Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dwustronny kominek - gdzie kupić?


Zuza19

Recommended Posts

Owszem, jednak w porównaniu z konkurencyjnymi firmami są 20-30% tańsze.

 

z jakimi?? Podaj nazwy lub adresy www.

 

 

Kupiłem taki wkład "vis a vis", a dokładnie to robiłem na zamówienie w firmie Arysto pod Szczecinem. :lol: :D

 

Jest jeszcze nie zamontowany (instalacja za 2-3 tygodnie), więc sam doświadczeń jeszcze nie mam - ale słyszałem dużo pozytywnych opinii na temat ww. producenta i jego produktów. Super jakościowo i przystępni cenowo - (cenowo bliski kominkom Dovre ) .. :lol: :p

 

Jeszcze Hajduk ma w swojej ofercie takie wkłady kominkowe (model VOLCANO FD; VOLCANO FD; PRISMA EFD h) - ale znajomi odradzali ze względu na jakość .. i cena niestety bliżej Spartherma :-? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

To ja zakładałam ten wątek. Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowana na kominek KFD Linea DF H1180. Znalazłam kilka innych (też bardzo ładnych), ale tylko ten ma 16kW. A chcę mieć rozprowadzenie ciepła.

Też mi się on podoba, ale ma chyba jedną wadę - pobiera powietrze z pomieszczenia, a nie z zewnątrz :(

Czy mylę się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam dwustronnego...mam już swoich idoli :lol: , ale proszę o sugestie...może jeszcze nie wszystko zgłębiłam ?

 

O firmie zza miedzy robiącej wkłady kominkowe już wspomniałem (oczywiście mają przedstawicieli handlowych w całym kraju), to teraz pokażę jak nam wyszło .. ale zaznaczam, że wkład to jedno a dobre 'studio kominkowe' z 'czującym klimat' architektem to drugie .. Powyższe w połączeniu z pomysłowym inwestorem daje całkiem niezły efekt końcowy (tak myslę) :) :p 8) 8) :lol: :lol: ..

 

http://ulaz.wrota.net/kominek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam dwustronnego...mam już swoich idoli :lol: , ale proszę o sugestie...może jeszcze nie wszystko zgłębiłam ?

 

O firmie zza miedzy robiącej wkłady kominkowe już wspomniałem (oczywiście mają przedstawicieli handlowych w całym kraju), to teraz pokażę jak nam wyszło .. ale zaznaczam, że wkład to jedno a dobre 'studio kominkowe' z 'czującym klimat' architektem to drugie .. Powyższe w połączeniu z pomysłowym inwestorem daje całkiem niezły efekt końcowy (tak myslę) :) :p 8) 8) :lol: :lol: ..

 

http://ulaz.wrota.net/kominek/

 

...właśnie coś takiego chcę mieć u siebie !!!Czy możesz napisać, jaki to wkład i gdzie kupowany? Skąd pobiera powietrze - z zewnątrz czy z pomieszczenia?

I jeszcze jedno pytanie - w jakiej odległości ( rozumiem, że z boku ) masz komin od wkładu ?

Pozdrawiam

P.S. ...śliczny... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam dwustronnego...mam już swoich idoli :lol: , ale proszę o sugestie...może jeszcze nie wszystko zgłębiłam ?

 

O firmie zza miedzy robiącej wkłady kominkowe już wspomniałem (oczywiście mają przedstawicieli handlowych w całym kraju), to teraz pokażę jak nam wyszło .. ale zaznaczam, że wkład to jedno a dobre 'studio kominkowe' z 'czującym klimat' architektem to drugie .. Powyższe w połączeniu z pomysłowym inwestorem daje całkiem niezły efekt końcowy (tak myslę) :) :p 8) 8) :lol: :lol: ..

 

http://ulaz.wrota.net/kominek/

 

...właśnie coś takiego chcę mieć u siebie !!!Czy możesz napisać, jaki to wkład i gdzie kupowany? Skąd pobiera powietrze - z zewnątrz czy z pomieszczenia?

I jeszcze jedno pytanie - w jakiej odległości ( rozumiem, że z boku ) masz komin od wkładu ?

Pozdrawiam

P.S. ...śliczny... :D

 

No jeszcze raz napiszę : Firma Arysto (http://www.arysto.pl/), symbol ARYSTO 10 vis-a-vis, 67x51 głęb. 60 cm (głębokość ponad standartowa), dolot powietrza na sztywno oczywiście od zewnątrz - rura fi160 idzie pod chudziakiem - zrewidowana jest do fi100 pomiędzy podłogą a wkładem kominkowym (ma ciąg że łeb urywa :lol: :D ), dolot powietrza do wkładu od spodu przy pojemniku na popiół. Wkład robiony na zamówienie, a zlecony w Studiu Kominkowym p.Anity Grajowieckiej w Szczecinie, ul. Chopina 35, tel. 091 454 01 14, kom. 0691 981 256. Tam też p.Arkadniusz zaprojektował nasz kominek po uprzedniej wizycie na budowie. Projekt przyjęliśmy bez najmniejszej zmiany - po prostu bardzo, ale to badzo nam się spodobał. :p

