Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KARMEN pracownia DOMOWE KLIMATY


Recommended Posts

Witam,

 

Jeśli nikt nie buduje domku wg tego projektu to proszę chociaż o opinie. Zależy mi zwłaszcza na opiniach osób mających doświadczenie w budowaniu, tj. fachowców budowlańców oraz inwestorów. Z góry dziękuję.

Oto link do projektu:

 

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1635

 

A może ktoś zna podobny projekt lecz bardziej funkcjonalny (zwłaszcza na poddaszu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może fachowcem nie jestem, ale w trakcie budowania swojego domu.

Moje uwagi są takie.

1. Jest to dom bardzo drogi w budowie, wole oczy, duża powierzchnia zabudowy i użytkowa, skomplikowany dach. Według mnie przynajmniej 500 tysiecy, a jak będziesz chciał wykończyć super to dużo więcej.

2 Na dole łazienka łącznie z piecami, niezbyt fajnie.

3. Na górze dużo pomieszczeń a tak naprawdę dwa małe pokoje i jeden większy. Pokoje 9 metrowe w takim domu to trochę mało, chociaż są tu przecież jeszcze pokoje na dole. Zależy ile osób będzie tu mieszkać.

4. Jeżeli masz wjazd od północy to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pocieszyleś mnie, ale w końcu forum jest od tego, żeby zbierać opinie - i te dobre i te zle. Lepiej być mądrym przed szkodą niż po niej. Rzeczywiście projekt ma dużo wad, zwlaszcza góra jest kiepsko rozplanowana i najgorsze jest to, że nie mamy żadnego pomyslu na inne ustawienie. Domek z zewnątrz nas urzekl, chcielibyśmy mieć taki lub podobny ale nie za wszelką cenę. Co do kosztów to projektant określil je na poziomie 350 tys. pod klucz. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trochę niedoszacowany koszt zwlaszcza, że każdy inwestor chce mieć jak najladniej. Jeżeli chodzi o piec to jest pomysl, żeby go wyrzucić do garażu, który ma być posadowiony oddzielnie. Wjazd możemy mieć z dwóch stron: od zachodu (i z wielu względów ta opcja najbardziej nam odpowiada) lub wlaśnie od pólnocy. Ogólnie poszukujemy funkcjonalnego projektu bez garażu w jego bryle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oczywiście zależy od regionu w którym sie buduje, od ewentualnego wkładu własnego, od rodzaju materiałów. Jednak żeby ten dom zbudowac za 350 tys. musiałbyś sie dobrze starać.

 

Ja jednak sądzę, że będzie ciężko. Spróbuj ten projekt pokazać ekipom budowlanym, zobaczysz ile sobie policzą za robocizne stanu surowego. Chyba, że masz kogoś znajomego czy też rodzinę do pomocy.

Budując dom dla siebie staramy sie budować go dobrze i to dobrze kosztuje.

 

I jeszcze jedno, sprawdź plan zagospodarowania twojej gminy, czy taki dom możesz budować.

Przy wjeździe od zachodu będzie troche trudno wytrzymać latem w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia nalożone przez gminę sprawdzaliśmy jeszcze przed kupnem dzialki, tym bardziej że jest polożona na terenie parku krajobrazowego. Dom wg takiego projektu można śmialo budować. Polożenie dzialki jak i jej wymiary (48 x 56) zobowiązują do wystawienia atrakcyjnego wizualnie domu. Obecnie znów jesteśmy na etapie zero, tj. znów przeglądamy wszystkie katalogi z projektami, które posiadamy. Najgorsze jest to, że trudno jest się przekonać do czegoś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Jak chcesz ciąć koszty, to od razu wyeliminuj domy z dachem wielospadowym, z wykuszami itp. Te elementy najbardziej podrażają koszty. Jak również bardzo podstepne są parterówki z tzw. możliwością wykorzystania podasza - utopione pieniądze w strop i duży dach. Najbardziej ekonomiczne wbudowie i eksploatacji są domy na planie prostokąta, z dachem dwuspadowym, bez wykuszy, nadmiernie dużych, niepotrzebnych zadaszeń - np. nad drzwiami. Także każde okno łukowate, ze szprosami itp. jest dużo droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...

raczej bym obstawiała 700 tyś a nie 350. tyle to może w 2000 roku, ale teraz mamy 2008.

sam dach w tym domu to może kosztować z 80 000 jak nic. (wieźba, dachówka, robota, okna, kominy itd) do tego za wszystkie okrągłości zapłacisz podwójnie, a jest ich tam sporo.

my budujemy szopkę 128mkw, i zastanawiamy się, czy 350 wystarczy. i wcale nie będzie tam cudów i marmurów, średni standard wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niezbyt funkcjonalne rozwiazanie poddasza zrezygnowalismy z tego projektu (przyznam, że było ciężko, bo domek jest prześliczny). Budujemy domek wg projektu indywidualnego, w oparciu o projekt Benedykt II.

 

http://images28.fotosik.pl/184/346f7def68c6d522med.jpg

 

 

http://images32.fotosik.pl/193/61d5ef29f0f4bfbcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Zdecydowaliśmy się jednak na Benedykta V . Dzięki za podpowiedź ,bo projektów przejrzeliśmy tak dużo ,że nie już mieliśmy dosyć i dopiero Twoja odpowiedź że nie budujesz Karmen a Benedykta trochę nam rozjaśniła sytuację . W Benedykcie V robimy trochę modyfikacji tzn wole oczy jak w Karmen i prostujemy ściany wykuszu jadalni aby wygladał jak w Benedykcie III . Juz wiemy że będzie problem z kominem do kominka aby nie wyszedł w wolim oku i z oknami połaciowymi,ale jesteśmy optymistami .

Jak u Ciebie postęp prac ? Czy budowa nabrała już kształt domu? My zaczynamy za miesiąc.

Oglądaliśmy ostatnio będąc przejazdem dom który wydawał się podobny do Benedykta ,ale była to Edyta z tej samej pracowni.Właściciele byli bardzo mili i zaprosili do środka więc mogliśmy na żywo obejrzeć wielkość pomieszczeń itp. bo

zawsze trudno sobie wyobrazić jak to wygląda na gotowo.

Byliśmy pod wrażeniem że tak dużo miejsca jest w środku i tak funkcjonalne wnętrza projektuje MG Projekt .

Czekam na wiadomość o Waszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształty już jakieś widać, choć ciągle brakuje zwieńczenia. Całość stoi gotowa do nałożenia czapy. Na dzień dzisiejszy firma, która została zamówiona rok temu do położenia dachu ma półtoramiesięczną obsuwę. Pozostałe prace będą prowadzone wewnątrz domu, są więc uzależnione od nakrycia go dachem. Podstawowe różnice pomiędzy naszym projektem a projektem gotowym to wyrzucenie kotłowni na zewnątrz (do oddzielnego budynku gospodarczo-garażowego) i tym samym zmiana funkcji wolnego pomieszczenia na pralnio-prasowalnio-suszarnię i pokój techniczny (do przechowywania narzędzi, żarówek itp. rzeczy); w miejscu przewidzianym wg projektu gotowego na garaż będzie pomieszczenie rekreacyjne, oczywiście na jednym poziomie z pozostałą częścią domu; podwyższenie ścianki kolankowej do 1m bez narażania bryły na utratę proporcji oraz rozmieszczenie słupów podtrzymujących więźbę w sposób nieutrudniający komunikację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...