Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

dzięki za wątek z szafkami (nie pomyślałam)

a z tą ceną to różnie mówią jeśli założymy że tynk później (po zamieszkaniu i po wygraniu w totolotka)

niektórzy mówią że ściany w wartosci domu to tylko 15-20 % a różnice w cenie dla:

1 max + styropian + tynk

2 max + styropian + max

nie są takie znaczne

ale tak wogóle to wartoby poprostu policzyć na żywych liczbach - cenach, to dopiero dałoby pełen obraz.

 

A z tym styropianem to czasem nie chodzi też o myszy - żeby go nie zjadły, może też dużo zależy od rzetelności wykonawcy - żeby nie było przerw i.t.p.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Moje graniczniki wkopane :lol: protokół z sąsiadami podpisany. Geodeta wydaje się być dośc konkretny podział działki ma kosztowac w granicach 1300zł a no i od razu poprosiłam go o mapki wysokościowe ale jeszcze nie wiem ile ich będzie i ile za nie weżmie.

 

Powiedzcie mi ile płacicie za adaptację projektu, bo mój niby gotowy będzie dopiero na grudzień i 1500 wstępnie usłyszałam cenę za adaptację i zastanawaim czy za 3tys to już bym na zam nie zrobiła - jak myslicie - i może nie trzeba by było tyle czekać??

 

A co do technologi na dachu mamy zamiar położyć dachówkę tak zresztą mamy w projekcie i zmiana tego mogłaby sporo namieszać no i poddasze więc blacha bylaby zbyt głośna.

A ściany hmmm dad tym jeszcze nie myślałam i nie orientowałam się za bardzo wiem że musi być dobrze ocieplony żeby ogrzewanie nas nie zżarło.]

W projekcie mamy:

- ściany zewnętrzne: POROTHERM

- ściany wewnętrzne: POROTHERM

tylko ja jeszcze nie bardzo się orientuję co to oznacza :oops: (jak ktoś wie prosze o przetłumaczenie)

 

A o styropiani w środku słysząłam że skrapla się na nim woda i wyłazi grzyb jak są dobrze osuszone sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgłaszam akces do grupy :-)

Mam działkę, planuję start budowy w 2007roku.

Projekt - Dom w peoniach z pracowni Archon, aktualnie w adaptacji. Równolegle zbieram dane do porównania kredytów. Zaczynam też szukać sprawdzonej ekipy i kierownika. Wkrótce też czas przyjdzie na materiały. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 2500 za projekt indywidualny + adaptacja

projekt będzie gotowy w grudniu

elewacja będzie połączeniem domu w rododendronach i na polanie z Archonu, a środek własny

Musimy tak kombinować, gdyż na naszej działce nie sprawdziłby się żaden z projektów który oglądaliśmy

Łatwiej jest coś postawić na gołym placu, bez konieczności dostosowania sie do tego co już stoi.

Mieszkamy na wsi, dom stawiamy w sąsiedztwie obecnie stojącego, nie chcemy twożyć nowego podwórka aby nie odswparowywać się od teściów.

Rozbudowa obecnego domu też nie wchodzi w grę ze względów technicznych, jak również dla uwzględnienia dobra wszystkich członków rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam problem. Do jutra rano muszę podjąc decyzję co będzie leżało na moim dachu. Na jutrzejszy poranek jesteśmy umówieni z architektem i to będzie spotkanie dotyczące "doszlifowania" projektu. Tak jak jutro powiemy tak już będzie na wieki wieków..... :wink: .

Nadal rozważam, dostałam kilka wycen na dachówkę i (w tym jedną od bardzo miłej forumowiczki) , na kilka jeszcze czekam. Dzwoniłam też do "majstra" który będzie budował nasz dom aż po dach...zapytałam co on o tym mysli-dyplomatycznie wstrzymał sie od głosu, powiedział tylko ile mniej więcej za robociznę wyjdzie drożej na dachówce(ok.10zł na metrze przy naszym nieskomplikowanym dachu). Ale jeszcze będzie więcej więźby pod dachówkę no i ceny akcesoriów przy dachówce mnie dobijają.

W pobliskiej hurtowni mam cenę na blachodachówkę Kinga ok.30zł/m2, w budozbycie na balex metal też coś koło tego, a na dachówkę S Robena w pobliskiej hurtowni jest ok.4zł za sztukę, a w Budozbycie 3,37zł za sztukę. Oczywiście od tego będą jakieś upusty.

