Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE


malmuc

Recommended Posts

wszyscy ci którzy robili schody wiedzą jakie są super ceny za balustradę :evil:

pomyslalam ze moze galerie na gorze zrobimy sami, cos w rodzaju murku z przeswitami (moze), a te balustrade to juz zlecimy :roll:

jest tego troche metrów :-?

na szkło moj mąż nie chce sie zgodzic

Iza wkleilas kolejne schody gdzie balustrada jest w innym kolorze niz wanga, ja mam problem z takim połączeniem, ale jak widać nie wygląda to brzydko .

na drugim i trzecim zdjeciu slupki są mocowane do stopnic i chyba tak musze to zrobic :roll:

hmmm chyba nie podejme sie tej schodowej balustrady, co zrobie jak peknie mi stopnica, albo zle wywierce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

skonczyliśmy wczroaj stopnie....zrobilismy je ze sklejki której mieliśmy nadmiar....wyszły super...teraz je pomalujemy zaimpregnujemy itd i będzie cacy.......jak zamontujemy to zrobie zdjęcie własnoręcznego dzieła

nie ukrywam, że Malmucko będziemy miały podobne schody! czyli coś nas łączy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słupki ze stali nierdzewnej są montowane do stopnicy ( ale nie na wylot - są tam 3 albo 4 śrubki - przykryte osłonką.Da się poprawić, jak się pomylisz. Do słupków panowie montowali pręty ( wiercili na miejscu). Wszystkie elementy zrobił im pan z rybnickiego grotu.Z tego co widziałam - da się samodzielnie zamontować.

Podobno jest w Katowicach jakaś hurtownia, która z Czech sprowadza takie elementy w bardzo atrakcyjnej cenie.Więcej szczegółów nie znam.Musisz poszukać sama. Może ktoś zna namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczyliśmy wczroaj stopnie....zrobilismy je ze sklejki której mieliśmy nadmiar....wyszły super...teraz je pomalujemy zaimpregnujemy itd i będzie cacy.......jak zamontujemy to zrobie zdjęcie własnoręcznego dzieła

nie ukrywam, że Malmucko będziemy miały podobne schody! czyli coś nas łączy:)

koniecznie!

 

 

 

Można w Twoim wypadku zrobić balustradę nie związaną ze schodami - taka długa poręcz od podłogi do piętra ...

przybliż mi to?

myslisz ze na takim odcinku mozna pominac slupki?

wtedy mocuje do kolumny na dole i.......

jakis slupek jedenna górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słupki ze stali nierdzewnej są montowane do stopnicy ( ale nie na wylot - są tam 3 albo 4 śrubki - przykryte osłonką.Da się poprawić, jak się pomylisz. Do słupków panowie montowali pręty ( wiercili na miejscu). Wszystkie elementy zrobił im pan z rybnickiego grotu.Z tego co widziałam - da się samodzielnie zamontować.

Podobno jest w Katowicach jakaś hurtownia, która z Czech sprowadza takie elementy w bardzo atrakcyjnej cenie.Więcej szczegółów nie znam.Musisz poszukać sama. Może ktoś zna namiary.

Dzięki Iza

a gdzie jest ten Rybnicki Grot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w sklepie dla stolarzy. Ogladałam barierki chromowane.

Wiec tak, podam ceny. Najdroższy z barierki jest słupek - 250zł.

Elementy takie jak: łaczniki, mocowania do ściany, końcówki barierki, elementy narożne to koszt od 10-15zł/element (czyli neiwiele). Poręcz fi40 cena za 3m - 70zł, Rurki cienkie fi10 to koszt 23zł/3metry.

 

Jak widać najdrożej kosztują słupki. To one zawyzają cene balustrady. Mój pomysł jest taki, by kupić elementy łączeniowe i cienkie rurki a słupki i poręcz zrobić u stolarza na zamówienie. Może to nam przecież wytoczyć. Pozostanie połaczenie elementów i montaż do schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w sklepie dla stolarzy. Ogladałam barierki chromowane.

Wiec tak, podam ceny. Najdroższy z barierki jest słupek - 250zł.

Elementy takie jak: łaczniki, mocowania do ściany, końcówki barierki, elementy narożne to koszt od 10-15zł/element (czyli neiwiele). Poręcz fi40 cena za 3m - 70zł, Rurki cienkie fi10 to koszt 23zł/3metry.

 

Jak widać najdrożej kosztują słupki. To one zawyzają cene balustrady. Mój pomysł jest taki, by kupić elementy łączeniowe i cienkie rurki a słupki i poręcz zrobić u stolarza na zamówienie. Może to nam przecież wytoczyć. Pozostanie połaczenie elementów i montaż do schodów.

a są kanciate słupki ? :lol:

 

dzięki Iza, skoro Twój stolarz tam sie zaopatrywał to chyba maja jakis sklep z elementami do balustrad,

jesli wiec zlece to komus to warto zobaczyc z czego mozna moją balustarde sklecić :roll:

a kto ci robił schody i balustrade? ten stolarz od drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kto ci robił schody i balustrade? ten stolarz od drzwi?

 

Nie, nie. Schody robił mi Tomasz Sobik z Świerklan Sebo-Drew. Solidnie i w cenie niższej od Strzałki.

 

Tak wyszło.

http://images34.fotosik.pl/77/16c7630e99004046m.jpg

 

wersja robocza - 2 schody oklejone, bo moje psy są ćwiczone, że nie można wchodzić na górę.Jeszcze bez drzwi wewnętrznych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malmuc coś w tym rodzaju. U mnie będzie tylko 1 słupek po środku. Te rureczki z chromu myślę by dać bliżej jedna drugiej i tak mniej wiecej po środku wysokości.

Widziałam dzisiaj w Obi gotowe elementy drewniane. Kawałki do 3m długości o przekroju kwadrata lub prostokąta takie grugo ok. 10x10cm. Nadawałyby się na słupki. Do tego są gotowe poręcze, wyprofilowane. Wszsytko kosztuje naprawdę małe pieniądze. Nic tylko kupować, ciąć, bejcować i przykręcać :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...