Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE


malmuc

Recommended Posts

tynkujemy dom normalnie a potem wiercimy otwory i wbijamy kołki ( skąd takie kołki potwory wziąć? ) do których następnie śruby takie jak przy mocowaniu murłat. Osobno przygotowywujemy ażurowe drewniane ramy z deskowaniem które następne przykręcamy do wystających prętów utrzymując pewien dystans( np 2-3 cm ) do elewacji.

 

Rozwiązanie powyższe ma zaletę że co jakiś czas można to odkręcić i przemalować na ziemi . No i na etapie tynkowania nie trzeba się tym martwić.

Ale na 100% ta ażurowa konstrukcja musi być delikatniejsza ( lżejsza ) od normalnego deskowania )

 

 

Ja bym sie skłaniala do takiego rozwiązania, bo trzeba sie liczyć z koniecznością malowania deseczek raz na kilka lat ( albo pogodzić sie z ich niszczeniem). Malowanie na ziemi jest wygodniejsze i nie ma ryzyka zachlapania tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

b) tynkujemy dom normalnie a potem wiercimy otwory i wbijamy kołki ( skąd takie kołki potwory wziąć? ) do których następnie śruby takie jak przy mocowaniu murłat. Osobno przygotowywujemy ażurowe drewniane ramy z deskowaniem które następne przykręcamy do wystających prętów utrzymując pewien dystans( np 2-3 cm ) do elewacji.

 

Rozwiązanie powyższe ma zaletę że co jakiś czas można to odkręcić i przemalować na ziemi :). No i na etapie tynkowania nie trzeba się tym martwić.

Ale na 100% ta ażurowa konstrukcja musi być delikatniejsza ( lżejsza ) od normalnego deskowania )

 

 

Alem się rozpisał :)

 

A jak u was dokładniej ma to wyglądać. Deski poziomo z przerwą 1cm - co będzie widać przez tą przerwę ? Jaką macie grubość deski ?

wersja B

tynkuje dom, czesc elewacji pod deski ma mniej ocieplenia,

przed ulozeniem styro mocuje belki drewniane w pionie do których potem krecic bede drewniane ramy z deskami.

Dokladnie tak jak piszesz zdecydowaliśmy się na ten sposob ze wzgledu na przyszle odnawianie deseczek, wizualnie tez wygląda to pięknie- lekko,

no i mozna spokojnie przygotowac elewacje , a deski zrobic na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynkujemy dom normalnie a potem wiercimy otwory i wbijamy kołki ( skąd takie kołki potwory wziąć? ) do których następnie śruby takie jak przy mocowaniu murłat. Osobno przygotowywujemy ażurowe drewniane ramy z deskowaniem które następne przykręcamy do wystających prętów utrzymując pewien dystans( np 2-3 cm ) do elewacji.

 

Rozwiązanie powyższe ma zaletę że co jakiś czas można to odkręcić i przemalować na ziemi . No i na etapie tynkowania nie trzeba się tym martwić.

Ale na 100% ta ażurowa konstrukcja musi być delikatniejsza ( lżejsza ) od normalnego deskowania )

 

 

Ja bym sie skłaniala do takiego rozwiązania, bo trzeba sie liczyć z koniecznością malowania deseczek raz na kilka lat ( albo pogodzić sie z ich niszczeniem). Malowanie na ziemi jest wygodniejsze i nie ma ryzyka zachlapania tynku.

dokładnie variuss

sciagne pola nie martwiąc się ze descz zniszczy odslonieta elewacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze : przepiękne drzwi wejściowe! po drugie pierwsze : zielona łazienka jest b.wesoła i optymistyczna, po trzecie pierwsze - idziesz malmulc jak burza! NO I TE SCHODY !!!!!!!!!!!!1 KTÓRE SĄ ABSOLUTNIE PRZEPIĘKNE! Jak je zobaczyłam to pomyślałam z trwogą o Twoich dzieciach, ale, myślę dalej, może one w tej akurat kwestii okażą się b.zdyscyplinowane i odpowiedzialne i będą do czynności wznoszenia się w górę oraz znoszenia się w dół każdorazowo zakładać kaski i ochraniacze i liny asekuracyjne... Komentarze do planowanych poręczy i wypełnień rozwiały moje wątpliwości ... Oczekuję niecierpliwie na rozwój wypadków.

