Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w ustawieniu harmonogramu prac bo po przeczytaniu wątku wyszło mi że miałam inne wyobrażenie o kolejności i czasie trwania poszczególnych etapów.

Teraz wydaje mi się że w takiej kolejności należy działać

1. Ok 25 kwietnia wstawią okna i drzwi

2. Kładziemy styropian –planujemy w 3 warstwach ale 1 lub 2 lub 3 (w zależności od ceny) będą o jakiś lepszych parametrach niż tradycyjny styropian bo możemy dać max 10 cm a chcemy uzyskać efekt 15-20 cm (nie wiem czy tak się da) potem instalacja i wylewko 6 cm

3. Schnie do miesiąca czyli mniej więcej do końca maja –

4. czy po tym można chodzić bo w między czasie musimy zainstalować piec i może położyć instalacje elektryczne i inne typu komputerowa i położyć tynki.- i tu właśnie nie wiem czy taka kolejność może być

5. Wygrzewanie podłogówki – miesiąc czyli do końca czerwca

6. I co mogę robić dale j wykończeniówkę typu płytki, panele sufity podwieszane- może na to wystarczy miesiąc – dwa czyli połowa lub koniec sierpnia

7. ocieplenie poddasza i karton gipsy – ile czeka się na wyschnięcie tynków, czy te tynki już wyschną żeby wilgoć z nich nie właziła w ocieplenie dachu ? czy lepiej poczekać jeszcze z ociepleniem dachu na to ile czasu 2-3 tygodnie

8. Malowanie, zabudowy, kuchnia

9. Wychodzi mi że koniec września lub połowa października można się wprowadzać

Czy o czymś zapomniałam (pewnie tak) no i czy te tynki można kłaść w trakcie wiązania jastrychu

Zapomniałam dopisać że będzie również ogrzewanie ścienne taka „ścienna podłogówka” to tynki muszę traktować tak samo jak wylewki ? – 28 dni schnie i wygrzewanie 29 dni?

Proszę o weryfikacje moich wypoci i z góry dziękuję.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kasik6

Wylewkę lepiej wygrzać, bo sama nie wyschnie w miesiąc. Tydzień powinna być pod folią, lepiej wtedy nic nie robić nie wchodzić, zwróć uwagę, żeby nie było samego piachu, tylko raczej piach/żwirek i nie za mało cementu (oszczędzają na tym). Sam przerabiałem temat pół roku temu, takie mam doświadczenie, może niesłuszne. Ja miałem elektrykę wcześniej - część kabli idzie pod wylewką i styropianem. Pomyśl o papie na chudziaku na parterze i żeby wodę poprowadzić na styropianie (albo w) - niby dają w otulinach, ale to tylko 1cm izolacji,z tym, że ekipy się bronią przed taką robotą. Umów się z tynkarzem, że ma puszki osadzić, no albo z elektrykiem, ale trzeba jasno to ustalić.

10cm wystarczy, styropian podłogowy jest dość drogi,jak Cię stać możesz dać płyty PUR/PIR (prawie 2 razy cieplejsze niż 'zwykły' styro), ale to się raczej nie zwróci. Daj 10cm trochę lepszego i tyle.

 

Ekipy ustawiaj jak najwcześniej, potem są różne kwiatki - mi tynkarz się odwołał na kilka dni przed robotą, musiałem na szybko kogoś brać. Styropian też wcześniej zamawiaj - lepsze ceny, potem na składach trzeba kupować drogo i mały wybór. Myśl już o elewacji zewnętrznej - na wrzesień, bo potem różnie z pogodą, a im wcześniej umówisz ekipę, tym lepszą cenę znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Możesz to jaśniej opisać?

No normalnie - najpierw codziennie zwiększasz o 5st,a potem codziennie zmniejszasz o 5. Chyba kilka dni też się grzeje na tej najwyższej (45-50st).

Jak będziesz co 1 st operował, to Ci zajmie 2 miesiące, przy dzisiejszej pogodzie trochę popłyniesz finansowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację

Wydaje mi się że po wstawieniu okien muszę zacząć od stelażu sufitów podwieszanych po potrzebne mi to będzie do elektryki , potem elektryka, styropian (jaki jest ten lepszy?) instalacja ogrzewania podłogowego i ściennego (hydraulik sam nam zaproponował zastosowanie styropianu w dwóch warstwach żeby woda nie oddawała ciepła w podłoże) potem wylewki i tynki. A kiedy kominek? Bo o nim zapomniałam.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację

Wydaje mi się że po wstawieniu okien muszę zacząć od stelażu sufitów podwieszanych po potrzebne mi to będzie do elektryki , potem elektryka, styropian (jaki jest ten lepszy?) instalacja ogrzewania podłogowego i ściennego (hydraulik sam nam zaproponował zastosowanie styropianu w dwóch warstwach żeby woda nie oddawała ciepła w podłoże) potem wylewki i tynki. A kiedy kominek? Bo o nim zapomniałam.

