Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

No widzicie-co architekt to inaczej powie. Mój znajomy ma kotłownię tylko obniżoną od parteru o dwa schodki-może będzie tego z 40-50cm i piec ma na ekogroszek czyli na węgiel generalizując -mieszka tam już chyba trzeci rok i nie ma żadnych problemów-nie musiał robić piwnic i zaoszczędził na tym sporo. Ja też tak zamierzam zrobić. Podpiwniczenie to o ileś tam więcej kasy a i w projekcie trzeba zmian, więc tu 5000 zeta, tam 1000-a ja potrzebuję oszczędności a nie wynajdywania nowych wydatków :wink: . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Noo, Radas-to współczuję cen. Ja też jestem na etapie kupna działki-w zasadzie to już mamy wybraną, ale jeszcze czekamy na finalizację więc co zaszkodzi jeszcze się rozejrzeć :wink: . U nas znowu inny feler-ceny znośne ale gdzie się nie obejrzysz-szkody górnicze.....coą za coś :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena działek dość szokująca :o

My kupiliśmy co prawda na wsi, ale z fajnym dojazdem, wszystko jest co trzeba (sklepy, apteka, szkoła, przychodnia, Wiejski Dom Handlowy i Wiejski Dom Kultury nawet z fitnesem :wink: ). Cena bajeczna - 13 zł za metr:)

Też się ucieszyliśmy, że skorzystamy z ulgi, ale niestety, trzeba kredyt wziąć w złotówkach,a my wolimy w CHF :evil: Więc nic z tego, nie załapiemy się...

 

P.S.Jutro idziemy rozmawiać z firmą, która być może będzie nam budować - zobaczymy co nam powiedzą i jak wycenią całość :roll:

Trzymajcie kciuki żeby było ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działke kupuje w tym tygodniu w Tomicach koło Góry Kalwarii jest szansa ruszenia z budową w 2007 roku ale wiadomo trzeba będzie uporać się z biurokracją a może nie.... :)

Nawiązując do wcześniejszej mojej wypowiedzi podam jeszcze cene tej działki w Tomicach 60 000 za 1100 mKw.Jedyny minus tej działeczki jaki aktualnie zauważam to obawiam się korków porannych na trasie do Warszawy.Odległość od środka Ursynowa 20 km (ani dużo ani mało) niestety ceny w najbliższej okolicy Warszawy są na maksa wywindowane podam może jakiś przykład Konstancin 600-900 zł za mKw absurd jak za kawałek pola :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działke kupuje w tym tygodniu w Tomicach koło Góry Kalwarii jest szansa ruszenia z budową w 2007 roku ale wiadomo trzeba będzie uporać się z biurokracją a może nie.... :)

Nawiązując do wcześniejszej mojej wypowiedzi podam jeszcze cene tej działki w Tomicach 60 000 za 1100 mKw.Jedyny minus tej działeczki jaki aktualnie zauważam to obawiam się korków porannych na trasie do Warszawy.Odległość od środka Ursynowa 20 km (ani dużo ani mało) niestety ceny w najbliższej okolicy Warszawy są na maksa wywindowane podam może jakiś przykład Konstancin 600-900 zł za mKw absurd jak za kawałek pola :o .

Niemożliwe, aż tyle. u nas działka 200 zł. za m2 to przyprawia ludzi o zawrót głowy. Asia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Zender....jeśli jesteś ze Śląska to pewnie gdzieś niedaleko mnie , może się podzielisz jakimiś ciekawymi namiarami na ekipę budującą? :wink: .Oczywiście jeśli już wybierzesz.

Ja jeszcze o tym nie myślę-teraz najważniejsze to sformalizować zakup działki (jakiś miesiąc) i zabierać się za papierologię. No i oczywiście w międzyczasie jeżdżenie po hurtowniach materiałów budowlanych , tudzież szukanie ekip do poszczególnych prac :) . Szczerze Wam powiem że nie wiem jak sobie poradzę z czasem-pracując od 9 do 17 to już zbyt wiele czasu nie pozostaje z tego dnia (na szczęście mój małż pracuje do 14-15 :D )

Pozdrawiam, Dagmara.

 

Witam

 

Tak zgadza sie ale Ja bede budowal w rejonie Kozieglowy -Myszk ow i tez z tamatad mam ewentualne namairy na ekipy. W sumie zbyt duzo firm mi sie nie udalo znalesc i raczej wybieralem pomiedzy dwoma bo reszta juz na formie przedstawienia oferty odpadla (tzn: brak slowna , cennik z m2 itd.. ) potraktowalem powaznie tylko tefirmy ktore postawily cos na paperze i sie pod tym podpisaly.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender....nooo, to my ziomki jesteśmy-ja się urodziłam w Częstochowie , rodzinę mam w Kamienicy Polskiej i Myszkowie :D .

