Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE


malmuc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie juz o tym wiesz, ale sie powtorze - JESTES WIELKA :D :D :D .

Ta podloga mnie powalila, tym bardziej, ze teraz jestem w trakcie wyboru i wiem jaki to trudny wybor. Juz prawie wybralam - panele hevea mi sie podobaly (bo koncepcja to miec jasna podloge, poniewaz gres bedzie dosc ciemny), ale moj maz powiedzial, ze hevea jest okropna, bo sie blyszczy :evil:. No bo ta hevea to lakierowana jest, wiec chyba oczywiste, ze sie troche blyszczy. Ale co tam. Znowu ruszam na poszukiwania, bo gdyby poszedl szukac mezulek, to by wrocil z podloga, ktorej budzet by sie rownal mojej podlodze, kuchni i pewnie jakiegos wkladu du kominka.

Mam pytanko odnosnie schodow - ile takie cudenko u was kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj lilajar

wielkie to ja raczej stwarzam problemy :roll:, sama sobie Tworze dylematy a potem mecze siebie i meża przez pare miesiecy za nim na coś sie zdecyduję :oops: :wink:

wykonczeniówka wykańcza - to najprawdziwsza prawda

chyba kilka razy jezdzilismy za panelami, mysle ze moje marudzenie tu akurat przyczynilo sie do faktu ze mamy podloge drewnianą bo inaczej pewnie panele bym kupila i o drewnie zapomniała :lol:

Obawiałam sie, ze teak bedzie za ciemny do mojego gresu, ale tak nie jest

podłoga jest bardzo fajnie doswietlona poniewaz i w jednym i w drugim pomieszczeniu z teakiem są okna do ziemi. Nie wiem jak wyjdzie po zaolejowaniu, taka podłogę znam tylko ze zdjeć, ale jestem dobrej mysli :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneto to jest pasek 5 mm korka wlozony pomiedzy plytki i parkiet, w tej chwili jest nierowny, jeszcze nieprzyciety. Jak bede na budowie postaram sie zrobic jakies fotki.

 

Dzięki. Szukam odpowiedniego łączenia, ale właśnie u mnie będą panele, więc rzeczywiście będę sie musiała dowiedzieć czy to rozwiązanie będzie odpowiednie. A fotki chętnie zobaczę, bo nie ukrywam, że bardzo ważny jest dla mnie efekt wizualny, najlepiej żeby tego łączenie w ogóle nie było widać, ale to niestety niemozliwe. A listwy, które widziałam niespecjalnie mi się podobają...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneto zmartwie Cię, nie połączysz korkiem paneli z płytkami. Panele to podłoga pływajaca. Ona się poprostu rusza. Minimalnie ale jednak. Jest wiele fajnych mozliwości łączenia tego przejścia ale drewna z płytkami. Niestety z doświadczenia i z obserwacji wiem już, że jedynie listwy wchodzą w grę :(

 

Wiem, że się rusza, ale korek jest trochę elastyczny więc przy niewielkich powierzchniach może nie byłoby źle... U mnie duża część salonu jest wykafelkowana więc tych paneli znowuż nie będzie tak dużo.

Chodzi właśnie o to, że listwy nie do końca mi odpowiadają, wolałabym łączenie zostawić jak najmniej widoczne.

Ktoś sugerował mi nawet żeby panele od strony płytek podkleić do podłogi i zostawić im możliwość ruszania się tylko w kierunku ściany. A wtedy łączenie wypełnić silikonem, byłoby prawie niewidoczne.

Bardzo by mi to odpowiadało, ale mam wątpliwości co do technicznej strony takiego rozwiązania, czy to się sprawdzi.

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAJ2004

panele można również kleić do podłoża. Tak sie robi np. jak kładzione są na podłogówkę (choc można też dać podkład z tektury i zostawić je jako pływające), więc rozważ jeszcze taką możliwość.

pytanie o jakich panelach mówi Aneta

myslałam że o laminowanych :roll:

 

O takich zwykłych, drewnopodobnych... Czyli chyba laminowanych (kurcze, nie znam się :oops: )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malmuc mam pytanie niewiem czy dobrze pamietam czy ty cos kiedys pisalas o bialych listwach przypodlogowych??? wymyslilam sobie ze chce biale ale niewidzialam w sklepie ich wogole wiec jak znasz jakies szczegoly to poprosze :)

 

zaczelysmy budowac domy dokladnie w tym samym tygodniu ale z przeprowadzka chyba mnie wyprzedzisz o jakis miesiac moze 2 (tzn mam nadziejej ze uda sie przeprowadzic niedlugo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malmuc mam pytanie niewiem czy dobrze pamietam czy ty cos kiedys pisalas o bialych listwach przypodlogowych??? wymyslilam sobie ze chce biale ale niewidzialam w sklepie ich wogole wiec jak znasz jakies szczegoly to poprosze :)

 

zaczelysmy budowac domy dokladnie w tym samym tygodniu ale z przeprowadzka chyba mnie wyprzedzisz o jakis miesiac moze 2 (tzn mam nadziejej ze uda sie przeprowadzic niedlugo)

Witaj Nikola

planuje biale listwy i na razie nic sensownego oprócz firmy nmc, tyle ze ceny tez juz nie sa takie atrakcyjne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malmuc jak drogie to niechce wole te pieniadze na cos innego spozytkowac hehe najlepsze jest to ze moi rodzice maja biale listwy ale niepamietaja gdzie je kupili heheheh

u nas można takie zwykłe sosnowe kupić w przyzwoitej cenie, wystarczyłoby przemalować na biało. pytanie jaka u was oferta :roll:

 

idę zerknąć do dziennika 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...