Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE


malmuc

Recommended Posts

Widze, ze masz juz polozona podlogowke, to moze mi cos podpowiesz... My tez bedziemy robili podlogowke, tylko teraz jestesmy na etapie wyboru materialow. Szczegolnie trapi nas problem zwiazany z wyborem rurek na podlogowke. Sa i drogie i bardzo tanie (np jakies o nazwie diamond czy jakos tak). Nasz hydraulik doradza nam jakies niemieckie ale on bierze wszystko z jednej hurtowni i sądzę ze nie jest obiektywny, bo po prostu współpracuje z dystrybutorem tych rurek i dlatego każdemu proponuje właśnie te. Nie wiem czy warto przepłacać, bo są dość drogie. Jakie rurki Wy wybraliscie i dlaczego? Doradzal Wam jakis fachowiec?

 

A co do kominka to u nas tez komin przechodzi przez pokoje dzieci, a dokładnie komin wchodzi w scianę rozdzielającą dziecinne pokoje :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Małgosiu :D

Fajna ta wizualizacja, super będzie ten kominek :lol:

Jeśli masz w planach wstawić do salonu mało mebli, tzn. sofa, fotele, stolik i jakaś szafka, to bardzo podoba mi się rozwiązanie z wejściem z prawej i lewej strony kominka. Wnętrze się optycznie powiększy i będzie takie przytulne :lol:

 

no i te schody są rewelka :lol:

Już zdecydowaliście jakie bedziecie mieli?

 

Pozdrówka kasia

Kasiu nie żartuj :D ta wizualizacja jest troche obciachowa :lol:

Dokladnie tak jak piszesz, bedzie stolik, dwie sofy, tv, moze jakas komoda i koniec, wiecej sie poprostu nie zmiesci :roll:

Mysle ze te dwa wejscia do salonu bedą bardzo wygodne, zeby wyjsc na taras i nie przepychac sie przez stol jadalniany no i to drugie w przypadku gosci, którzy mijaja jadalnie i wchodzą prosto na salony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze masz juz polozona podlogowke, to moze mi cos podpowiesz... My tez bedziemy robili podlogowke, tylko teraz jestesmy na etapie wyboru materialow. Szczegolnie trapi nas problem zwiazany z wyborem rurek na podlogowke. Sa i drogie i bardzo tanie (np jakies o nazwie diamond czy jakos tak). Nasz hydraulik doradza nam jakies niemieckie ale on bierze wszystko z jednej hurtowni i sądzę ze nie jest obiektywny, bo po prostu współpracuje z dystrybutorem tych rurek i dlatego każdemu proponuje właśnie te. Nie wiem czy warto przepłacać, bo są dość drogie. Jakie rurki Wy wybraliscie i dlaczego? Doradzal Wam jakis fachowiec?

Hej

nasze ruruki to REHAU, a dlaczego?

bo są najlepsze :wink:

uwazam ze nie warto bawic sie w jakies podroby czy nie sprawdzone nowosci, z podlogówką nie ma co eksperymentowac, ani tego w razie draki nie wymienisz ani nie naprawisz bez prucia posadzek :-?

A co do kominka to u nas tez komin przechodzi przez pokoje dzieci, a dokładnie komin wchodzi w scianę rozdzielającą dziecinne pokoje :)

 

pozdrawiam

BINGO! tak jest wlasnie u nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam hydraulik doradza jakies niemieckie, w sklepie gdzie prawdopodobnie zamowimy piec doradzaja nam jakies belgijskie i mowia ze sa bardzo dobre (bo tylko takie maja :) ), a na forach to juz mozna wyczytac wszystko! I badz tu madry... Tak naprawde problem w tym, ze nie ma jak sprawdzic czy drozsze lepsze od tańszych, bo tradycja podłogówki jest dość krótka i trudno na razie powiedzieć, które rurki zawodzą i po ilu latach a które nie. W sumie nawet na te super tanie gwarancja wynosi 10 lat, ale kurcze... boje sie wpakować to w moją posadzke :)

W kazdym razie w przyszłym tygodniu sprawa się rozstrzygnie, musimy wybrać, bo umawiamy się już z hydraulikiem.

pozdrawiam i zycze milego budowania, bede zaglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rurek do podłogówki, to my wzięli śmy rurki (i całą resztę) firmy Kisan. Polecał mi ją hydraulik, po przeszukaniu forum znalazłam pozytywne opinie. Poza tym mój hydraulik zrobił ostatnio jakieś uprawnienia u nich, dzięki czemu mamy dłuższą gwarancję (ale nie wiem, jaką dokładnie). Może nie jest tanio (same rozdzielacze kosztowały ok. 1800 zł), ale z drugiej strony nie jest to jakaś kosmiczna cena, poza tym wolę się nie pakować w jakąś chińszczyznę.

