Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarz do dziennika maksia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Maksiu - kurczę ale wsypa z tymi ściankami :oops: Myślę dalej.

A co z tą bejcą? I możesz napisać, jak jest zrobiony i ile kosztował Twój piorunochron?

P.S. Powoli wyrastasz w oczach mojego męża na mojego eksperta. " Maksiu zrobił tak, spytam Maksia".

Wczoraj mówi: "może spytasz Maksia, jak to z tym piorunochronem?" Fajnie, nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivette: myśl, myśl, konkurs trwa do czasu aż tej czynności nie zrobie

podpowiem Ci tylko że to drobna murarska robota

Teraz o bejcy... to Ekonowinka firmy Pillar, kolor mahoń,

natomiast co do piorunochronu to sam nie wiem za bardzo jak Ci to wytlumaczyć, najpierw może ile kosztował, bo to łatwiej, gdzieś w przedziale między 300-400 zł. Co do zrobienia, to jest on w tej chwili normalnie "urchomiony", z tym że jak będę robił o cieplenie to ta część która idzie po ścianie będzie schowana w rurce pod styropianem.

Teraz jak się robi piorunochoron, najlepiej zrobić to podczas kładzenia dachówki, można kupić gotowe elementy (hurtownia elektryczna), są gotowe uchwyty do mocowania na łatach, z tym że u mnie musieli dobijać dodatkowe kawałki łat do których mocowali te uchwyty. Udstępy 1 m między uchwytami zupełnie wystarczą. Na gąsiory też są specjalne uchwyty, rozstaw podobnie jak wcześniej. Pamietać trzeba o kilku detalach, końce części lecącej po kalenicy budynku wywynąć do góry aby zrobić tgz. antenki, wprowadzić drut na kominy i też antenki, niektórzy robią jeszcze otok na kominie, ja nie zrobiłem, tak samo niektórzy podłączają stalowy wkład do komina, inni twierdzą że nie powinno się podłączać, ja podłączyłem. Drut na piorunochron ja mam fi 8mm, większość zakłada fi6. Teraz zejścia po ścianach, ja zrobiłem zejście na cztery strony, aczkolwiek wystarczyło by u mnie zrobić na dwie. Mocowanie do ściany co około 1,2 m, są gotowe uchwyty, jeśli będziecie robić odrazu ocieplanie to najlepiej puścić to w rurce z pcv. No i uchwyty pomiarowe, przejście z druta na bednarkę, bednarką w ziemie, a tam sondy w ziemi. Generalnie są gotowe do kupiania sondy miedziane, ja zrobiłem inaczej, wbiłem zamiast sond w ziemie pręty zbrojeniowe o długości 3 m, no i poskrecać wszystko do kupy i gotowe, nie zaszkodzi zrobić pomiary.

No to tak w skrócie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...