Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE CLASSEN - wątek zbiorczy: opinie, kolory, sposób montażu, uwagi


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A można prosić o zamieszczenie na forum?

 

wstyd się przyznać ale nie zamieszczałam jeszcze własnych zdjęć na forum, nie nie wiem jak to zrobić 8) :lol:

Ja również mam z tym problem na tym forum.

ale spróbuje je zamieścić.

Bardzo ci dziękuje, panele rzeczywiscie ładne! I mówisz, że nie sa bardzo ciemne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobały panele classen dąb mocca. Były w promocji za 28 zł w Stargardzie. No ale żona chciała koniecznie jeszcze do Gorzowa do Castoramy bo pewnie większy wybór itp.Okazało się że wyboru nie było, kolejnych 200 km robić mi się nie chciało i trzeba było wziąć to co było... :cry: Pewnie też są ładne ale to nie mocca... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze te panele są bardzo popularne :D

Jeszcze nie widziałam ich na żywo, ale domyślam się, że muszą być ładne!

Dziewczyny, doradzcie mi jeszcze czy do tych mebli będą one pasować?

(Są to zdjęcia znalezione w internecie)

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,3011,19758

Może ktoś jeszcze ma zdjęcia tych paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zdjęcie teaku rangoon, to rzeczywistość jest trochę inna, w moim odczuciu znacznie ładniejsza :wink:

 

tak w ogóle, to powinnaś obejrzeć sobie interesujące Cię panele na żywo, nie da się wybrać ze zdjęć, zwłaszcza że jak przeglądałam Twój wątek remontowy, miałaś/masz mały problem z drzwiami, moim zdaniem powinnaś do już posiadanego wyposażenia dobrać odpowiedni odcień podłogi, więc może warto zrobić jak ja, wzięłam ze sklepu 5 różnych panel, które mi się podobały, przywiozłam do domu, pooglądałam w różnym świetle, z różnymi meblami, które już mam oraz stolarką i dobrałam najbardziej odpowiedni odcień,

 

mój wybór był pomiędzy tym co mi się podoba, abstrahując od wszystkiego co mam a tym, co najbardziej będzie mi pasowało do posiadanych już przedmiotów i wtedy wybór okazał się naprawdę prosty, przemyślałam jeszcze opcję danego koloru podłogi w połączeniu z ciemniejszymi i jaśniejszymi meblami o różnym usłojeniu i okazało się, że im mniej pstrokata/wzorzysta w usłojeniu podłoga tym bardziej poszaleć mogę z resztą, czyli kolorem ścian, mebli, materiałów, dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zdjęcie teaku rangoon, to rzeczywistość jest trochę inna, w moim odczuciu znacznie ładniejsza :wink:

 

tak w ogóle, to powinnaś obejrzeć sobie interesujące Cię panele na żywo, nie da się wybrać ze zdjęć, zwłaszcza że jak przeglądałam Twój wątek remontowy, miałaś/masz mały problem z drzwiami, moim zdaniem powinnaś do już posiadanego wyposażenia dobrać odpowiedni odcień podłogi, więc może warto zrobić jak ja, wzięłam ze sklepu 5 różnych panel, które mi się podobały, przywiozłam do domu, pooglądałam w różnym świetle, z różnymi meblami, które już mam oraz stolarką i dobrałam najbardziej odpowiedni odcień,

 

mój wybór był pomiędzy tym co mi się podoba, abstrahując od wszystkiego co mam a tym, co najbardziej będzie mi pasowało do posiadanych już przedmiotów i wtedy wybór okazał się naprawdę prosty, przemyślałam jeszcze opcję danego koloru podłogi w połączeniu z ciemniejszymi i jaśniejszymi meblami o różnym usłojeniu i okazało się, że im mniej pstrokata/wzorzysta w usłojeniu podłoga tym bardziej poszaleć mogę z resztą, czyli kolorem ścian, mebli, materiałów, dodatków

Wczoraj pojeździłam troszke po sklepach, ale niestety nie mieli tych kolorów :-? A na dodatek, nic mi się szczególnie nie spodobało.

Remont planuje na styczeń, ale narazie wstępnie chciałabym się zorientowac co pasowałoby do mojego pokoju. Jesli chodzi o drzwi- rzeczywiscie stanowią one pewien problem. Wiem tylko, ze chcialabym iść bardziej w brąz niż w pomarańcz, Aby nie podkreślac go jeszcze mocniej, tylko stonować.

