Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a_gnieszko ja d09 przerabiam lekko po swojemu :wink: i daje do przemalowania naszemu architektowi. Wkleje projekt jak go skończe, narazie po pracy chodzimy na grzybusie. Czas nas zabardzo nie goni bo papiery w sprawie działki zakończą się z tym rokiem. Mam nadzieję.

Zmiany to garaż na 2 autka. Sypialnia z garderobą. Garderoba powstała z jednego pokoju podzielonego na pół. Druga połowa to mój malutki gabinecik. Z mniejszej łazienki robimy pralnie. Zmienie jeszcze kominek bo obecne jego miejsce nie daje mi spokoju. W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się w garażu robimy zejście do małej piwnico-kotłowni. Piec będziemy mieć na wszystko (węgiel, drewno, śmieci itp.)

Co do rozmiarów działki szeroka ok.40 m, a co do długości narazie niestety nie wiem :( Ale napisze Ci jak się coś wyklaruje.

PS. gdzie jest ta budowlana wioska "Urzucie" o której pisałaś. Masz zdjęcia z tej wycieczki, wklej. Serdeczne dzięki.

A domek wg. mnie lepszy d09 :oops: tylko okna trzeba mu dać inne

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys, nie doczytałam skąd jesteś, wioska jest na trasie z Łodzi do Warszawy, w okolicach Nadarzyna, przy głównej trasie, trzeba wypatrywać miejscowości Urzut :)

Pojechaliśmy specjalnie obejrzeć domek i naprawde nam sie spodobał, szczególnie w środku. Zrobiłam tylko jedno zdjęcie, od frontu, jest tu: (średnio wyszło :oops: )

http://img201.imageshack.us/img201/3521/img0334yu0.jpg

Ale chyba jednak wybierzemy ten "wiejski", mąż się uparł :wink:

Ja mam działkę 39x27m, na papierze wygląda, że mimo parterowego domu jeszcze trochę miejsca zostanie :D , ale zobaczymy jak będzie naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, barrrdzo dziękuję wszystkim za gratulacje :) .

Co do piwnic-nie planujemy....tym bardziej że widziałam u sąsiada po prawej :wink: czyli Pana Przemka jak on zrobił wykop pod fundamenty z piwnicą , i opowiadał, że grunt jakiś taki do niczego i były jakieś problemy. Wolimy nie ryzykować utopienia sporej kwoty nadaremno :wink: . No a poza tym w zasadzie nie jest nam potrzebna piwnica-zamierzamy tylko obniżyć kotłownię o 2-3 schodki bo tak podobno lepiej dla CO.

Garaż....hm...jesteśmy na etapie wymyślania jaki tu dokleić do naszej Zośki :D . W związku z tym, że robię prawko i zapewne w przyszłości będe posiadaczką jakiegos niewielkiego gracika (już mamy jeden samochód, ale nim mój małż do pracy jeździ), więc postanowiliśmy dokleić dwustanowiskowy-od strony kotłowni będzie przejście do domu, garaż na pewno będzie wystawał do przodu-być może równo z gankiem. Zanim zamówimy projekt chcemy porozmawiać na jego temat z architektem który będzie nam adaptował projekt potem....żeby nie było żadnych niespodzianek. W końcu nie jestem architektem i nie znam się aż tak dobrze na tych wszystkich szczegółach.

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)

 

Ten wątek też jest jak najbardziej dla nas, bo zaczynamy na wiosnę 2007 roku. chyba sie nam uda, z kredytem :-?

 

mamy wybrany projekt M14a Dom dla ciebie wariant I

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=362&IdKolekcji=

 

czy ktos jest tutaj z Elbląga ?

 

P.S My written Polish is Bad so Please forgive me :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę czy podpiwniczycie wasze domki

 

Ja stety czy niestety nie. Nasz domek będzie piętrowy, więc już i tak muszę wcisnąć gdzieś schody, to drugie zabrałyby mi jeszcze więcej miejsca. Poza tym piwnica jest droga w wykonaniu, a na dodatek my mamy wysoki poziom wód gruntowych i raczej wolałabym nie walczyć z problemami na budowie (zgadzam się z Tobą daggulka w pełnej rozciągłości 8) ) i z późniejszymi przeciekami.

 

No i nie ma to jak wyjść z salonu na taraz na poziomie ziemi.

 

A garaż też planujemy dwustanowiskowy, i też przylepiony do bryły domku. Nad nim będzie prawdopodobnie pokój dzieciaka bo to wychodzi akurat od południowego wschodu. Moglibyśmy garaż wcisnąć pod planowanym w tej chwili garażem, ale akurat działka jest nachylona w ten sposób że tam jest wyżej. A mieć garaż od południowego zachodu to tak nie za bardzo...