 

POmysł z elewacją fajny, ale czy aby te przerwy nie spowodują "skapywania" wody z jednej deski za drugą ? A może będą pod kątem lekkim względem siebie?

 

Ja, niczym Nelli Rokita, trzymam się konserwatywnej wersji oblicówki - czyli pióro/wpust i jakiś frez prosty co by woda spływała w dół ... Całość na knatówkach przymocowanych do muru, między to ocieplenie, jakaś przerwa, i właściwe deski nabite na wspomniane kantówki. Jakoś nie łapię tego pomysłu ze zdejmowaną elewacją, ale kto wie, może to praktyczne jest?

 

Tyle na razie, bo ciekawych (oraz baaardzo wesołych :D ) wątków u Ciebie sporo, więc nadrabiam zaległości i czytam dalej (a raczej wstecz). Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizutko się kłaniam, witam witam :lol:

aż grzywką po podłodze szuram :wink:

 

po pierwsze : przepiękne drzwi wejściowe!

ciesze sie, mi tez sie podobają :D

po drugie pierwsze : zielona łazienka jest b.wesoła i optymistyczna,

takie było założenie, szaro szaro a tu bach! zielona lazienka :lol:

odpuscilam w niej szarą podłoge, bedzie tez zielona

po trzecie pierwsze - idziesz malmulc jak burza! NO I TE SCHODY !!!!!!!!!!!!1 KTÓRE SĄ ABSOLUTNIE PRZEPIĘKNE! Jak je zobaczyłam to pomyślałam z trwogą o Twoich dzieciach, ale, myślę dalej, może one w tej akurat kwestii okażą się b.zdyscyplinowane i odpowiedzialne i będą do czynności wznoszenia się w górę oraz znoszenia się w dół każdorazowo zakładać kaski i ochraniacze i liny asekuracyjne... Komentarze do planowanych poręczy i wypełnień rozwiały moje wątpliwości ... Oczekuję niecierpliwie na rozwój wypadków.

jak burza? eeeeeee......, przesada

szłyśmy ramie w ramie, ale widze, że to ty pognałaś do przodu :lol:

schody tez mi sie podobają, teraz zawisłam nad balustradą i tak wiszę :-?

 

POmysł z elewacją fajny, ale czy aby te przerwy nie spowodują "skapywania" wody z jednej deski za drugą ? A może będą pod kątem lekkim względem siebie?

:roll: no będą tak samo skapywac jakby były pióro wpust

Ja, niczym Nelli Rokita, trzymam się konserwatywnej wersji oblicówki - czyli pióro/wpust i jakiś frez prosty co by woda spływała w dół ... Całość na knatówkach przymocowanych do muru, między to ocieplenie, jakaś przerwa, i właściwe deski nabite na wspomniane kantówki. Jakoś nie łapię tego pomysłu ze zdejmowaną elewacją, ale kto wie, może to praktyczne jest?

nie wiem jak w praktyce to wyjdzie, niestety nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, doszliśmy do wniosku ze ta wersaj elewacji jest na tyle bezpieczna ze zaryzykujemy i ew. zmiana jest możliwa,

a przykładu to ty z Nelly nie bierz, widziałaś jak numer mężusiowi wywinęła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czeka , az gotowy bedzie kominek i sie pochwali :p

I moze zlew juz bedzie tez w Rodzinie :roll:

W koncu :D

już sie oswajam z myślą o pzreprowadzce wiosną 2008 :-?

