Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak remontowałem stary domek - komentarze


Rtoipb

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Hmm, najczęściej czytam dzienniki budowy, ale dziś postanowiłam "przelecieć się" po całym forum i niespodzianie natknełam sie na Twój dziennik remontowanego domku. Jestem zachwycona. Widać na zdjęcich jak domek zaczyna ożywać. Pisz jak najczęściej i oczywiście wklejaj zdjęcia. Jestem badzo ciekaw jaki będzie efekt finalny. Trzymam kciuki.

 

Pozdro

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Kochany proszę tylko o jeszcze jedną informację a mianowicie jaki masz strop w tym Twoim dworku. Na wiosnę kupujemy z żoną taki stary domek z 1935 roku do remontu (przez 15 ostatnich lat nikt tam nawet ścian nie malował) i trzeba będzie podłogi między parterem a piętrem wzmacniac i wygłuszac. Był ze mną w tym domku taki "fajny" budowlaniec i powiedział, że mogę sobie tam kregielnię urządzic bo podłoga taka, że kule same do środka lecą. Jaka podłoga jest u Ciebie, jeśli drewniana to czy była wzmacniana i w jaki sposób. I jeszcze jedno, czy po usunięciu ściany nośnej na dole między pokojami nie obawiasz się wygięcia sufitu?

Dziękuję za podpowiedź i życzę powodzenia w dalszych pracach. Bardzo ciekawy pamietnik. BRAWO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop jak to w takich domkach drewniany :wink:

Belki zdrowe więc nic nie trzeba było wzmacniać, a po usunięciu polepy glinianej belki zostały odciążone

w miejsce polepy położyliśmy wełnę mineralną. Belki są ugięte nieznacznie :wink: czyli niecały 1cm.

Ściana usunięta między pokojami nie była ścianą nośną tylko działową więc nie ma obaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta ściana była działowa to ja źle spojrzałem na rysunek. A jak tam komin, czy nie było problemów z podłączeniem do niego kominka, czy może wymagało to zainstalowania wkładu. I jeszcze jedno jak moge zapytac na jakie łącze energetyczne się zdecydowałeś. Dzięki za podpowiedź i powodzenia w Nowym Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A jak tam komin, czy nie było problemów z podłączeniem do niego kominka, czy może wymagało to zainstalowania wkładu. I jeszcze jedno jak moge zapytac na jakie łącze energetyczne się zdecydowałeś.

 

Komin wymagał drobnych napraw i wyczyszczenia :) kominek został podłączony bezpośrednio

Przyłącza telefoniczne i prąd mam w ziemi bo dom lepiej wygląda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
Witaj. Zajrzałam do twojego dziennika, bo tez kiedys chcileiśmy kupić stary dom do remontu. Nie kupiliśmy, tylko dobudowaliśmy do 30-metrowego. Teraz wiem, że z poprawianiem starego więcej kłopotów niz z nowym. A poprawiania jak wspomnialam mamy niewiele. Trzymam za was kciuki. Napisz jak sie mieszka i jak radzicie sobie z remontem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...