No i chyba zostaniemy przy tej blachodachówce -tak planowaliśmy od początku. Jeszcze sąsiad ma namiary na firmę która ma przystępne ceny. Jeśli nic nam się nie spodoba ostatecznie możemy wrócić do Bielska po Planiję (ok.10000 za dach z akcesoriami)-blachodachówka super (szwedzka-porządna), ale cena lekko szokuje...ale co tam....domu nam się zachciało to teraz trza bulić :wink: .

Sama nie wiem, pogadam jeszcze z małżem po południu to może dojdziemy do jakiegoś porozumienia :) .

A co Wy myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagdulka

pomyśl sobie że za 20 lat i tak będziesz wymieniac dach, bo albo bedzie rozbudowa domu dla dzieci, albo trzeba bedzie wymieniac bo korozja, etc...

nie traktuj tego w kategoriach rzeczy ostatecznych...

Teraz jak sami planujemy budowe obserwujemy bacznie domy wybudowane ostatnio ale tez te dawniejsze - zwróc uwage ile z nich nigdy nie zostało wykonczonych, albo sa nieotynkowane albo pokryte tylko czarna papa... po prostu ludzie przeinwestowuja jeden elemant i potem brakuje im na koniec...

Mysle ze ladniej wyglada dom pokryty blachodachowka i ladnie wykonczony niz najpiekniejsza dachowka gdy zabraknie srodkow na zagospodarowanie otoczenia...

wybierzcie to na mozecie sobie pozwolić, a na pewno bedzie wam sie swietnie mieszkalo pod gontem blachodachówka czy dachowka ceramiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja dopiero sie przymierzam do materiałów. Nie mam jeszcze projektu. Planuje budować dom w zabudowie szeregowej. Jak mysliciec czy nadaje się na budowę pustak suporex 24x24? Bo mogę takie pustaki dostać za darmo od taty. Tylko jeszcze jeden problem te pustaki leżały na podwórku przez 5 lat, były przykryte. Czy mogło to wpłynąć jakoś na ich jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A my dziś doszliśmy do pewnych wniosków. Mianowicie zdecydowaliśmy, że projekt więźby dachowej będziemy robić najmocniejszy czyli tak jak pod dachówkę, a decyzję co tam faktycznie położymy podejmiemy wtedy kiedy przyjdzie na to odpowiedni czas, czyli w przyszłym roku. Zdecydowaliśmy tak, ponieważ decyzję co do więźby musimy podjąć teraz(do poniedziałku muszę dać odpowiedź architektowi, a w piątek najprawdopodobniej będzie już zrobiony projekt). Natomiast jeśli chodzi o krycie- nie jestem w stanie teraz przewidzieć co będzie za rok.... czy akurat nie będzie super promocji na dachówkę ceramiczną a gdybym zrobiła lżejszą więźbę nie podarowałabym sobie wtedy tego :wink: . Tak więc doszliśmy z małżem do jakiegoś porozumienia i tak zadecydowaliśmy :) .

A tak poza tym to mamy już w domu szkic rzutów naszego domku po zmianach i elewacji z garażem....wygląda to super....jest tak jak chceliśmy żeby było i bardzo nam się podoba :D . Już planujemy gdzie będzie stała Zośka, gdzie będzie ogródek a gdzie skalniaczki, a gdzie szopka narzędziowa, gdzie postawimy nasze 240L akwa z rybami, a gdzie łóżko w sypialni...... :D . Fajnie :wink: .

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elais-nie wiem na 100% czy leżenie przez 5 lat na dworze pod przykryciem mogło mieć wpływ na ich jakość, ale wydaje mi się że tak. Pomyśląłam w ten sposób...przecież stoją domy już zamieszkałe nieotynkowane przez kilka lat i nic im się nie dzieje....ale one są ogrzewane od wewnątrz. Ale fachową poradę na forum znajdziesz na pewno, tylko użyj opcji "szukaj". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elais-nie wiem na 100% czy leżenie przez 5 lat na dworze pod przykryciem mogło mieć wpływ na ich jakość, ale wydaje mi się że tak. Pomyśląłam w ten sposób...przecież stoją domy już zamieszkałe nieotynkowane przez kilka lat i nic im się nie dzieje....ale one są ogrzewane od wewnątrz. Ale fachową poradę na forum znajdziesz na pewno, tylko użyj opcji "szukaj". Pozdrawiam.

 

 

Ja bede budowal z porothermu wewnatrz i zewnatrz. I az mnie ciraki przechodza po pelecach jak patrze jak materjaly bydowalen drozeja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...