Pozdrawiam

Kasia

rób najpierw instalacje (wod-kan, elektr.), pózniej tynki. Po tynkach hydraulik wróci, rozłoży rurki OP. Zawołasz wtedy posadzkarza, wyleje Ci posadzki. Po posadzkach zostanie Ci kominek - podłączenie wkładu i obudowa, uzbrojenie kotłowni. No a póżniej już wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym styropianem, to chodziło mi o instalację wodną, nie ogrzewanie (bo to wiadomo). Po co Ci stelaże do elektryki? Zresztą byle nie k/g :)

Styropian podłogowy np. Genderka 0,038 za 170zł/m3, a przesadą będzie dla mnie np. Besser parking 0,034 za 260zł/m3. Na kominek masz pewnie fundament - zwróć uwagę posadzkarzom na dyletacje wokół, tak żeby wylewka nie popękała, w ogóle ponoć 30m2 w kwadracie to max bez dylatacji, chyba że wylewka anhydrytowa.

Aha - jak robisz alarm możesz pomyśleć, żeby podłączyć pompę recyrkulacją pod czujki w łazienkach, albo zrobić zegar w skrzynce rozdzielczej (tak mi zaproponował elektryk) - większe możliwości ustawień, żeby pompa nie chodziła non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Zastanawiam się nad jednym dylematem : posadzka gdzie jest podłogówka powinna byc wygrzewana po 28 dniach od wylania posadzki betonowej.Ale co w sytuacji gdzie nie ma zamontowanego pieca i nie można tej operacji wykonać . Czyli zacznie być wygrzewana np. po kilku miesiącach od wykonania posadzki jak będzie podłączony gaz. . Kto z Was miał taką sytuację i jak to wyszło praktycznie (jak zachowywał się beton w posadzce (spękania i inne problemy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jednym dylematem : posadzka gdzie jest podłogówka powinna byc wygrzewana po 28 dniach od wylania posadzki betonowej.Ale co w sytuacji gdzie nie ma zamontowanego pieca i nie można tej operacji wykonać . Czyli zacznie być wygrzewana np. po kilku miesiącach od wykonania posadzki jak będzie podłączony gaz. . Kto z Was miał taką sytuację i jak to wyszło praktycznie (jak zachowywał się beton w posadzce (spękania i inne problemy)

 

po kiego grzyba dublujesz tematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Podłoga dojrzewała u mnie przez 28 dni po wylewkach. Po tym czasie dom wietrzony około 2 tygodnie w upały.

Po 2 dniach od uruchomienia ogrzewania podniosłem paczkę ze styropianem.

Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze czy wygrzewać podłogówkę przed położeniem płytek niech spojrzy na zdjęcie:cool:

Zdjęcie0383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłoga dojrzewała u mnie przez 28 dni po wylewkach. Po tym czasie dom wietrzony około 2 tygodnie w upały.

Po 2 dniach od uruchomienia ogrzewania podniosłem paczkę ze styropianem.

Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze czy wygrzewać podłogówkę przed położeniem płytek niech spojrzy na zdjęcie:cool:

[ATTACH=CONFIG]277122[/ATTACH]

Pod styropianem ( na zdjęciu ciemniejsze miejsce) wylewka została lepiej wygrzana, ponieważ miała wyższą temperaturę.http://forum.muratordom.pl/images/smilies/stirthepot.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyno.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/sad.gif

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Parkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod styropianem ( na zdjęciu ciemniejsze miejsce) wylewka została lepiej wygrzana, ponieważ miała wyższą temperaturę.http://forum.muratordom.pl/images/smilies/stirthepot.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyno.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/sad.gif

 

Pozdrawiam.

Ciemniejsze miejsce to nic innego jak woda:cool:

Dlatego wrzuciłem fotę by uświadomić, że warto wygrzewać, przed ułożeniem podłogi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemniejsze miejsce to nic innego jak woda:cool:

Dlatego wrzuciłem fotę by uświadomić, że warto wygrzewać, przed ułożeniem podłogi:)

 

Ok., ja z kolei chciałem zwrócić uwagę, że samo wygrzewanie to za mało, przy okazji wygrzewania trzeba myśleć o wysuszeniu.

 

Pod styropianem i innymi materiałami znajdującymi się na podłodze, możemy mówić o wygrzewaniu, z wysuszeniem jest tu gorzej.

 

Tak czy inaczej Twój post ma swoją wartość praktyczną.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet mam do Ciebie pytanie.

Miesiac temu polozylem posadzki z mixokreta, wygrzewanie ich bedzie sie odbywac gdzies za 3 tyg.

Czy plytki na podloge moge klasc przed wygrzewaniem czy raczej po?

Z gory dziekuje.

Płytki również po wygrzewaniu, ponieważ para wodna wydostająca się z wygrzewanej wylewki, może uszkodzić spoinę klejową.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...