Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyrając jeden z tematów natknęłam się na stwiedzenie:

że pomimo dachu z gontu bitumicznego na poddaszu gdy pada jest głośno i cały efekt (wysiszenia) się nie udał - powód - okna połaciowe

Piszę to bo jeśli pamiętam niektórzy z forumowiczów pisali że właśnie ze względu na hałas zrezygnowali z blachy na rzecz dachówki

 

więc zwracam na to uwagę -

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaEmi- liczę się z tym, że cokolwiek nie położę na dachu to i tak extra cicho nie będzie ze względu na właśnie okna połaciowe. Coraz bardziej dojrzewam do gontu- w sobotę małż zawiózł mnie do sąsiedniej wiochy cobym se poogladała dach który mu sie podoba :o . Poogladałam i bardzo mi sie spodobał. Dach dwuspadowy pokryty gontem w kolorze jasnego brązu -wzór to prostokąciki i kolor cieniowany brązik.....no naprawdę super to wygladało. Jak dla mnie to kolorek wybrałabym ciemniejszy brąz , ale wzorek extra. No i oczywiście oprócz tego że mi sie podoba jest wiele aspektów przemawiających na+ , najważniejszy to ekonomiczny, potem estetyczny no i jeszcze kilka by sie znalazło :D .

No i coraz więcej wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na gont :D .

 

Chciałabym juz mieć pozwolenie i załatwiać kredyt....a tu jeszcze trzeba czekać :-? . Cierpliwośc nie jest moja najmocniejsza strona niestety :wink: .

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :D ... jaka stara d... ja tam mówię, że my młodzi jesteśmy tylko dzieci się nam starzeją :lol: :lol: :lol:

 

A my poskładaliśmy wnioski do Enei, gazowni, wodociągów i czekamy na odpowiedzi...

Musimy się spotkać z jakimś architektem, bo czas projekt kupić 8) Już nie mogę się doczekać tej budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim :)

 

u nas ostatecznej decyzji co do projektu jeszcze nie ma - zastanawiamy się nad domem w winogronach.

Mam jednak parę pytań które mnie dręczą. Poniewaz planujemy na wiosnę ruszyć i do jesieni postawić stan surowy zamknięty a potem wykończyć resztę w 2008, to:

1. Czy bierzecie kredyt na całość inwestycji (wiem, że budowlanych to raczej banki inaczej nie dają) czy może myśleliście o rozłożeniu tego na pół, tzn. teraz (jak to wymyśliła moja lepsza połowa) te 80-100 tys na stan sur. zamk. a potem na wiosnę 2008 resztę koniecznych pieniędzy?

Tylko wtedy to chyba już zwykły kredyt konsumencki a tu oprocentowanie...

2. W styczniu kupuję działkę. W sierpniu spisaliśmy umowę przedwstępną u notariusza i zapłaciliśmy sprzedającemu 10% zaliczki. Czy od którejś z tych transakcji musimy zapłacić jakiś podatek do US? Kupujemy przez pośrednika (PGN).

Może pytania są z gatunku naiwnych ale wczoraj zapaliła mi się lampka i męczy to mnie strasznie :-?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox....jak miło poczytać. Co tam na włościach? Ciągniesz ściany jeszcze czy zostawiasz na wiosnę?A co do urodzinek-eeee tam, ile latek to sie za chiny nie przyznam.....ale mało nie jest :wink: . Małż zawsze co roku składa mi życzenia z okazji 18-tych urodzin :D :wink: :D ....podlizuje się ślizgacz :D .

MaEmi- nie mam niestety zadnych zdjątek gontu pod ręka ale wpisz sobie w google gont i daj na grafikę....na pewno coś Ci znajdziesz bo tez kiedyś ogladałam.....ale nie ma to jak obejrzeć na żywo na czyims dachu :lol: - oczywiście są różne wzory-od rombów poprzez karpiówkę, kwadraciki, prostokaty..... o kolorystyce nie wspomnę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mientowy pamiętaj, że biorąc kredyt na całość inwestycji nie płacisz od razu tej ogromnej raty, którą wyliczą Ci z symulacji w banku. Raty płacisz od wypłaconych transz, czyli od tego co fizycznie od nich weźmiesz i jeszcze do tego weź pod uwagę okres karencji podczas którego płaci się tylko odsetki od kredytu... a budowę można skończyć w ciągu 3 lat, czyli spokojnie wg Twojego planu powinniście to zrealizować. I jeszcze jedno im większa kwota kredytu tym niższe oprocentowanie i lepsze warunki... także moim zdaniem warto pomyśleć o kredycie od razu na całość... w razie czego banki prześcigają się z nowymi ofertami zawsze można zamienić kredyt na inny... również dobrać jeżeli Ci nie starczy - oczywiście z mieszkaniowego :D a nie gotówkowego :o

