Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Rubika


Mohag

Recommended Posts

właśnie zadzwoniła do mnie mama z info,że w NOMI mają takie jakie potrzebuję ...:rotfl:

 

Panele mam przymocowane do siatki ogrodzeniowej na zachodnim ogrodzeniu. Niestety muszę odgradzać się od sąsiada, który ze swojej działki zrobił pole uprawne i wybieg dla kur i kaczek :mad:

 

Po ostatniej wichurze dwa panele w całości oderwały się od siatki, a jeden połamał się od połowy w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dobrze, ze jednak gdzies mozna dokupic i faktycznie odgradzaj sie jak tylko mozesz - kury to jeszcze nic ale kaczek wspolczuje, to dopiero brudzi pierunsko.... sasiedzi trzymali kolo mojego garazu bleee, dojsc sie nie dalo bo to to luzno chodzilo ale pycha swoja droga. Jak ja kak nie lubie, to taka jaka nam sasiadka ubila na swieta, to mogla bym na okraglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylam dzisiaj prawie wszystkie okna pozimowo - jeszcze 4 szt malych w przyziemiu mi zostalo ale padam juz na twarz, to je odpuszcze... nareszcie mam jasnoszare parapety a nie czarne. Nie wiem ale jeszcze takiego syfu po zadnej zimie nie bylo ... Rubik ma czarne zacieki na elewacji ze az strach buuu :( Dwa lata i nieciekawie to wyglada ... do tego wyrwalo mi kawalek betonu na podjezdzie. Tam akurat sasiad ma rynne i woda sobie leciala a ze pekniecie musialo byc, to wplywala i jak zamarzlo, to wypierniczylo. Oczywiscie musialo przy okazji rozwalic dwie plytki na opasce .... ja chce moje mieszkanie spowrotem !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko przeraza to, ze mieszkam niecaly rok i to co bylo juz zrobione trzeba robic na nowo - nawet czlek sie za bardzo nie nacieszyl. Jak tak dalej pojdzie, to z tego remotu nigdy nie wyleze ... przesilenie wiosenne mnie chyba dopada ;)

Ale trzeba dalej ... umowilam sie na zrobienie miejsc parkingowych, plot i brame wjazdowa na ogrodek - za miesiac zaczynaja. Teraz musze zakupic wszystko - nie chce mi sie, ot tak poprostu mi sie nie chce i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla orientacji - nasadzenia zywoplotowe

 

Liściaste:

 

roślina optymalna wysokość (w m) rozstawa w rzędzie (w cm)

 

ałycza 1-2,5 40-50

bukszpan 0,2-0,8 20-30

berberys Thunberga 0,3-0,8 30-40

buk pospolity 2-3 80-90

forsycja 0,8-1,2 50-60

grab pospolity 1,5-3 60-80

rga błyszcząca 1-2 50-60

jaśminowiec 0,4-1,5 50-60

karagana 1-1,5 60-70

lawenda wąskolistna 0,3-0,4 30-40

ligustr pospolity 0,8-3 30-40

ognik szkarłatny 1-1,5 60-70

pechęrznica 1-1,5 40-50

porzeczka alpejska 0,2-0,5 30-40

pięciornik krzewiasty 0,6-1 50-60

tawuła Van Houtte'a 1-1,8 40-50

tawuła japońska 0,3-0,5 40

żylistek 0,4-1,5 50-60

 

Iglaste:

 

choina kanadyjska 1-2 80

cis pospolity 0,5-0,8 lub 1,5-2 50-70 jałowce - odm. kolumnowe 1-2 60-80 modrzew 2-3 80

sosna 2-3 80-100

świerk pospolity 1,5-2 50-70

tuja - odm. kolumnowe 1,5-2,5 60-80

 

Plan ogrodowy - juz zakupiono

 

2 szt - roz bialych pnacych

2 szt - derenia bialego

2 szt - jasminowce

2 szt - ogniki szkarlatne - red column (niestety kutnay-a nie moge nigdzie dostac)

