Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Komarek - wstawiłaś emblemat - parterówka (takie lubię).

Kowalik - jestem z sąsiedniej wsi (Głosków) i dopiero zaczynami załatwianie papierów. Dlatego nie miej mi za złe, że czasem podpytam się o coś na priva.

Agnieszkakusi - tą elitą to bym się nie martwiła. Idzie z automatu. Gorzej jest gdy Admim doda coś od siebie typu: WSZECHOBECNA, BOSKI lub ZŁOTOUSTY. Na nic płacz i prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim

widzę że temat się rozrasta - to dobrze :)

my w tej chwili rwiemy resztki włosów nas stosem katalogów z projektami, ja osobiście dostałem już "oczopląsu" od ilości obejrzanych projektów...

Drogą selekcji wybraliśmy (na razie ;) ) WB3303 z Agrobisp - ma to o co nam chodziło - kominek, dobudowany garaż, osobna kotłownia (myślę o ekogroszku). Trochę zniechęcają mnie schody w salonie, ma ktoś tak?

 

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

 

Zresztą, wdzięczny będę za każdą Waszą ocenę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mientowy- projek prosty, zwarta bryła i dach dwuspadowy (znaczy tani w budowie)-bardzo mi się podoba.....jedyne ale jakie mam to taras nad garażem. Ja też tak chciałam zrobić , ale odradził nam architek i na forum tez odradzają z powodu następującego: bardzo trudno podobno taki taras nad pomieszczeniem dobrze zaizolować- to znaczy tak, żeby nic nie kapało i nie lało się do garażu-być może problem nie wyjdzie od razu, ale po latach na pewno. No i zrezygnowaliśmy i nad garażem który też doprojektowaliśmy przylegający jest dwuspadowy daszek pod kątem 20st.

 

A u mnie co nowego....w zasadzie nic . Dzwoniłam wczoraj do architekta poinformować żeby zmienił w projekcie schody drewniane na betonowe bo tak zdecydowaliśmy z mężem po rozważeniu za i przeciw :wink: .

Z innych spraw o tematyce budowlanej - zadziwiłam siebie ostatnio. Cały czas od początku nie podobał mi się gont....po prostu miałam awersję ( wręcz kłóciłam się ostro z męzem który chciał go mieć na dachu bo mu sie podobał). A teraz po przekonaniu męża do dachówki i poczytaniu i pooglądaniu na spokojnie bez emocji "na zywo" i w necie różnych wzorów, kolorów gontu bitumicznego.....norrrmalnie czuję silną potrzebę posiadania go na dachu :o . Jednym słowem.....kobieta zmienną jest.

Podoba mi się taki cieniowany w brązach ....taki sam w graficie też ładnie się prezentuje :p . Dachówki takie oklepane....wszędzie wokoło smutne jednokolorowe dachy dachówkowe....a my będziemy mieć kolorowy :D . Ale jeszcze oczywiście nie podjęliśmy decyzji na 100%....jak przyjdzie odpowiedni czas to przysiadziemy i zdecydujemy :D .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze uwagi :)

 

taras nad garażem to jeden za argumentów "za" tym projektem - dla mnie obojętny ale żonie się podoba.

Nie miałem pojęcia, że izolacja takiego elementu może być kłopotliwa, ale w WZ mamy zapis "dom wolno stojący .... z garażem dobudowanym"

Tak więc nie wiem czy garaż rzeczywiście ma być dobudowany czy też starostwo zgodzi się na garaż w bryle budynku.

Żona była wczoraj u architekta ale zapomniała o to zapytać - za to przywiozła jeszcze 4 katalogi... :)

po uwagę braliśmy też "Koral" ale garaż ma w bryle

mam jeszcze pytanie - w WZ mamy też zapis o konieczności zastosowania ekologiczngo ogrzewania - co tak na prawdę to oznacza?

Że muszę kupić piec, jak planuję np. na ekogroszek (czyli liczy jakiś certyfikat/atest producenta pieca, że jest on przeznaczony do spalania paliw ekolog.) a życie zweryfikuje czym tak na prawdę napalę?

