Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za ulozenie kostki granitowej?


Ryszardj

Recommended Posts

Moim zdaniem drogo, ale standard jesli chodzi o firmy brukarskie - mniej więcej tyle chcieli na Śląsku za robotę na gotowo jak pytałem w zeszłym roku. Poproś ich o podanie ceny w rozbiciu na materały i robociznę: ile za granit, ile za piasek, ile za żwir do utwardzenia, ile za robocizne (wykop pod kostki, utwardzenie, położenie kostki). Wtedy zobaczysz na czym chcą Cię naciągnąć.

Proste wyliczenia materiałów i kosztów masz w ostatnim numerze muratora (artykuł o opaskach), ale moim zdaniem ceny tam podane są i tak za wysokie - np. m2 ułożenia kostki 8/10 (z materiałem) wychodzi u nich od 74 do 105 PLN.

Wg moich obliczeń jakbym sam sprowadzał kostkę sortowaną 9/11 z kamieniołomu(300 km) i robotę zlecił drobnym firmom (spychacz na godziny do wykopu, utwardzenie - prości robotnicy, kostka - znajomy emeryt z doswidczeniem), piasek i żwir we własnym zakresie to wybrukowanie 240 m2 wyszło by mi 50-55 PLN maxymalnie 70 PLN (gdy kostkę układa brukarz).

Zobacz tez na forum "Wymiana doświadczeń" wątek "Kostka kamienna", jast tam fajny link z cenami wrzucony przez Jasia, ja tez tam może dzisiaj coś dorzucę.

 

Pozdr.

ZS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach studenckich wyjeżdżałem regularnie do Szwecji by dorobić w wakacje. Raz układałem nawet kostkę brukową przed gankiem. Wyszło nienajgorzej (biorąc pod uwagę cenę naszej robocizny :wink:). Widziałem to samo miejsce po 2 latach ... wszystko osiadło, porobiły się wgłębienia.

Zatrudniajcie więc jednak brukarza z papierami :grin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz trochę racji Bartt, ale je się z Tobą nie zgodzę - spójrz czasami w miastach na chodniki z kostki. Czy nie zauwazyłeś jak często są one spaprane w taki właśnie sposób? A niby robią je firmy zatrudnijące "brukarzy z papierami", a co najmniej z doświadczeniem.

Układanie bruku moim zdaniem to nie jest większa filozofia, pod warunkiem, ze trzymasz się reguł.

Jesli odpowednio przygotujesz podłoże z odpowiednią warstwą utwardzonego żwiru i utwardzonego piachu, a po położeniu kostki i zasypaniu piaskiem jeszcze raz przelecisz wszystko zagęszczarką (czy jak tam sie nazywa to cudo do ubijania ziemi), a na to jeszcze zasmażka ... :smile:, to chyba tylko uszkodzenie wodociagu może spowodować zapadnięcia.

 

Pozdr.

ZS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzisiaj bede dzwonil do wykonawcy pytac sie za ile on ma kostke granitowa jak drogo to pojade do Strzelina albo Strzelec i tam na miejscu bede sie targowal Wykonawca mowi ze gdy sam przywioze kostke to oszczednosci na 20 tonach bede mial okolo 800 zl wtedy wychodzi okolo 90zl za m/2 Pozdrawiam ryszardj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...