Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiecie co bardzo proszę o konkretną pomoc. Ja się na instalacjach totalnie nie znam. Staram się ufać naszemu instalatorowi ale coś tu nie halo. Napóścił całą podłogę - zminą wodą - nie wiem czy nie można było napóścić jakoś częściowo żeby tego uniknąć lub nie zimną tylko zagrzać tę wodę w zbiorniku w piecu gazowym i puścić letnią lub ciepłą? I teraz czy ustawienie pieca na 50 stopni jest prawidłowe instalator twierdzi, że tak, że przy takich temeraturach nie można ustawić pieca na 20 stopni gdyż woda w obiegu zamarznie. Dom ocieplony z zewnątrz, dach nie ocieplony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie. Ja rozumie. Pytanie zadawałam w wielu wątkach stąd prośba o konkrety. Ja sobie to tak wyobrażałam, że poczekamy 4 tyg. dla wiązanie wylewek. Włączą piec - zrobią zgodnie ze sztuką i nawet ściągnęłam cykl wygrzewania wylewki. A tu się okazało, że woda w obiegu w ciągu kilku godzin zamarzła i żeby zagrzać w domu ustawili piec na 50 stopni. Gdzieś na początku czytałam, że właśnie powinno się rozpocząć od niższych temp. A tu instalator twierdzi że koniecznie musi być 40 lub 50 żeby jak woda wróci (cokolwiek to znaczy) to nie zamarzła. I teraz nie wiem czy ktoś mi ciemnote wciska czy co. Więc szukam pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie, że woda o temp. 50 stopni idzie w podłogę. Co będzie się działo z częścią wylewki w którą pójdzie taka temp? Z pewnością nic dobrego... Ja bym próbował mimo wszystko puścić temp. 30-kilka stopni. Np. 32.

A pomijając wszystko to jak on to robił, że woda zamarzła??? Pompki nie chodziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Uwierzcie mi baba jestem. Ale siedze tu na forum i czytam od dwóch lat! Ragularnie czytam o izolacjach, ścianach, dachach itp. I czasami lukam na wykończenia. Ale instalacji nie przeskocze zbyt trudne dla mnie ale właśnie tak jak piszesz dla mnie to trochę nie do wyobrażenia. Mój mąż nie hydraulik - pracuje na znacznie większych urządzeniach ale też go to wścieka - generalnie i tak gość mi tłumaczy że to jest ok i tak musi być gdyż jak będę miała na 30 stopni to ta woda mi zamarznie w obiegu. No jakim cudem, w domu teraz cieplutko no i wg mnie ta woda cały czas krąży.

Ja właśnie o tę wylewkę się martwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachowcem ale coś tu śmierdzi

ten Wasz fachowiec pewnie coś spieprz... i teraz próbuję to ukryć

w jaki sposób woda puszczona w podłogówkę (bo tak to rozumiem)

o temp. 30 stopni może zamarznąć

ja mam podłogówkę wodną i pompę ciepła i woda w podłogówce

prawie zawsze ma taką temp. (trzydzieści kilka st) i nic mi nie zamarza

przykładowo woda wchodząca ma 32*C a powrót 27*C

najlepiej wypytaj go dokładnie o co mu chodzi tzn

jakie 50*C ?

czemu w jaki sposób jest to możliwe że ma zamarznąć

jak długo oni odpowietrzali że woda na poddaszu zamarzła?

czy na poddaszu nie masz wylewek? i rurki leżą na wierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam wylewki, dom ocieplony z zew., co prawda jak uruchamiali to w domu było ok 0 gdyż w domu nie grzane a na podwórku ok minus 5-10 stopni. No ale za poddasze wzięli się w ciągu 2h od wlania wody.

więc jeśli w domu było zero to mało prawdopodobne aby w podłodze

był minus

nie mam pojęcia w jakim celu on tak mówi ale to bardzo dziwne

ile masz metrów podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytania - mamy ok 272 m2 podłóg - nie potrafię tego przełożyć na km podłogówki. Nie martwcie mnie że mam spierdzieloną instalacje. Nie wiem czy dzwonić do jakiegoś innego instalatora i zapytać - teraz podłoga jest ciepła i w domu również jest ciepło ale temp na piecu 50 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytania - mamy ok 272 m2 podłóg - nie potrafię tego przełożyć na km podłogówki. Nie martwcie mnie że mam spierdzieloną instalacje. Nie wiem czy dzwonić do jakiegoś innego instalatora i zapytać - teraz podłoga jest ciepła i w domu również jest ciepło ale temp na piecu 50 stopni.