 

A wizualizacja salonu z kominkiem - jak szerokie masz te przejścia? Jeśli miałoby być za wąsko, to może lepiej zamknąć ścianę z jednej strony i poszerzyć drugie wejście. A jeśli jest dobrze, to zostaw, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu nie żartuj :D ta wizualizacja jest troche obciachowa :lol:

 

No co Ty :wink:

Wcale nie jest obciachowa. :D

ja to w ogóle żadnej wizualizacji naszego domku nie mam :(

Muszę się trochę w tej kwestii podszkolić :roll:

 

Dokladnie tak jak piszesz, bedzie stolik, dwie sofy, tv, moze jakas komoda i koniec, wiecej sie poprostu nie zmiesci :roll: Mysle ze te dwa wejscia do salonu bedą bardzo wygodne, zeby wyjsc na taras i nie przepychac sie przez stol jadalniany no i to drugie w przypadku gosci, którzy mijaja jadalnie i wchodzą prosto na salony

 

bardzo fajnie, im mniej mebli tym lepiej :lol:

 

Pozdrówka kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... 7 centymetrow... Mnie grubosc wylewki nie daje spokoju, bo cala grubosc podlogi mielismy wyliczona na 15cm (poczatkowo nie bylo w planie podlogowki), w tym 10cm styropianu i powiedzmy 5 cm wylewki. Dlatego drzwi balkonowe sa tak umieszczone, ze wszystkiego zmiesci sie ok 18-19cm łącznie z terakota. A w koncu na podłogówkę się zdecydowaliśmy i teraz zastanawiam się czy 5-6cm wylewki wystarczy :-? Cóż, pewnie i tak musimy zaryzykować z cieńszą wylewką, bo przecież nie zrobię sobie z drzwi balkonowych fixów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

kominek przewiewny bardzo - i bardzo będzie pięknie!

 

wylewki - gratuluję, gratuluję i również dopisuję swój głos na 6 cm (ok.). Im więcej styropianu - tym więcej wylewki ma być - tak gdzieś na forum przeczytałam.

 

I - na koniec - prośba o rozwinięcie tematu wylewek! co i jak i gdzie i dlaczego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

kominek przewiewny bardzo - i bardzo będzie pięknie!

 

wylewki - gratuluję, gratuluję i również dopisuję swój głos na 6 cm (ok.). Im więcej styropianu - tym więcej wylewki ma być - tak gdzieś na forum przeczytałam.

 

I - na koniec - prośba o rozwinięcie tematu wylewek! co i jak i gdzie i dlaczego!

 

Wybacz Malmuc że na Twoim forum :) Zaproszę do naszego w sprawie wylewek tam jest dużo opisane.

 

A propos. Kto Ci robi instalację? Skąd decyzja o tym akurat kotle (pytam zawodowo bo ciekawią mnie kryteria wyboru jakimi kierują się Klienci) ? Styropianik pod rury z górnej półki ;) ale za to markowy!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malmuc jak Ty robisz takie piękne wizualizacje?

no cóż.........

wizualizacje robiły sie po nocach 8)

mam dwójke urwisów i takie rzeczy to tylko nocą :lol:

W dzienniku są wizualizacje robione w PRO100 i kilka z IKEI (kuchnia),

nawet niewyobrazasz jak czesto sie wkurzałam i gryzłam klawiature tzn myszke :wink:, ale metoda prób i błedów sklecilam kilka pomieszczen.

W tej chwili idzie mi to już calkiem sprawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz Malmuc że na Twoim forum :) Zaproszę do naszego w sprawie wylewek tam jest dużo opisane.

 

A propos. Kto Ci robi instalację? Skąd decyzja o tym akurat kotle (pytam zawodowo bo ciekawią mnie kryteria wyboru jakimi kierują się Klienci) ? Styropianik pod rury z górnej półki ;) ale za to markowy!

 

Pozdrawiam,

Tomku no kiepska sprawa bo ja baba jestem i co mi juz mąż tłumaczył to ja już zapomniałam :oops:

dlugo myslelismy o LING COMBI, ale stanelo na RECO min dlatego ze gabarytowo tylko ten kociolek udalo nam sie wcisnac do kotlowni, bardzo malej bo kiedy budowa juz ruszyła my wciąż jeszcze myslelismy o ogrzewaniu gazowym i stąd ta mała kotłownia. O wiecej musze zapytac małżonka nie chce palnac jakiejs glupoty :wink:

Instalacje co, wod-kan, centr. odkurz. robią ludzie z Bielska-Białej, poki co są bardzo w porządku, terminowi, szybcy, dokladni, kociolek tez oni przywozili.

A styropianik? co? nie taki powinien byc? ja sie nie znam :oops: powiedz cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o wylewkach

tak to panowie z Lublinca, ale chyba inna ekipa niż Twoja, ze zdjeć tak wnisokuje no i z tej firmy są 4 ekipy.

Niestety my mamy troche uwag do wykonania wylewek :-? , ale to poraz kolejny sprawdza sie prawda, ze wszystkich trzeba trzymać za rękę, odwrócisz się i zrobią "babola" :-?

Jutro wchodzą tynkarze, byliśmy umówieni z Panami również i od Twoich tynków, ale my mielismy mniej szczescia od Ciebie i się na nas wypieli stąd też robota sie przestawiła i wylewki poszły przed tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...