 

Jeżeli chodzi o podatek to płaci się tzw. PCC tj, 2% od wartości nieruchomości zwykle notariusz to załatwia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgolinka - DZIĘKI :D :D :D

 

Ja też jestem za jednym kredytem budowlanym - raz a dobrze :)

Ale to żonka męczy mnie takim pomysłem - teraz ma czarno na białym.

Poza tym - dwa kredyty to dwa x formalności więcej, nie mówiąc o rzeczywistych kwotach do spłacenia.

A jak nie dostaniemy drugiego bo mam już pierwszy... :wink:

 

Dziś ostatecznie rozstrzygnie się, który projekt bierzemy - architekt ma się wypowiedzieć co do naszych propozycji.

Do końca tygodnia chcę załatwić geologa i geodetę (żeby nie różne konieczne papierki, które posiadając ci panowie, sam bym sobie pobrał próbkę i zrobił mapkę - coś tam się kiedyś studiowało :wink: )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Słyszałam o podwyzce ceny styropianu :evil: i zastanawiam sie czy czasem juz nie kupić? Czy kupujecie cokolwiek już teraz???

 

potwierdzam - u mnie w okolicy jak pytałem to co dostawa to wyżej :evil:

ja jednak nie kupuję na zapas - nie mam projektu, kosztorysu, zestawienia materiałów, więc w ciemno nie bede zamawiał.

z budowaniem jak z dzieckiem - nigdy nie ma dobrego momentu żeby się zdecydować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Raty płacisz od wypłaconych transz, czyli od tego co fizycznie od nich weźmiesz i jeszcze do tego weź pod uwagę okres karencji podczas którego płaci się tylko odsetki od kredytu... a budowę można skończyć w ciągu 3 lat, czyli spokojnie wg Twojego planu powinniście to zrealizować.

 

I w kazdym banku tak jest ze sie placi raty za pobrana transze a nie od razu za calosc? Tzn interesuja mnie te najbardziej przystepne i znane banki. Ale mnie pocieszylas! Bo ja tu sie stresuje ze jak bedziemy budowac i mieszkac jeszcze w naszym mieszkaniu to te 1800zl kredytu to dla nas bedzie zabojstwo. Potem to wynajmiemy mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w kazdym banku tak jest ze sie placi raty za pobrana transze a nie od razu za calosc? Tzn interesuja mnie te najbardziej przystepne i znane banki. Ale mnie pocieszylas! Bo ja tu sie stresuje ze jak bedziemy budowac i mieszkac jeszcze w naszym mieszkaniu to te 1800zl kredytu to dla nas bedzie zabojstwo. Potem to wynajmiemy mieszkanie.

 

Dorbie myślę, że w każdym banku tak jest (a napewno tak jak napisała agnieszkakusi w PKO BP )- to jest logiczne ja bym się nigdy nie zgodziła płacić za coś czego jeszcze nie dostałam 8)

A na 100% w każdym banku jest okres karencji spłaty kapitału... na to podobno jest jakaś ustawa... a dzięki temu właśnie w tym okresie kiedy się budujesz płacisz tylko odsetki od kredytu czyli tak mniej więcej połowę raty (oczywiście tej od wypłaconych transz).

Czyli krótko mówiąc na początku jak weźmiesz załóżmy z 50 tys. Twoje raty będą wynosiły ok 200-300zł pi razy drzwi i z każdą transzą będą wzrastać... a tak naprawdę całą ratę te 1800 jak piszesz zapłacicie dopiero po okresie karencji czyli za jakieś 2-3 lata :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...