10 szt - irga - dammera Major

 

Zostaly mi jeszcze do kupienia hortensje drzewiaste Anabella - ale tez nie moge dostac, wszedzie sa niebieskie i rozowe a ja potrzebuje biala. No i biale rozyczki okrywowe ale tez narazie niet ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt robilam sama, to jest moja ala wizja rubikowego ogrodu. Tak jak kolor przewodni bialo-zielono ... rosliny pomogla mi dobrac magnolia, ktora pod moj projekt zaproponowala mi pare roznych roslin. Pogrzebalam w necie, poogladalam i wybralam z tego, to co mi sie najbardziej podobalo.

No i teraz sie tego trzymam - jest to wygodne, bo nie rozgladasz sie za niczym innym, nie masz juz parcia na jeszcze cos - bo wiesz ze jak kupisz cos innego, to schromolisz cala koncepcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fam, ja nie chetnie wstawiam foty domu - wiesz jak jest ;) ogrodek wstawie jak juz go zaflancuje i zrobie porzadek po robieniu podjazdow i bram.

 

Niestety moja sasiadka po lewej nie widzi potrzeby wymiany ogrodzenia, czyli sie nie dorzuci, to ja tez nie bede calosci brac na swoja kieszen czyli musze wzmocnic siatke zywoplotowo. Siatka jest okejos ale slupki sa dosc daleko rozstawione i taka jakas lelawa jest.

 

Mala zmiana planu

 

http://img21.imageshack.us/img21/3699/bild640.jpg

 

Po lewej od gory.

 

3x zielone duze kola - ognik szkarlatny (wys 2m)

1x czerwone duze kolko - pigwowiec (wys 2m)

2x zielone duze kola przed czerwonym - ognik kuntay - jak go wkoncu dostane oczywiscie (wys 1m)

2x niebieskie duze kola - deren bialy (wys 2m)

 

Czerwone male koleczka - trawy ozdobne (wys opadajaco od 60 do 50 cm)

Zielone male koleczka, naokolo kola zwirowego - irga Major (wys 30 cm)

Niebieskie male koleczka na srodku przed tarasem - rozyczki okrywowe ( wys 20 cm)

 

Po prawej

 

Czerwone duze kolko na dole - wielki iglak ktory juz jest

Zielone duze kola na gorze - hortensje Anabella

Czarne kolka - do zastanowienia??? albo zostawie do nasadzen sezonowych albo dam drugi rzad irgi zeby zaroslo wszystko i bedzie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Alu, chyba sie skusze ... chociaz nie jestem za netowym kupowaniem zieleniny. Moze dlatego ze mam dobre i duze centrum ogrodnicze kolo siebie, z dosc atrakcyjnymi cenami i bardzo dobrymi jakosciowo chabaziami tz juz takimi wyksztalconymi ze czlek moze zobaczyc co kupuje. Tylko oni dopiero zacznaja zwozic rosliny i wybor maja jeszcze nie za duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ... jutro mam zamiar tam podjechac, bo obiecali mi rozejrzec sie za tym ognikiem kuntayem, co go tak ciezko dostac. Dokupie jeszcze 10 irg, bo bardzo ladne maja a dosc dobrze sie w doniczkach trzymaja te co juz kupilam, to bede mogla sukcesywnie wsadzac a nie jezdzic po kazda pierdole.

 

Robi sie miejsce parkingowe przed Rubikiem, jutro skoncza korytowac i wstawia krawezniki, tak ze bede tez mogla tluczen granitowo-bazaltowy juz zamowic ... bedzie tylko z tym jedna bryndza, bo uliczka jest waska i bedzie musial na uliczke to wywalic i dopiero z niej taczkami w miejsce gdzie ma lezec.

Mam nadzieje ze piachu pod sucha zaprawe mi wystarczy.... bo jeszcze musi starczyc na podjazdy z tylu dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...