Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

Witam wszystkich chcących budować się wiosną. Też mam taki zamiar 8) Zakupiliśmy już projekt (http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=23&IdKolekcji=). Mamy dec. o warunkach zabudowy, warunki przyłączenia prądu i wody. Architekt robi zmiany (poszerza garaż i pomieszczenie gospodarcze kosztem bocznego tarasu, zmniejszany łazienkę koło kuchni - będzie tylko wc, zmieniamy też konstrukcję dachu - z wiązara na krokwie i strop drewniany). Zleciliśmy też wykonanie projektu na przyłącze wody. Na początku grudnia mają zostać złożone przez architekta wszystkie dokumenty do starostwa i tam ok. miesiąca na zezwolenie (tak mi powiedziano w urzędzie). Zobaczymy jak będzie. :D A co sądzicie o wybramy przez nas projekcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ooo dzięki teraz szybciej

chyba masz dużą działkę???

wg mnie bez zastrzeżeń, powinien być funkcjonalny i przytulny

Ja bym radziła Ci podać jeszcze trochę szczegułów typu strony świata skład rodziny iiiiii

poszukać Eskiwosa na forum straszne

on to dopiero może doradzić i znaleść minusy

to ważne bo plusy sami widzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest w kwadracie - 1.200m. Jest o 2 metry szersza niż wymaga tego projekt. Wjazd na działke od strony północnej, salon z tarasem (tym małym - będziemy go poszarzać na całą szerokość salonu) od strony południowej. Jak na razie to mamy jednego synka, ale postaramy się o rodzeństwo (jedno albo dwoje) dla niego jak wprowadzimy się do domu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest w kwadracie - 1.200m. Jest o 2 metry szersza niż wymaga tego projekt. Wjazd na działke od strony północnej, salon z tarasem (tym małym - będziemy go poszarzać na całą szerokość salonu) od strony południowej. Jak na razie to mamy jednego synka, ale postaramy się o rodzeństwo (jedno albo dwoje) dla niego jak wprowadzimy się do domu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta działka to w zwartej zabudowie czy bardziej taka samotna

 

Poprzedni właściciel (gospodarz) mieszka obok, po rugiej stronie ulicy są już domy (kilkanaście) - po naszej stronie tylko gospodarza, ale wydzielił on i sprzedał 3 działki (w tym naszą). Nasi sąsiedzi będą tawkże budować na wiosnę. Uzbrojenie (wodę i prąd) mamy po drugiej stronie ulicy.

 

Mąż właśnie pojechał na wycenę robocizny do murarza. Zobaczymy, z czym przyjedzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak mówisz. Ciężko powiedzieć, jakie domy będą wokół (ten gospodarz ma szcze 1,8 ha do podziałkowania). Na nasz projekt potrzebna jest szeroka działka, a te dwie pozostałe, które już są sprzedane (moi przywszli sąsiedzi) nie są tak szerokie (ok. 25 m). Myślę, że nie będą to tzw. budgalowy, ale mimo wszystko mam nadzieję, że się wpasujemy w otoczenie z naszym projektem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba wszyscy pozasypiali snem zimowym :lol: , bo coś tu tak cicho i pusto ostatnio. Nadal zastanawiam się nad stworzeniem dziennika budowy "dla potomności" tylko rozważam dziennik na twardym dysku w swoim kompie albu tu na forum.

A my w sobotę bylismy u architekta, ustawialiśmy wirtualnie nasz domek na działce :D . Stanęło na tym, że od frontu bedzie do bramy 10m, z tyłu za domem 14m, po bokach 6,5 oraz 7m-to są wymiary od domu do ogrodzenia. Mysle, że oki 8) . Podpisaliśmy też jakies dokumenty do przyłączy , do odrolnienia działki, i takie tam jeszcze inne :lol: . Architekt podtrzymał swoje przypuszczenia na temat pozwolenia na budowę-najprawdopodobniej na koniec grudnia już bedzie. Gorzej z prądem.....mówi, że na podłącznie można nawet kilka miesięcy czekać.....a my chcemy ruszać juz na wiosnę z budową, a bez prądu to d....blada :evil: . Porażka, ale poczekamy jaki termin zaproponują i wtedy będziemy sie martwić dopiero.

Nie lubię poniedziałków...a dziś jeszcze za chwilkę musze uciec na godzinke z pracy i poprowadzic moje dwie spanikowane córy na szczepienia ochronne....chyba na łańcuchach albo na barana bo innego wyjścia nie widzę....od rana siedza i wyją (tej małej sie nie dziwię, ale żeby stara krowa 13 lat....... :o ). No ale ta starsza jest nadwrażliwa na ból...zawsze tak było i do dziś nie obmyśliłam sposobu coby na to poradzić :-? , więc trzeba sie meczyć z nią. Swoją drogą nic poważnego jej się jeszcze jak dotąd nie stało, ale jakby tak nie daj Boże jakiś wypadek albo cos to ona by chyba najpierw padła na zawał obmyślając co oni by tam w tym szpitalu mogli robić :-? . No i oczywiście wszystko pod narkozą albo po związaniu bo nic by sobie nie dała zrobić na trzeźwo :evil: . Porażka....jak ona chce dziecko urodzić....acha, zapomniałam-ostatnio stwierdziła przeciez że adoptuje i w ogóle to facet jej do niczego nie jest potrzebny i sama wychowa :o . Chyba za duzo z dorosłymi przebywa :wink: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, no widziałam że sobie założyłaś dziennik....gratuluję odwagi...ja jakoś się zebrać nie mogę :-? . No i troszke się boję bo wiem że moi sąsiedzi tu poczytują .... i tak troszke się obawiam obnażyć do końca.....to taki swoisty ekshibicjonizm .... a do tego mi daleko :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...