Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile za instalację wodną i gazową wewnątrz budynku?


ackj

Recommended Posts

Gość tomasz sulej

Witam.

 

Zawsze jest tak, żę robocizne wycenia sie wg punktów. Trudno jest określić ile w Pana przypadku bedzie kosztowała instalacja wodna i gazowa. Prosze podac wiecej szczegółów.

 

Pozdrawiam Tomasz Sulej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz sulej

Witam.

 

 

130 za punkt to znaczy? Dla nie których punkt to jest umywalka czyli woda zimna, ciepla i kanalizacja dla mnie jako wykonawcy to 3 punkty. Jeżeli zas chjodzi o grzejnik to jeden punkt. Jeżeli wiec liczy za umywalkę jako punkt to suma sumarą na jedno wyjdzie.

 

Pozdrawiam Tomek Sulej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 3000zł (z rachunkiem) za:

 

- 2 punkty gazowe (kuchenka, kocioł)

- kotłownie (kocioł turbo + zasobnik)

- 11 grzejników

- 9 punktów z ciepła wodą (z cyrkulacją)

- 13 punktów z zimną wodą

- 7 punktów kanalizacyjnych (część była zrobiona wcześniej)

- montaż stelaża do wc

 

Kanalizacje zewnętrzną zrobie samodzielnie (35m). Doprowadzenie wody do budynku (32m) kosztowało mnie 1300zł. Doprowadzenie gazu (30m) będzie mnie kosztować 1000zł + koszt koparki (poniżej 100zł).

 

PS. Oczywiście wszystkie wymienione kwoty, to koszty robocizny. Instalacje wewnętrzne miałem wykone w lipcu tego roku, a przyłącze wodne lipcu zeszłego roku.

 

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc doprowadzenia wody do budynku:

 

1. Montaż 2 liczników + filtr do wody;

2. Punkty poboru wody: zlew, zmywarka, umywalka, wanna, prysznic, pralka, 2*wc oraz 1*bidet (wraz z montażem stelaży Geberit DUO-FIX), piec co, 2*kran ogrodowy.

3. Punkty odbioru wody do ww (kanalizacja);

4. Punk spuszczania wody z obiegu do kanalizacji;

 

To chyba z grubsza tyle. Całość 5300zł w tym robocizna 1600zł. Roboty wykonane jakiś miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

 

 

130 za punkt to znaczy? Dla nie których punkt to jest umywalka czyli woda zimna, ciepla i kanalizacja dla mnie jako wykonawcy to 3 punkty. Jeżeli zas chjodzi o grzejnik to jeden punkt. Jeżeli wiec liczy za umywalkę jako punkt to suma sumarą na jedno wyjdzie.

 

Pozdrawiam Tomek Sulej

Witam i niestety nie mogę się zgodzić na to że ciepła zimna woda i kanał to trzy punkty ja też jestem wykonawcą i od zawsze liczy sie to za jeden punkt. Mam zatem rozumieć że w pana wykonaniu ciepła zimna woda i kanał kosztuje 390zł.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz sulej

Witam.

 

Drogi instalatorze ja tez jestem z branży i wszyscy moi znajomi podobnie jak ja liczą oczko wodne z osobna, czyli umywalka trzy oczka. Suma sumarą na jedno wychodzi.

 

 

Pozdrawiam Tomasz Sulej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...