 km trasą na Gdańsk. Działka ma niedużą powierzchnię: 900 m, ale jest przepięknie położona i ma wszystkie media. Umowa na działkę już podpisana, teraz kolej na pozwolenie na budowę. Projekt oraz kosztorys już mamy, musieliśmy się sprężyć ze względu na kredyt. Będziemy realizowac projekt Zadębie Średnie z garażem pracowni DOM-PROJEKT z Myślenic z użytkowym poddaszem.

 

Pozdrawiam wszystkich budującuch na razie na papierze i w internecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elais

nie martw się tak tym projektem

albo: zrób tak jak mówiełeś z tym oświadczeniem i szukaj arcitekta, który to dla ciebie zrobi

lub pokarz mu projekt sasiada zasugeruj niewielki zmiany - np. wielkość okien, dodaj wykusz lub balkon lub coś takiego i wtedy on zrobi dla ciebie nowy indywidualny.

My też baliśmy się projektu indywidualnego, sądziliśmy że będzie taniej z gotowym.

Gdy policzyłam ok 1650 zł gotowy projekt + 500 adaptacja (jeśli bez zmian) + 800-1000 (ze zmianami jeśli wystarczy tylko bezpłatan zgoda od firmy która sprzedaje projekty), to zaczełam szukać arhitekta który za max 2.500 zł zrobi mi projekt + adaptacja i nie było większych problemów.

Mam wrażenie że teraz jest trochę po sezonie na projekty, jeszcze niewiele osób robi je na przyszy rok, więc warto poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani :p .Witam też wszystkich "nowych" zabierających się do budowy w przyszłym roku :) .

Z tymi projektami gotowymi to jest tak, że niestety za każdą zmianę potem trzeba płacić. Dlatego według mnie lepiej poszukać taniego architekta który zrobi projekt indywidualny -jesli cena jest 2500-3000 to według mnie się opłaca. My też robimy indywidualny-aczkolwiek na bazie projektu z linku (naprawdę niewielkie zmiany-wizualnie będzie to ta sama Zośka tylko z garażem :wink: ) bo też przekalkulowałam sobie tak samo jak MaEmi i wyszło że indywidualny wyjdzie mnie na to samo a mam tak jak chcę i z czego chcę :D . No i nasze biuro samo załatwia wszystko aż po pozwolenie na budowę-to przeważyło szalę wyboru :wink: .

No a my dziś kochani wybieramy się na działke wreszcie skosić chaszcze.....zabieramy ze sobą aparat , bo oświeciło mnie dziś rano że przecież nie zrobiliśmy jeszcze ani jednego zdjęcia naszej działce. No a jak skosimy trawsko to już będzie inaczej wygladać....a trzeba uwiecznić każdy etap od początku dla potomności :D .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mamy zamiar budować w 2007, okolice lublina, działka 1.500 ( 38 x 40 ), jesteśmy na etapie wyboru projektu, prawdopodobnie będzie to

http://www.tektonik.pl/projekty.php?kat=21&id=32&p=el

chcieliśmy budować dom z pełnym pierwszym piętrem, ale takich projektów jest bardzo mało, a dodatkowymi warunkami były: wjazd od południa, salon na "trzy strony świata" i stryszek lub coś w tym stylu, więc szanse znalezienia czegoś gotowego spadły praktycznie do 0

w projekcie który obecnie jest "na topie" można zrobić na Ip. dwa pokoje o pełnej wysokości

zastanawiamy się nad technologią, najbliżej jesteśmy ścian jednowarstwowych z ytonga, ale jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na 100 %

a Wy z czego będziecie budować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tylko gdzie trzymac zapupione materiały budowlane, czy mozna za niewielka opłata przetrzymać to do wiosny w hurtowni??? Czy rozmawialiście już naten temat?

 

Pozdrawiam,

 

R.

 

z tego co mówią ludzie budujący, materiały są tańsze zimą, zamawia się je wtedy wlaśnie a odbiera wiosną na rozpoczęcie budowy i placi też wtedy, przy zamówianiu pewnie się placi jakąś zaliczke i tyle, materiał nie może leżeć gdzieś na placu w niskich temperaturach i zimować. Dlatego ja zamierzam właśnie zamowić zimą a odebrać kiedy się rozpocznie budowle w 2007 r. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika Radom

Dać się da, ale to dosyć nierozsądne. Budynek będzie osiadał. Przy technologii tradycyjnej zalecane jest zostawić stan surowy na przezimowanie i w następnym sezonie kończyć. Dobra, bardzo Ci się spieszy, masz mnóstwo kasy (albo kredyt - więc czas cenny) - organizacyjnie to będzie bardzo trudne przedsięwzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elais powiem szczeże że nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie, sądze że tak (woda, prąd, kanaliz), ale spytam się architekra.

Dzięki, całkiem o tym nie pomyślałam.

Daggulka walczy z trawskiem, a my musimy pozbyć się kilku dużych jesionów. Są już duże wiec prędzej czy później trafią pod piłę ale ja wolę przed budową, bo później ich ścięcie za drogo mogłoby kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, tez zastanawialismy sie nad dachówką cementową. Oglądalismy kilka na dachcach i powiem szczerze, że juz się wyleczyłam. Wygląda nieciekawie, porasta mchem. Jakas taa, no ne wiem. Ceramiczna to tak, ale nas równiez na nią nie stać. ostatnio podjechaliśmy do jednego faceta, który miał na dachu blachodachówkę, która bardzo nam się podoba. Mąż stwierdził, że musiał kłasć ją niedawno, bo jest w super stanie i naprawde wygląda cudni. Pytam gościa, a on do mnie, że ma tą blachę na dachu....11 lat!!! Zszokował nas. Ale również przekonał na 10000%, że bierzemy blachę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...