A tak w ogóle to jestem happy, ponieważ to własnie dziś znalazła się nasza zguba czyli właściciel działki i podpisujemy umowę przedwstępną, czyli za jakieś 2 tygodnie powinnam być już właścicielką :p .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

orion200 napisał:

orion200 napisał:

Działke kupuje w tym tygodniu w Tomicach koło Góry Kalwarii jest szansa ruszenia z budową w 2007 roku ale wiadomo trzeba będzie uporać się z biurokracją a może nie....

 

Nawiązując do wcześniejszej mojej wypowiedzi podam jeszcze cene tej działki w Tomicach 60 000 za 1100 mKw.Jedyny minus tej działeczki jaki aktualnie zauważam to obawiam się korków porannych na trasie do Warszawy.Odległość od środka Ursynowa 20 km (ani dużo ani mało) niestety ceny w najbliższej okolicy Warszawy są na maksa wywindowane podam może jakiś przykład Konstancin 600-900 zł za mKw absurd jak za kawałek pola .

 

Niemożliwe, aż tyle. u nas działka 200 zł. za m2 to przyprawia ludzi o zawrót głowy. Asia

 

Łeee to w okolicy mojej działki metr kosztuje około 400 zł, ale ja na szczęście działkę już mam:) :wink:

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ceny co poniektórych działek to jeszcze bardziej się cieszę-moja ma 1050m2, czyli 10,5ar i zapłacę za nią 30.000zł, przy granicy biegnie: wodociąg,prąd a kanalizacja i gaz jest u sąsiada-i już z nim rozmawiałam i nie widzi problemu cobym od niego pociągnęła tym bardziej że on też ma wszystko jeszcze rozgrzebane bo w tym roku zaczął budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja właśnie finalizuję kupno działki. Zaraz potem walka o ogień czyli o prąd, wodę już mam w działce.

Mam pytanko o projekt.

Spotkał się może ktoś z Was z kupnem projektu od innego inwestora, który już zakończył budowę?

Podobno zyskiem jest to, że nie trzeba płacić za adaptację (jeżeli pasuje nam wszystko w orginale) i za branżystów.

 

pozdrawiam

arfis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja właśnie finalizuję kupno działki. Zaraz potem walka o ogień czyli o prąd, wodę już mam w działce.

Mam pytanko o projekt.

Spotkał się może ktoś z Was z kupnem projektu od innego inwestora, który już zakończył budowę?

Podobno zyskiem jest to, że nie trzeba płacić za adaptację (jeżeli pasuje nam wszystko w orginale) i za branżystów.

 

pozdrawiam

arfis

 

Tak chyba nie jest do konca.

Dokumenty projektowe sa chronione prawem autorskim.Oryginalny pakiet projektowy ma hologram na kazdym egzemplarzu projektu i na segregatorze.Projekty oznaczone sa firmowymi znakami,kolorowymi pieczatkami,maja kolejno ponumerowane strony i rysunki.Kupienie oryginalnego projektu daje prawo do zastosowania go do budowy tylko jednego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wczoraj byliśmy na spotkaniu z naszym przyszłym wykonawcą. :) Zrobili na nas bardzo dobre wrażenie (wygląda na to, że znają się na rzeczy, podali nam mnóstwo adresów postawionych przez siebie domów), gadaliśmy chyba z półtorej godziny i przy okazji wyjaśnili nam mnóstwo wątpliwości (szczególnie związanych z ogrzewaniem). No i cena - 1800 zł netto za metr - zawiera wszystko, łącznie z białym montażem i ogrzewaniem elektrycznym. Minus jeden - przekonali nas, że warto budować dom parterowy (podobno łatwiej ogrzac kominkiem, a na poddaszu w domu szkieletowym latem zawsze będzie upał, no i schody, chociaż ładne, też mają swoje wady). No więc upatrzony projekt można wywalić do kosza :evil:

Znowu zaczynamy od początku przeglądanie projektów - kurka, parterowe mi się nie podobają, chcę mieć dach dwuspoadowy a taki ciężko znaleźć, a jeszcze dodatkowo w technologii drewnianej... :roll:

No więc muszę uzbroić sie w cierpliwosć i oglądać, oglądać... Dom ma być: nie za duży (do 120m), z dwuspadowym dachem, musi mieć pomieszczenie gospodarcze, jedną łazienkę, trzy sypialnie i salon otwarty na kuchnię, no i jeszcze wyjście na taras po zachodniej stronie. Ciekawe, czy znajdę coś, co spełni te wymagania :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...