Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE


malmuc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no sa łądne blachy ryflowane, albo takie mocne "tapety" - imitujące blachę ryflowaną...wtedy to może byc w kolorze ramy (metalowej naprzykład)

mozna też deske w kolorze stopni..., mozna szkło...

ja daję chyba właśnie tą ryflowana blachę - jak znajdę zdjęcie to pokażę...

 

pokazuj szybciutko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłam troche balustrad do wątku "budujacy potrzebuje pomysłów ... " na wnętrzach.

 

Osobiście dałabym szklaną balustradę, bo szkoda czymkolwiek zasłaniać takie piękne schody. Do tego delikatna poręcz mocowana do ściany (chodząc po schodach wszyscy bedą sie łapać poręczy, a nie ściany)

http://www.stairking.com.au/prestige/images/style_cantilivered_bottom_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie!

za rzadko tu zaglądasz :D

a wneke poszerzałam z 180 na 200, wiecej sie nie dalo :-?

variuss jak juz Cie dorwalam to pytam :wink:

masz jakies fotki takiej elewacji jak ja planuje?

tzn dół tynk, gora deski?

nie wiem czy doczytalaś, że zmienilismy deseczki z pióro-wpust na takie montowane w minim. odstepach (wrazenie zaluzji)

dół tzn tynk miał być szerszy, a na nim blacharka

i tego właśnie szukam, prawidłowo zamontowanej blacharki, zeby mi z niej nie ściekało po tynku :-?

bo umre jak mi się pojawią jakieś brudne jęzory :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam coś kolorystycznie podobnego do twojej elewacji,ale drewno jest położone inaczej:

http://architypes.net/files/image/cache/place-1654-blue-jay-way-pool-area.jpg

 

Dobry pomysł, żeby deseczki dać w małych odstępach.

NIe wiem, jak to można zabezpieczyć przed kapaniem ( z deseczek na tynk poniżej)- chyba tylko bardzo wysunięty kapinos-niby parapecik załatwiłby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'ja powinnam chyba zmienić zawód na jakieś służby szpiegowskie'

dobre :) jeśli chodzi o budowę to 100% gwarancja ciągłości pracy

 

Super gites extra ta zielona łazienka no i bomba że robicie deskowanie elewacji. My też :D

 

A jak będziecie mocować te dechy ?

teraz przy ocieplaniu zamocujemy pionowe dechy, do których (miejmy nadzieję że wiosną) będziemy montować poziomo ulozone deski w malych odstepach, może 1 cm :roll:

a jak u Was ma to wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam coś kolorystycznie podobnego do twojej elewacji,ale drewno jest położone inaczej:

http://architypes.net/files/image/cache/place-1654-blue-jay-way-pool-area.jpg

 

Dobry pomysł, żeby deseczki dać w małych odstępach.

NIe wiem, jak to można zabezpieczyć przed kapaniem ( z deseczek na tynk poniżej)- chyba tylko bardzo wysunięty kapinos-niby parapecik załatwiłby sprawę.

 

pikne zdjęcie variuss :D

kapinos bedzie, w sobote w końcu przyjedzie blacharka na budowe , mielismy tylko wątpliwości jak zrobić te czesc z deskami. W pierwotnej wersji dolna czesc elewacji jest wyraźnie szersza od górnej, ale chyba zrobimy je na równo.

 

Nieźle się uśmiałam czytając o Twoich sobotnich wyczynach Dobra jesteś! Pan Stefan też się śmiał? Poza tym baaardzo mnie uspokoiłaś, myślałam, że tylko ja jestem taka niezdecydowana.

Gosiu, a zdjęcie domku z zewnątrz zrobisz?

Tomka ;)

pamiętam tzn staram sie pamietac :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje umieszczania desek i nie za bardzo wiem która lepsza:

 

a) Pionowe dechy mają grubość ocieplenia pomniejszonego o grubość deski elewacyjnej. Wtedy finalnie deski będą na równo z tynkiemi. Pod deskami ocieplenie bez konieczności tynkowania. W tej opcji trzeba rozważyć jakiś odstęp od tynku żeby pracujące deskowanie nie powodowała spękań.

 

Zastanawiam się czy dawać grubą dechę np 13x6 i przykręcać do ściany czy zamocować kątowniki ( np co 1 metr ) i do nich dużo mniejszą dechę np.6x6

 

b) tynkujemy dom normalnie a potem wiercimy otwory i wbijamy kołki ( skąd takie kołki potwory wziąć? ) do których następnie śruby takie jak przy mocowaniu murłat. Osobno przygotowywujemy ażurowe drewniane ramy z deskowaniem które następne przykręcamy do wystających prętów utrzymując pewien dystans( np 2-3 cm ) do elewacji.

 

Rozwiązanie powyższe ma zaletę że co jakiś czas można to odkręcić i przemalować na ziemi :). No i na etapie tynkowania nie trzeba się tym martwić.

Ale na 100% ta ażurowa konstrukcja musi być delikatniejsza ( lżejsza ) od normalnego deskowania )

 

 

Alem się rozpisał :)

 

A jak u was dokładniej ma to wyglądać. Deski poziomo z przerwą 1cm - co będzie widać przez tą przerwę ? Jaką macie grubość deski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...