Dodatkową zaletą wkładów Arysto są szybry manualne .. w przeciwieństwie do renomowanych wkładów niemieckich (i kilku naszych też :wink: ), które mają automatyczny - a efekt zastosowania takiego właśnie szybra widać w postaci okopconych ścian kominka .. - całkowita kicha .. No ale jak ludzie słyszą "automatyczny" .. to myślą że lepszy i wezmą bez zastanowienia i jeszcze dopłacą 8) :lol: .. a przecież nie wszystko złoto co się świeci :) - przed zakupem wkładu radzę się wypytać .. i nie dajcie wcisnąć sobie kitu 8) 8) :roll:

PS. kammaje z mojej skromnej rekomendacji też kupił wkład Arysto w Studiu p.Anity :wink: :D

 

Co do odległości komina od wkładu - to jak na zdjęciach widać .. a najlepiej na fotce nr 25 .. (te dwie wiszące z sufitu rury to odprowadzenie od okapu kuchennego i DGP - zaś po lewej widać otwór przewodu kominowego .. a na dole dyszę wylotową spalin ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szybrem to istna PROPAGANDA !!! Najlepsze sa wkłady bez szybra gdzie powietrze do spalania podawane jest w bardzo PRECYZYJNYCH sposób , dokładnie tyle ile potrzeba , na szybę aby była czysta oraz pod popielnik do rozpalania . NAJLEPIEJ jak 100% powietrza może być podłączone z poza budynku. W omawianych powyżej wkładach takiej opcji BRAK , część powietrza jest zupełnie nie regulowana , zasysana tylko siłą ssącą komina , a jest to to powietrze które wpływa po szybie . Firma jest stosunkowo nowa ale jak popracuje nad konstrukcja wkładu to może odnieść sukces. Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szybrem to istna PROPAGANDA !!! Najlepsze sa wkłady bez szybra gdzie powietrze do spalania podawane jest w bardzo PRECYZYJNYCH sposób , dokładnie tyle ile potrzeba , na szybę aby była czysta oraz pod popielnik do rozpalania . NAJLEPIEJ jak 100% powietrza może być podłączone z poza budynku. W omawianych powyżej wkładach takiej opcji BRAK , część powietrza jest zupełnie nie regulowana , zasysana tylko siłą ssącą komina , a jest to to powietrze które wpływa po szybie . Firma jest stosunkowo nowa ale jak popracuje nad konstrukcja wkładu to może odnieść sukces. Darek B http://www.kafle-kominki.pl

Wiem, że Austroflamm i Spartherm mają bezpośrednie doprowadzenia z zewnątrz. Czy wkłady KFD równieź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja również jestem w posiadaniu wkladu Arysto Vis a Vis i też pośrednio dzięki

forumowemu peterz, a konkretnie peterzdzięki Twojej bardzo miłej żonie :D

Wklad 67x57, troche duży, ale jak szaleć to szaleć. Na razie stoi w garażu, nie zdecydowałam sie jeszcze do konca jak go zabuduję, ale mam nadzieje ze bedzie rownie piękny jak u Ciebie peterz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Z tym szybrem to istna PROPAGANDA !!! Najlepsze sa wkłady bez szybra gdzie powietrze do spalania podawane jest w bardzo PRECYZYJNYCH sposób , dokładnie tyle ile potrzeba , na szybę aby była czysta oraz pod popielnik do rozpalania . NAJLEPIEJ jak 100% powietrza może być podłączone z poza budynku. W omawianych powyżej wkładach takiej opcji BRAK , część powietrza jest zupełnie nie regulowana , zasysana tylko siłą ssącą komina , a jest to to powietrze które wpływa po szybie . Firma jest stosunkowo nowa ale jak popracuje nad konstrukcja wkładu to może odnieść sukces. Darek B http://www.kafle-kominki.pl

Wiem, że Austroflamm i Spartherm mają bezpośrednie doprowadzenia z zewnątrz. Czy wkłady KFD równieź?

 

...niestety, KFD nie posiada możliwości bezposredniego doprowadzenia powietrza z zewnątrz...

...swoją drogą, rzeczywiście są ładne...wybrałam jednak Spartherma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Podnoszę wątek :D

Czy znajdę kominek dwustronny z płaszczem wodnym? :roll:

 

przykład:

http://www.kratki.com/index.php?cPath=88&osCsid=jjulncdma0efurqt3v8u52h4u4

 

ja miałem kupić oliwię TUNEL 19kw ale niestety będzie jednostronny lub z szybą boczną

To co mi się podoba w tych kominkach to "zrzut" popiołu do piwnicy, swoją drogą może ktoś już ma ten system - czy się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...