Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Irys - komentarze


Recommended Posts

Zaproszenie aktualne, nie rozmysle sie :p !

A o popielach intensywnie mysle, czy Ty tez cokoly bedzieswz tynkowac, a nie obkladac klinkierem?

 

Zdecydownie tak! Nie planuję wprowadzać nigdzie klinkieru. Tej cegły klinkierowej na kominie też miało nie być, ale murarz się uparł i nie chciał komina otynkowanego robić. A kostkę granitową chyba też wplotę w urządzanie podwórka ...

 

Moj maz bylby szczesliwy gdyby miedzy ta kostka wyrosl mech :roll: .

A cokolow z klinkieru na pewno nie bede robic - to juz postanowione, trzeba ciac koszty, bo ciagle ladowanie calej kasy w dom mnie wykancza, a cokoly i tak wokol domu beda obsadzone zielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie miedzy kostką rośnie trawa :evil:

Jak siałam to wiatr mi zniósł a potem dołączyły inne nasionka wiatrem przywiane z pól obok :lol:

 

To ja mam tak z bylinami niektorymi wokol oczka, jak byly male to obok sialismy trawe, wieczorem zerwal sie wiatr i nawial nasionka miedzy byliny. Ciagle wyrywam i konca nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie101... ja po prośbie :oops: Dzięki, że myslisz i zaglądasz do mnie :D u mnie teraz duża zadyma i nie mam kiedy przysiąść do kompa. :oops: Nadrobię jednak niedługo...

 

Powiedz proszę, czy jesteście w stanie określić jaka jest wydajność 1 tony waszej kostki na m2 ? Bedę wdzięczna za odpowiedź.

 

Buziaki. pa. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie101... ja po prośbie :oops: Dzięki, że myslisz i zaglądasz do mnie :D u mnie teraz duża zadyma i nie mam kiedy przysiąść do kompa. :oops: Nadrobię jednak niedługo...

 

Powiedz proszę, czy jesteście w stanie określić jaka jest wydajność 1 tony waszej kostki na m2 ? Bedę wdzięczna za odpowiedź.

 

Buziaki. pa. :D :D

 

Matko jedyna co za zadyma :o , czy z sasiadami o prad wojne toczysz?

 

A kostki z jednej tony wyszlo dokladnie 8 m kw, my mielismy taka 6/8 cm okolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiadami sie nie przejmuj, spokoj bedziesz miec!

 

A u nas nic sie nie dzieje, zimno strasznie, wiec kolo domu nie chce juz sie robic. Ja dopiero teraz odpoczywam, bo latem to nie wiedzialam gdzie rece wlozyc (zaprawy, ogrod, dom).

W tym roku chcielibysmy jeszcze kupic 2 wywrotki ziemi, bo za domem trzeba dolozyc (jest za nisko) i trawe na nowo zasiac.

No i marzy mi sie kupienie zwiru - kamieni drobnych na podjazd do gospodarczego ale tego potrzebujemy gdzies okolo 15 ton, wiec nie wiem czy damy rade w tym roku.

Teraz magazynujemy ekogroszek na zime :roll: , ostatnio byli spisywac wode i przez te nasze oczka zuzylizmy o 100 kubikow wiecej niz normalnie, bede miwc do zaplaty za 170 kubikow :o z czego 100 to oczka - myslalam, ze meza udusze za ta wode :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle wyszło :o U nas też sie trochę polało :x Jakby wszystkiego było mało to wczoraj mieliśmy awarię wodociągu w naszej studzience wodomierzowej :roll: :roll: ... jak macie cos jeszcze to ja wszystko biorę na swoją klatę :roll: :lol: :lol:

My z opałem tez teraz działamy. Parę dni dni temu zwaliło się u nas jakieś 16 m drzewa na podwórku. 10 m mamy dawno pocięte i spryzmowane. Garaż się porządkuje, bo trzeba zapełniać skład opału, chłopaki czekają z kostką brukową i... mamy nowy asfalt we wiosce :D :lol: Dziewczynki początek roku w szkole i przedszkolu :cry: a w minioną niedzielę urodziny jednej i drugiej (impreza, bo prawdziwe urodzinki to 4 i 12.09). A ja z językiem na brodzie i nie wiem gdzie wpaść :o :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i humor mi się psuje z każdą nową belką domu sąsiadów... miała być sielankowa wieś a wyszło na to, że mieszkam na osiedlu domków :cry: :cry: :cry: :cry: Zdjęcia wkrótce :cry: :cry:

 

Iwuś ja tez sie budowalam tak zeby blisko sasiada nie bylo ale za nami jest teraz pole na przetarg pod budowe wystawione, a my za plecami od domu do plotu mamy tylko 6 metrow, a pole tez waskie, wiec sie przy nas ktos wybuduje.

Jedyna nadzieja, ze chetnych nie bedzie, bo juz jest 4 przetarg i cisza - za 1 ar zycza sobie (panstwo) na wsi bez szkoly i komunikacji miejskiej 4100 zl - na glowe upadli.

U nas za to ruch na drodze piaskowej coraz wiekszy, jezdza jak wariaty, kurzy sie i halas okrutny.