Czy może wystarczy zwykły piec na paliwo stałe (gaz i olej lekki odpada - koszty) i - nie wiem - zapis w projekcie/innym dokumencie że używam paliw ekologicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mientowy

dla spokojności ducha najlepiej doprecyzować i dopytać się w organie który wydał taką decyzję o co dokładnie im chodzi

więc grzecznie do gmniny lub gdzie tam bądż i pytaj, pytaj

tak jak ze skarbówką co masz na piśmie z tego się nie wykpią

 

 

taras sprawia tą podstawową udrękę że ciężko szczelnie go połączyć z domem,

u tesciów co 2 - 3 lata jest powtórka z izolacją tarasu nad gankiem a i tak jak bardzo pada to leci po ścianie łączącej

 

a jeśli chodzi o katalogi to ja odwiedzałam wszystkie bardziej znane strony i zamawiałam bezplatne katalogi, płyty - lepiej patrzy się na papier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podobnie jak reszta startuje jak tylko zejdą śniegi (co w Beskidach może trszke potrwać)

 

na razie szukamu projektu faworytem jest: dom w lukrecji

przy czym kolorystyke elewacji zewnetrznej zmienimy na pewni (zbyt cukierkowa)

 

co myslicie o układzi pomieszczeń???

drogę dojazdowąmamy od południa i dodatkowo działka znacznie opada na zachód (17% spadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :D .

Sasq....ja ostatnio zauważyłam , że wracają do łask proste bezbajerowe domy z dachem dwuspadowym :D .....i barrrrdzo dobrze, bo takie są najbardziej ekonomiczne w budowie i użytkowaniu. Ja sama będę miała prosty jak od siekiery :wink: ....jedynym bajerem jest doprojektowany przylegający garaż i okna dachowe :D . Nie ma co sie pytać czy się projekt komus podoba czy nie bo o gustach sie nie dyskutuje :wink: , najważniejsze żeby Tobie pasował.

A co do Twojego faworyta to: jak dla mnie za bardzo przeszklony-majątek wydasz na te okna :roll: , jeśli miałabym ograniczony budżet to zrezygnowałąbym z jaskółek :wink: bo to też trochę kasy szarpnie a zamiast tego wolałabym zrobić normalne okna w ścianie a dostawiłabym sobie garaż....zawsze sie przyda choćby na graty. Oczywiście Ty możesz mieć inne potrzeby , więc to Twoja decyzja....dom buduje sie dla siebie i swojej rodziny a nie dla innych :p .

 

A tak w ogóle to zastanawiam się nad stworzeniem dziennika budowy. Rozważałam zrobić taki na twardym dysku w komputerze, ale jaskiś taki brak motywacji mnie ogarnął.....a dziennik na forum jest opisywany komentarzami ....zawsze ktoś coś może podpowiedzieć, wesprzeć..... :D . Już chyba czas na to....działke jest, projekt w zasadzie gotowy, papierki sie załatwiają....potem tylko kredycik i zabieramy się do pracy na wiosnę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedł czas się przywitać!

daggulka coś mi mówi, ze jesteśmy na podobnym etapie.. ja również mam działeczkę, projekt a papierki się załatwiają - mam nieodwołalne postanowienie zacząć wiosną (mieszkam nad morzem, więc liczę na to, że trochę wcześniej śnieg stopnieje) :D

 

projekt który wybrałam wydaje się prosty i tani w budowie chociaż zdecydowałam się nanieść w nim kilka zmian (Irys z pracowni Horyzont) dodatkowe zmiany wymusiły też niezbyt liberalne WZ.

 

mientowego chciałabym uspokoić ja też zostałam ograniczona opałem tzw. ekologicznym do którego zalicza się jak mnie poinformowano drewno, prąd i gaz którego nie mam w najbliżeszej okolicy (chociaż w moim odczuciu gaz to mało ekologiczne źródło, ale cóż przecież mogę się mylić).

Architekt stwierdził, że nie ma najmniejszego problemu (możemy zaprojektować ogrzewanie kominkowe, bądź piec na drewno - a to daje dodatkowe możliwości) ja planuję ogrzewać miałem lub ekogroszkiem w takim piecu można od biedy napalić również drewnem :wink:

 

booju ależ ja się rozpisałam! nieźle jak na pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...