 

Niestety pomysł z wysuniętym do przodu garażem u nas odpada ze względu na kształt działki - nie zmieścił by się, bo planujemy zostawić jeszcze troszkę miejsca na trzecie autko, jakby jacyś goście zajrzeli.

 

Myśleliśmy o takiej małej piwniczce na winko i spiżarnie, ale okazało się że trzeba robić jakieś fundamenty schodkowe przez całą długość domu (oczywiście jeżeli chce się zrobić zgodnie ze sztuką) i już bardziej opłaca się podpiwniczyć całość - przynajmniej jest z tego jakiś pożytek.

 

Przy okazji rozważcie taki oto pomysł (byliśmy u znajomych, tak właśnie mają i było to bardzo wygodne). Otóż można cofnąć na podjeździe ogrodzenie z bramą w głąb działki, tak żeby poza ogrodzeniem mogły stanąć jakieś auta (ew. auto). Wtedy ktoś przyjeżdżający na moment - np. kurier z paczką czy jakiś golo spisujący licznik może się swobodnie zatrzymać przed domkiem, jednocześnie nie wjeżdżając na eren posesji i nie stoi na ulicy. Mam nadzieję, że nie zagmatwałam za bardzo tego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj nad tym myślałam, efilo bo w naszym planie zagospodarowania stoi czarnym drukiem, że każdy budujący ma obowiązek zapewnić stanowisko postojowe przed posesją, aby nie utrudniać ruchu...czy coś w tym rodzaju....mam to w domu , więc nie przytoczę tak szczegółowo ale generalnie chodzi o to samo o co Ty pytasz. I teraz nie wiem jak to zrobić...czy tylko taką zatoczkę wysypaną żwirkiem z boku przed bramą (od drogi do bramy będzie jakieś 3 metry)....sama nie wiem...może inni mają jakies pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka oglądałam Twój projekt. Śliczny domek, takie proste właśnie najbardziej mi się podobają. I ten mądry dwuspadowy dach...

 

A co do garażu to w podobnym do Twojego domku - Zośce jest doczepiony garaż w tym miejscu w którym planujecie.

Tylko proponowałabym zrobić go dłuższym, co by miejsce na kosiarke i takie inne badziewia sie znalazło.

 

A przy okazji, gdzie planujecie pralnie i suszarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="tygrys200"]a_gnieszko ja d09 przerabiam lekko po swojemu :wink: i daje do przemalowania naszemu architektowi. Wkleje projekt jak go skończe, narazie po pracy chodzimy na grzybusie. Czas nas zabardzo nie goni bo papiery w sprawie działki zakończą się z tym rokiem. Mam nadzieję.

Zmiany to garaż na 2 autka. Sypialnia z garderobą. Garderoba powstała z jednego pokoju podzielonego na pół. Druga połowa to mój malutki gabinecik. Z mniejszej łazienki robimy pralnie. Zmienie jeszcze kominek bo obecne jego miejsce nie daje mi spokoju. W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się w garażu robimy zejście do małej piwnico-kotłowni. Piec będziemy mieć na wszystko (węgiel, drewno, śmieci itp.)

Co do rozmiarów działki szeroka ok.40 m, a co do długości narazie niestety nie wiem :( Ale napisze Ci jak się coś wyklaruje.

PS. gdzie jest ta budowlana wioska "Urzucie" o której pisałaś. Masz zdjęcia z tej wycieczki, wklej. Serdeczne dzięki.

A domek wg. mnie lepszy d09 :oops: tylko okna trzeba mu dać inne

Pozdrawiam wszystkich.

 

A jaki to piec konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Efilo-faktycznie w Zośce jest garaż z boku, ale jest na jedno stanowisko a my potrzebujemy dwustanowiskowy , no i nie chcemy mieć pokoju nad garażem. A najbardziej podoba mi się ostatnio pomysł żeby zrobić płaski dach garażu i z tego dachu zrobić taki duuuuży taras pokryty kafelkami z wejściem z pokoju na poddaszu. Bo na jednym boku domu mam balkon a na drugim przewidziane są okna które można przeciez zamienić na drzwi balkonowe...więc nic nie przeszkadza chyba żeby tak to własnie zrobić :) Co o tym sądzicie?

