Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Rubika


Mohag

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Alu, dorwalam w Castoramie :wave: a ogrodka polowa juz skonczona, teraz lekka kosmetyka tylko ... za druga polowe moge sie dopiero w przyszlym miesiacu zabrac. Oczywiscie pod warunkiem, ze mi ogrodzenie i parking wyloza.

 

Aniu, narazie grzebie sie w ziemi - tu wsadzam, tam wyciagam, przesadzam, kombinuje - nieraz jak chlop pod gore ale ogolnie jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu, moze za pare lat bede miala sie czym chwalic hihi teraz wszystko male, mikre i do niczego nie podobne ;)

 

Narazie wyglada to tak, rosliny bedzie widac na tej rabacie lepiej jak juz sciolka iglakowa wyschnie i zmieni kolor

Rabata od prawej - patrzac w strone tarasu

1 - kolo - 4 x Hosty

2 - kolo - 2 x biala Hortensje Anabell 3x mini Hosty 1 x Kalina koralowa prowadzona na pniu 2 x rozowe Krzewuszki (tego jeszcze za bardzo nie widac, bo malenstwa wszystko)

3 - kolo - 1 x rozowy Rozanecznik 1 x bialy Rozanecznik 1x rozowy Rozanecznik ;) 1 x Hebe 1 x rozowo-bialy mini Rozanecznik

Za tym wszystkim, rog rabaty to 1 x biala Piwonia 1 x Hortensja Vanile Frease 1 x malutka Magnolia (narazie w doniczce) - przy siatce za moim nieszczesnym padajacym Pigwowcem, posadzone sa 3 x Ogniki

 

Z drugiej strony za sciezka - tez pod prawej

 

1 rzad przy kole - 1 x Tawula mini 1 x rozowa rozyczka okrywowa (narazie jeszcze spi) 1x Tawula mini 1 x rozyczka 2 x biale Pieciorniki

2 rzad - 1 x biala Tawula mini 1 x rozowy Floks mini 1 x Tawula mini 1x rozowy floks mini 1x Wiaz holenderski sczepiony na pniu, 1 x biala roza pienna 1 x jalowiec plozacy (juz za drzewem)

3 rzad - to Irgi plus na koncu bialy Floks wysoki i miedzy pomiedzy jeszcze pare kwiatkow od sasiadki - podobno biale ;)

Pod drzewem siedzi sobie biala Krzewuszka

 

Dalej po Pieciornikach - 1 x rozowa Tawula srednia 1 x biala roza pnaca 1 x Jasminowiec 2 x rozowy Suchodrzew Tatarski

 

Po okregu z drugiej strony pojda 2 rozowe Budleje - za tym wszystkim bedzie maly ogrodek warzywno-ziolowy

To narazie tyle .

Edytowane przez Mohag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej waskiej rabacie za duzo sie dzieje :bash: nie moge wyprowadzic dobrych polkol, bo jest wasko ale dlugo - waskie i dlugie rabaty powinno robic sie od tylu tz od plotu w przod, to ma rece i nogi. Ja robie niby tez wysokosciowo od plotu do sciezki ale musze dodatkowo zaokraglic nasadzenia i nie podoba mi sie to za bardzo niestety.

Dzisiaj stalam tam z godzine i patrzylam ... no i albo "zlamie" tz odwroce polkole rododendronow w druga strone tz jedno i drugie polkole bedzie sie stykac plecami albo zostawie tylko pierwsze polkole Host zeby graly z kolem na srodku a reszte posadze w grupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam do Ciebie dość często , a może nawet zawsze i muszę przyznać,że podziwiam ludzi którzy znają się tak na roślinach . Ja bladego pojęcia nie mam co jak rośnie i dlatego jak mam coś kupić do mojego ogrodu to drapię się po głowie i przeważnie odchodzę z kwitkiem. Małe zakupy planuję jutro i pewnie nic nie kupię.

Ty masz za wąski ogród ja chyba za duży;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

e tam, ja sie tez nie znam :) ale na to co jest mi potrzebne, to pomalu poznaje. Kiedys wchodzac na muratora slowa jak wylewki, sylikaty, dalmatynczyk i takie tam bylo dla mnie czarna magia ... tak samo bylo z chabaziami :cool: Pochodzilam, poczytalam, poogladalam i na moje potrzeby moja "wiedza" wystarcza.

 

Ciag dalszy ogrodka - pomalu to sie odbywa ale ja wszystko sama samiutka. Wiem juz co nie pasowalo mi na waskiej rabacie i wprowadzalo chaos.

Wytaczajac duze kolo, wytoczylam tez linie nasadzen ... tylko ze moj burek biegnac do bramki na koncu ogrodka, wybiegal po prostej a pozniej zataczal kolo kolo piachu ale zataczal go nie tak jak ja wymierzylam :D ja oczywiscie zamiast sprawdzic, to zaczelam sadzic tak jak bylo przez niego ubite :bash:

No i dopiero jak zaczelam odmierzac sciezke naokolo kola, to sie okazalo ze zakola sa porozsuwane i musialam wszystko przesadzic - no gloopia baba no :yes:

 

Teraz jeszcze zostalo pozbycie sie piachu, wypoziomowanie srodka kola, przykrycie folia i zasypanie otoczakami (tymi samymi co w korycie przed tarasem) No i chyba bylo by finito w tej czesci - ufff

Edytowane przez Mohag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddzielalam, bede pilnowac zeby sie nie wymieszalo. To jest niby samozakleszczajacy tluczen granitowy, na pierwszym zdjeciu jest wysypana drobna frakcja - zageszczona ubijarka, na gore poszla gruba frakcja - ktora trzeba ubic jeszcze ale nie bede drugi raz ubijarki pozyczac, bo i tak jak beda mi plytki kladli, to ubijarke beda mieli, to zrobia to przy okazji. Wedlug "kamieniarza" po ubiciu, bedzie to takie stabilne i plaskie ze bedzie mozna normalnie zamiatac ;) zobaczymy hihi okaze sie w praniu po latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Alu swierkowe a na prawej ... hmmm takie malutkie ciemno brazowe, zeby nie przytlaczaly tych mniejszych roslin. To jest bardzo dobre rozwiazanie jak sie robi docelowe nasadzenia, bo wiadomo ze gloopio i lyso na poczatku wyglada - co sie wiaze z tym, ze masz ciagle ciagoty zeby cos jeszcze wsadzic zeby zapelnic a tak szyszki robia za dodatkowy element i nic wiecej nie potrzeba. Zanim krzaczory sie rozrosnal, to bede dosypywac szyszek zamiast sadzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...