Mojemu mezowi mowie, ze jak w totka wygramy (nie wiem jak to ma sie stac skoro nie wysylamy kuponow :roll: ) to wybudujemy sie w lesie gdzie wokolo nie ma sasiadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D ja tez chce w lesie bez sąsiadów... a dzis nawet zagrałam o te 18 mln, jakby co- dziele się ;) :lol:

 

dziewczyny a po ile kupujecie eko-groszek? ja tydzien temu kupiłam prawie 3 tony (bo mi wiecej w kotłowni trudno układać wzwyż) i za workowany płaciłam 740/t, dokładnie tyle samo co w ubiegłym roku.

a moj mąz stwierdził, ze teraz to by zrobił grzanko na gaz... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dawno mnie nie było :oops:

widzę że kostka położona... super! Nas to dopiero czeka, chyba już nie damy rady w tym roku :cry:

 

Buda się jednak nie przydała, myślałam że się uda :wink:

 

No faktycznie dawno Cie nie bylo :roll: :p , jak Twoja budowa, napisz co u Ciebie!

A co do budy to ta nasza lajza nawet ani razu tam nie lezala :evil: , jak bym wiedziala to bym jej wcale nie zamawiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D ja tez chce w lesie bez sąsiadów... a dzis nawet zagrałam o te 18 mln, jakby co- dziele się ;) :lol:

 

dziewczyny a po ile kupujecie eko-groszek? ja tydzien temu kupiłam prawie 3 tony (bo mi wiecej w kotłowni trudno układać wzwyż) i za workowany płaciłam 740/t, dokładnie tyle samo co w ubiegłym roku.

a moj mąz stwierdził, ze teraz to by zrobił grzanko na gaz... :roll:

 

mocca losowanie jest jutro, ja tez wysle kupon, jak wygram to tez sie dziele :p .

Bylam dzisiaj w jysku (w zeszlym tygodniu nie diotarlam) i kupilam firanki do pokoju biurowego i jestem z tego powodu cala w skowronkach :p . Dzisiaj byl ostatni dzien promocji, wiec myslalam, ze juz nic nie bedzie ale firan mieli pelniuskie regaly i pani przy kasie powiedziala mi, ze od jutra przedluzaja promocje na poszczegolne firanki.

Dodatkowo kupilam 2 poduchy po 25 zl w kolorze lnu do polozenia na niskiej komodzie w wiatrolapie, jest to taka komoda, na ktorej mozna usiasc zeby buty zalozyc i chcialam tam cos takiego do polozenia, nie bylo w calosci, wiec kupilam 2 i nawet mi sie podoba!

 

Co do ekogroszku to my kupilismy w sobote 2 tony po 680 zl ale luzem, bo u nas nie ma paczkowanego, a my mamy za gospodarczym specjalne miejsce wymurowane na ekogroszek. Jak zaczynalismy budowe to kosztowal 400 zl, a teraz coraz wiekszy jest zbyt na niego, wiec kopalnie winduja ceny. Przy obecnych cenach ekogroszku chyba taniej by wyszedl gaz.

Tutaj http://forum.muratordom.pl/post3609285.htm?highlight=#3609285 Rydzu pisal o kosztach gazu.

Jest tez ekogroszek czeski taki brazowy po 420 zl, raz kupilismy zima 2 tony i bylismy "ugotowani" - w ogole nie chcial sie palic i wiecej go nie kupimy.

Chcemy kupic jeszcze z 2 tony poki deszczu nie ma, bo jest fajny suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiałaś dobrze trafić z tymi firankami, u nas jak pisałam- przebrane i rozgrzebane... ale w sumie na każde okno cos tam już mam, lepsze gorsze ale jest i wisi, o piękniejsze będę się martwić za rok ;)

a dzis znalazłam chętną na zrobienie firany szydełkowej... jak dogadam się z cena zamawiam bo marzę o takiej a sama chyba do emerytury bym się nie wyrobiła...

 

co do groszku to w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy pierwszy sezon grzewczy więc nie mieliśmy wyobrażenia jak co i ile. Kupiłam 3 tony, później niecale 2 bo był kłopot z dostępnością u nas w regionie. Pierwszy był super suchy, kolejny juz zimowy mokry. Palił sie super bo źródło sprawdzone i polecone ale ta czarna woda z worków doprowadzala mnie do rozpaczy.

Jak się skonczył groszek przepalałam drewnem bo piec ma taka opcję a my spory zapas tego materiału ale przesadziłam z dorzucaniem chyba i trochę zawaliłam piec smołą... i teraz czekam na magików zeby nam kwasówkę w komin wsadzili :roll: :lol:

 

O gazie myslelismy raczej ze względów "czystościowo- bezobsługowych" róznica wyniosłaby ok 1 tys rocznie a komfort nieporównywalny tym bardziej, ze codzienna obsluga pieca póki co jest na mojej głowie, mąz bywa w weekendy i mimo że zasobnik duzy to jednak co 4 dni należaloby dorzucić a jak zaczniemy wodę grzac to jeszcze częściej. No ale- instalacja kupiona zrobiona zatynkowana i grzejniki wiszą więc nie ma co gdybać i narzekac, trza dorzucać i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bylam dzisiaj w jysku (w zeszlym tygodniu nie diotarlam) i kupilam firanki do pokoju biurowego i jestem z tego powodu cala w skowronkach :p . Dzisiaj byl ostatni dzien promocji, wiec myslalam, ze juz nic nie bedzie ale firan mieli pelniuskie regaly i pani przy kasie powiedziala mi, ze od jutra przedluzaja promocje na poszczegolne firanki.

 

 

ciesze się, bo dzis się do nich wybieram :wink:

 

po ile firanki kupowałas???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...