 

chodziło mi o te 272m2 i całość to podłogówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamarzło to musiało nie być przepływu przez pętlę lub zapowietrzenie (co w sumie też nie daje przepływu)

Jeśli wylewki były mocno wychłodzone to temperatura powrotu mogła być nawet bliska zeru przy zasilaniu 30stC. Niemniej jednak jeśli woda jest w ruchu to nie powinna zamarznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż powiedział że woda w ruchu nie powinna zamarznąć. Na poddaszu przy tych 50 stopniach jest już ciepło i tylko jeszcze jeden obieg nie grzeje - pewnie sie zapowietrzył. Ale cały czas zastanawia mnie czy nie można było jakoś tej wody w zbiorniku przy piecu (100l) zagrzać przed puszczeniem w obieg lub robić to partiami. Teraz na poddaszu mam ciepło ale instalator twierdzi że nie można było tego uniknąć :) Druga sprawa czy po odpowietrzeniu kanałów nadal mam utrzymywać 50stopni - piszecie że przy 30 stopniach powinno być już w miarę ciepło (dach jeszcze nie ocieplony) ale chyba temp tak nie spadnie żeby podłogówka zamarzła. Obawiam się że to i tak za dużo dla wylewek cykl wygrzewania rozpoczyna się niby od 25 stopni,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieli - poddasze teraz grzeje - całe za. eszanie było w zeszłym tygodniu i żeby na poddaszu zrobiło się na tyle ciepło żeby obiegi puściły ustawili piec na 50stopni żeby się zrobiło ciepło.

Teraz wszystko jasne przynajmniej tak mi sie wydaje

wychodzi na to ze wszystko jest ok podlogowka dziala!

A to chyba najwazniejsze

Jedyny problem to to ze w instalacje idzie 50*C ?

I chyba wiem dla czego

Wina lezy w nieocieplonym dachu

Ja mam podobna sytuacje do Ciebie mam ocieplony dom ale

dach nie jest jeszcze ocieplony wiec spuscilem wode z poddasz bo nie na sensu go grzac

 

Mozesz zrobic to samo powiedz insatatorowi ze chcesz spuscic wode z calego poddasza

I mozna bedzie zmijszyc temperature na piecu do powiedzmy 32*C

 

Teraz cale cieplo ucieka przez dach dlatego piec jest ustawiony na 50*C aby na poddaszu

utrzymac tam temp w plusie

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wkrótce uruchomię ogrzewanie i zacznę wygrzewanie podłogówki. W wątku jest podane aby zacząć od 25 stopni i codziennie zwiększać o 5 stopni aż do 45 stopni.

 

Ja widziałem/słyszałem aby zacząć od 20 stopni i zwiększać codziennie temperaturę o 1 stopień. Na mój rozum, ten drugi sposób wydaje się być zdrowszy dla wylewki.

 

Co sądzicie? Jak najlepiej wygrzewać wylewkę i jakimi temperaturami?

 

Pozdrawiam,

BWP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wkrótce uruchomię ogrzewanie i zacznę wygrzewanie podłogówki. W wątku jest podane aby zacząć od 25 stopni i codziennie zwiększać o 5 stopni aż do 45 stopni.

 

Ja widziałem/słyszałem aby zacząć od 20 stopni i zwiększać codziennie temperaturę o 1 stopień. Na mój rozum, ten drugi sposób wydaje się być zdrowszy dla wylewki.

 

Co sądzicie? Jak najlepiej wygrzewać wylewkę i jakimi temperaturami?

 

Pozdrawiam,

BWP

można po 5 * do 40 (45) i na duł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...