A co do suszarni.....osatnio przypatrywałam się przekrojowi tego domku i w zasadzie to pomieszczenie na samej górze jest niewykorzystane-jest ono niewielkie , ale myśle że warto byłoby zrobić tam właz z składanymi schodkami i własnie tam zrobić suszarnię na zimę....bo w lato wiadomo-na przenośnej suszarce na dworze (balkonie np. lub tarasie nad garażem) schnie najlepiej :D .

A co do zatoczki przed posesją....z boku, ponieważ jesli zrobię naprzeciw bramy i stanie mi tam jakieś auto a ja będę chciała akutrat wyjechac to trzeba będzie przestawiać samochody :D .

No a co tam u Was słychać? Pogoda do niczego :( . Ale co tam, ważne żeby w przyszłym roku o tej porze była piękna :D .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka zastanów się jeszcze nad tą suszarnią. Nie chce być natrętna z pomysłami, ale z doświadczenia wiem że zapomina się o takich poślednich urokach życia. Chcesz targać ciężkie mokre pranie przez właz? :o Przez jakieś 200 dni w roku? Bo przyznasz że dziś choć lato to raczej nic by na zewnątrz nie wyschło. Przynajmniej u mnie... :evil:

Macie na górze tyle pokoi. Może nie wszystkie są niezbędne? Naprawdę fajnie jest mieć miejsce gdzie się składuje brudy, pierze, suszy i prasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, efilo...jesli chodzi o "targanie prania do góry" , to od tego mam męża :wink: ....ja mogę rozwiesić jak mi zaniesie :D . Jesli chodzi o prasowanie to będę miała w jednym pokoju u góry coś co nazywa się "pracownia" i mogę tam spełniać te nudne ale niestety konieczne obowiązki. Pokoje sa nam potrzebne wszystkie-specjalnie szukaliśmy takiego projektu, ponieważ oprócz męża , mnie i 2 córek będziemy mieć u siebie jeszcze babcię męża która również będzie musiała mieć swój pokój-ten na parterze. No a u góry nasza sypialnia, pokoje dziewczynek i pracownia komputerowa. Tylko się wydaje że tych pokoi jest tak dużo-ale w rzeczywistości wszystkie już są "rozdane" :D . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Każdy patrzy ze swojej perspektywy :roll: . Ja nie licze że mi ktoś będzie targał. Lubie być niezależna, a poza tym... Kto wie co bedzie za pięć lat... Z tymi pokojami jest tak samo: nie będzie nas więcej niż czwórka więc generalnie trzy pokoje na górze nam w zupełności wystarczą :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :-)

 

Temat jak najbardziej aktualny. Pomyślałem, że dodam coś od siebie.

 

Jak na razie etap wstępny - pewnie w 2007 nie dam rady, ale może następny rok...

 

Na teraz: jestem po pierwszej umowie u notariusza (niestety wymagane są dwie - dziuałka rolna, a ja z rolnictwem miałem śrenio do czynienia więc prawo pierwokupu ma agencja ), działeczka niestety nie zadrzewiona - aktualnie rżysko :-), ale dla mnie bomba - południowy stok, widok prosto na miasto. Do zabudowy 86 arów !, ale niestety musiałem kupić 1,26 ha (kawałek łąki w drugiej lokalizacji - jak jest hektar możan będzie postawić siedlisko na gruncie rolnym - za to cena :-) cud ). Wieczorem cud - mgły wstają tak, ze widać tylko szczyty drzew - jak z bajki. Jest fajnie, bo wodocu\iąg kończy się na gruncie, prąd także ostatni słup :-) mam nadzieję, że mocy wystarczy.

Tyle superlatywów o ziemi, teraz problemy.

Ze sprzedającymi dogadywałem się dwa razy - po wstępnej ocenie wyszło na jaw, że działka leży w granicach obszaru zainteresowania archeologicznego!!! - wielki kłopot - zrezygnowałem.

Po głębszym zbadaniu sprawy okazało się, że jest to do przeskoczenia :-) nadzór archeologiczny nie jest wielkim kłopotem (póki nic nie znajdą - mam cichą nadzieję).

Jesienią zamierzam sadzić drzewka :-) może urosną do moich ostatnich dni :-)

 

Teraz projekt: poważnie myślimy o domu drewnianym z bal aniestety niezbyt grubego (finanse) POLANA 2 MTM Projekt

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_parterowe/polana_2/default.asp?id=467

 

Na razie t tylko plany, ale nadzieja jest... :-)

 

Postaram się wrzucić fotkę działki dla zainteresowanych.

 

Aha, jesi ktos ma doświadczenia z nadzorem archeologicznym chętnie poghadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...