Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Clematis


Recommended Posts

Agacko,

tę stronę już wcześniej czytałam i bardzo mi się podoba ale jako osoba, która nigdy wcześniej nie miała kontaktu z ogrodem nie wiem jak się to tego odpowiednio zabrać. Będę wdzięczna jak możesz naspisać coś więcej o tych roślinkach dla takiego laika jak ja.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po za tym to istnieje cos takiego jak "ręka do kwiatów" Kwiaty to jak zwierzęta czują jak coś sie dla nich robi z miłości.Ponoć mam rękę do kwiatów-w ogrodzie czego nie wsadzę wszystko pieknie rośnie ale jak nie lubie rośliny / sama nie wiedząc dlaczego/ to ona zaczyna marnieć aż w końcu ginie,mam w domu taka paproć ,która mnie wkurza i faktycznie nie ma zamiaru rosnąć a duga-ta delikatniejsza darzona jest przeze mnie wiekszą sympatią rośnie i wcale sie nie obsypuje i jest piekna mimo,że długo juz nie była przesadzana -ale to tak z przymrużeniem oka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:smile:

Ja właściwie sporo czytałam na temat powojników, ale ciągle mi się wydaje, że nic nie wiem. To chyba chodzi o to, że dopóki w końcu nie wsadzę pierwszego kwiatka to będzie tak zawsze.

Chciałabym wiedzieć czy masz jakąs ulubioną odmianę?

Podoba mi się tyle odmian, że juz sama nie wiem które wybrać :smile:

Chciałabym wybrać takie, które szybko rosną i pięknie kwitną :smile:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agacko

ja to nic nie wiem :sad: Nigdy jakoś kwiaty mnie nie interesowały a zwłaszcza opieka nad nimi, ale jak zobaczyłam powojniki, to tak jakoś w głowie zaczęło mi się układać jak miałby wyglądać mój ogród tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Jak je sadzić? Czy dam sobie z nimi radę czy zostać tylko przy trawce i drzewkach? Chciałabym kilka z nich posadzić w dużych donicach na tarasie, żeby zakryły słup podtrzymujący balkon. Nie wiem jak je sadzić?

Tak więc Agacko jak masz ochotę to pisz ile możesz będę bardzo wdzięczna :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszek! Duża donica w zupełnosci wystarczy! Wsadzamy je na takiej głębokosci jak rosły (można ciut glębiej)i co ważne pod lekkim katem w stronę słupa! Obsypujemy je korą i można posadzić przy nich jakieś niskie roślinki, bo one lubią mieć "nogi" w cieniu! Potem jak już się rozrosną podwiązujemy do podpory do czasu aż same zaczną sobie radzić - okręcają się ogonkami!Lubią gdy się je dużo podlewa - ale w donicy musi byc dobry drenaż by nie podgniły korzenie! Na wiosnę w zależności od gatunku (opis na etykietce)przycinamy! I to wszystko to zupełnie proste! Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agacko dzięki :smile:

A jak robi się drenaż? Do jakiej ziemi je wsadzać? Ewentualnie jakie roślinki mogą rosnąć z powojnikami? A jak wygląda sadzenie powojników w ziemi - tak samo jak w donicy? Czy z powojnikami jest dużo pracy? Jak je pielęgnować? Jak często podlewać?

Agacko mam nadzieję, że nie załamałaś się ilością pytań i ich jakością - ale ja mam pusto w głowie jeżeli chodzi o roślinki.

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2003-03-28 10:47 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy!

W donicy drenaż to po 1-dziury! i 2-kremazyt:smile:

w ziemi sadzimy tak samo (nie robimy dziur), o ziemię najlepiej zapytaj się w centrum ogrodniczym, czy tam gdzie ja będziesz kupować:smile:

Obok można posadzić wszystko co ci się podoba byle nie za wysokie :smile: Ja mam begonie, niecierpki,żagwin i dzwonki!

W upały podlewam codziennie i dużo by dobrze namoczyć całą bryłę korzeniową(nie tylko górę!)

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...