Wybór kolorów zawsze stanowi dla mnie bardzo duże wyzwanie, bo nawet mając próbnik kolorów, nie potrafiłam wybrac koloru, którą ma zostac pomalowana garderoba w przedpokoju. Dlatego malowanie jej przełozylismy na nowy rok. Wtedy jeszcze raz podejmiemy próbe znalezienia, czegoś co będzie pasowało. Borykając się z tymi problemami zawsze szukam porady, zanim podejme ostateczne kroki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, bardzo podobają mi się panele Krono Original "grusza miodowa" ale, niestety, występują one tylko w klasie AC3 i mają 7 mm. Chcę tym wyłożyć całe poddasze, czyli sypialnię, pokoje dziecięce, korytarz i garderobę. Czy ktoś z Was użytkuje panele Krono w klasie AC3 i może napisać jak się one sprawują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy ktoś ma te panele, jak się je układało i najważniejsze, jak prezentują się na podłodze?

 

Zdjęcia jak najbardziej pożądane :)

 

Wyglądac to może i wyglądają ale strasznie hałasują i co najgorsze nie da się ich wyytłumic nawet matami korkowymi czy mineralnymi, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ulżyło :)

 

Wiem, panel to panel, ale drewna mieć nie mogę (podłogówka w całym domu).

 

W obecnym mieszkaniu miałam panele i nie było źle.

 

Te, które teraz wybralam, dobrze imitują drewno. A w takiej sytuacji tylko tyle mogłam zrobić.

Jeżeli panele nadają się na podłogę ogrzewaną to również drewno.

Powiedz co Tobie naopowiadano na temat drewna na ogrzewaniu podłogowym a pomogę Ci rozwiązac ten problem.

Niejedno drewno układałem na podłogówce i moi klienci wiedząc wszystko na ten temat nie mieli i nie mają z drewnem problemu.

Panel schnie i pęcznieje w zakresie drewna bukowego i to każdy tak ma HDF na którym jest zdjęcie drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale drewania podłoga ma conajmniej 16 mm - to za dużo na podłogówkę. Nawet 12 to za dużo. Dewno jest dobrym izolatorem. Musiałabym ustawiać wyższą temp. na wyjściu z pompy i płacić wyższe rachunki za prąd a nie o to mi chodziło gdy decydowałam się pompę ciepla i ogrzewanie podłogowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale drewania podłoga ma conajmniej 16 mm - to za dużo na podłogówkę. Nawet 12 to za dużo. Dewno jest dobrym izolatorem. Musiałabym ustawiać wyższą temp. na wyjściu z pompy i płacić wyższe rachunki za prąd a nie o to mi chodziło gdy decydowałam się pompę ciepla i ogrzewanie podłogowe.

Byc może na wydajnośc Twojej podłogówki te grubości to za dużo. Na podłogówkę z kotłem w sam raz a nawet można i grubsze.

Dobry izolator to ten materiał który magazynuje energię. W tym przypadku drewno zachowuje długo ciepłotę po wyłączeniu ogrzewania.

Laminat wraz z wygłuszeniem + poduszki powietrzne powstałe w wyniku nierównej wylewki ma wartośc oporu przenikania ciepła około 0,16 m2K/W. A więc więcj niż dopuszcza norma 0,15m2K/W. Chyba, że kupisz laminat, który można kleic do podłoża.

 

Drewno o grubości 15mm klejone do podłoża ogrzewanego ma opór przenikania ciepła 0,12m2K/W, bo nie ma poduszek powietrznych, nie potrzebuje mat i napewno jest trwalsze (dłużej leży na podłodze) niż lamiant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale drewania podłoga ma conajmniej 16 mm - to za dużo na podłogówkę. Nawet 12 to za dużo. Dewno jest dobrym izolatorem. Musiałabym ustawiać wyższą temp. na wyjściu z pompy i płacić wyższe rachunki za prąd a nie o to mi chodziło gdy decydowałam się pompę ciepla i ogrzewanie podłogowe.

Byc może na wydajnośc Twojej podłogówki te grubości to za dużo. Na podłogówkę z kotłem w sam raz a nawet można i grubsze.

Dobry izolator to ten materiał który magazynuje energię. W tym przypadku drewno zachowuje długo ciepłotę po wyłączeniu ogrzewania. Przy kaflach spadek temperatury jest odczuwalny prawie natychmiast.

 

No nie moge się z tym zgodzić. Izolator, jak sama nazwa wskazuje, izoluje coś przed czymś, np. styropian jest izolatorem i izoluje dom przed chłodem, gorącem, bądź wilgocią (specjalne odmiany oczywiście). I chyba nie można powidziec, że styropian cos magazynuje. W przypdaku podłogówki, magazynem ciepła jest jastrych (wylewka). Jej grubośc decyduje o bezwładności, czyli o tym jak szybko robi się ciepło lub chłodno po włączeniu lub wyłączeniu pieca. Kafle nie blokują tego ciepła w jastrychu natomiast drewno i owszem. I w tym cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...