ho ho ho! kominek dlugo nie bedzie gotowy, a to dlatego ze nie wiem czym go okleic :roll:, obym nie myslałam 10 lat :-?

a zlew? zaraz dzwonie i kolesia gonie

powiedziałam mu ze jak dotrze do mnie do piątku to sie wybiore do Wawy i na pifko go zabiore :wink:

ale chyba to nie był dobry pomysl bo Pan odrzekł, ze może lepiej na kawe :roll:

ale dałam ciała co ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zlew? zaraz dzwonie i kolesia gonie

powiedziałam mu ze jak dotrze do mnie do piątku to sie wybiore do Wawy i na pifko go zabiore :wink:

ale chyba to nie był dobry pomysl bo Pan odrzekł, ze może lepiej na kawe :roll:

ale dałam ciała co ? :oops:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja nie wiem, jak można pifko zamienić na kafkę :roll: :roll: :roll:

No, chyba ,że z rana, jak oko jeszcze śpi :wink: . Tak jak moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zlew? zaraz dzwonie i kolesia gonie

powiedziałam mu ze jak dotrze do mnie do piątku to sie wybiore do Wawy i na pifko go zabiore :wink:

ale chyba to nie był dobry pomysl bo Pan odrzekł, ze może lepiej na kawe :roll:

ale dałam ciała co ? :oops:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja nie wiem, jak można pifko zamienić na kafkę :roll: :roll: :roll:

No, chyba ,że z rana, jak oko jeszcze śpi :wink: . Tak jak moje...

 

chyba na te kafkę pojadę :lol:

szanowny Pan Piotr, właśnie napisał, ze wysyła zlewozmywak i będzie jutro :D

no to jutro Wam powiem

o cholera! :o

nie wiem gdzie kazałam go wysłać, czy na adres gdzie teraz mieszkam czy na budowę :oops:

no i powiem co tym razem sie wydarzyło .........

czy doszedł zamówiony kolor...............?

czy są wszystkie elemnty.............?

a może sie okaże ze nie mieści sie w mojej szafce.........?

:roll:

ja to tryskam optymizmem co?

może z kimś się podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj, dawaj :lol: :lol:

tylko się znowu nie dopatrz czegoś nie tego.... :wink:

Trzebinia między Krakowem a Katowicami (tak pośrodku :wink: ). Bliżej objaśniając to ta mieścina, gdzie powstalo Bio paliwo. No i niedaleko też Olkusza (ok.20 km)

pytam bo kilka lat temu spedziłam fajnego sylwka w Jaworznie u znajomych

goscili tam wtedy parkę z Trzebini i jakoś tak zaczęłam sie zastanawiać czy to aby nie Ty ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkooo :o :o :o

U Ciebie to dopiero zmiany :D

Gratuluję :D

 

A te rolety to integro?? :roll:

Zostawialiście tak mniej więcej 20cm więcej w otworze okna?? :roll:

Mam mętlik w głowie, tak zostawiliśmy i teraz będzie zonk jak coś pójdzie nie tak z tymi roletami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkooo :o :o :o

U Ciebie to dopiero zmiany :D

Gratuluję :D

czy ja wiem ? :roll:

chyba nie tak szybko bo przeprowadzka sie odwleka na początek 2008 :-?

A te rolety to integro?? :roll:

Zostawialiście tak mniej więcej 20cm więcej w otworze okna?? :roll:

Mam mętlik w głowie, tak zostawiliśmy i teraz będzie zonk jak coś pójdzie nie tak z tymi roletami :-?

Witoj Kaśka

nie to nie są integro o ile pamietam to te mają nadproze tzw odwrocone L, ja mam rolety nadstawne typu beeclever. Były najpierw osadzane na okna i z nim mocowane w otworze, rewizje mam od srodka domu od spodu. W duzych oknach otwory byly wyzsze o dodatkowe 20 cm, a w zwykłych oknach o 16 cm.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...