Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
...

1 dzień - 25 °C

2 dzień - 30 °C

3 dzień - 35 °C

4 dzień - 40 °C

5 dzień - 45 °C

6 – 12 dzień - 45 °C

13 dzień - 40 °C

14 dzień - 35 °C

15 dzień - 30 °C

16 dzień - 25 °C

17 – 23 dzień - 10 °C

24 dzień - 30 °C

25 dzień - 35 °C

26 dzień - 40 °C

27 dzień - 45 °C

28 dzień - 35 °C

29 dzień - 25 °C

Dzisiaj montują piec g. i zaczynamy wygrzewanie. Czy można coś skrócić, bo tu widzę jakby 2 cykle, bo za 3 tyg mam fliziarza. Gdzieś widziałem skrócony do 21 dni program, ale nie mogę znaleźć -pomóżcie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak (ściągnięte z jakiegoś manuala dla instalatorów):

1-3 dzien - 25C

4dzien - 28C

5dzien - 32C

6dzien - 35C

7-9dzien - 38C

10-12dzien - 42C ( w przypadku wylewek powyzej 7cm, dodawać 1 dodatkowy dzien grzania na każdy cm)

13-15 dzien - 38C

16dzien-35C

17dzien-32C

18dzien-28C

19dzien-25C

Sprawdzić wilgotność wylewki. W przypadku zbyt dużej powtórzyć cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poleciał cykl zapisany w programie pieca. Wygrzewa się już 2-gi tydzień i pomimo zadania temp. max. 45 stopni, wczoraj zauważyłem, że przed wyłączeniem piec dogrzał aż do 53 stopni C i się wyłączył. Czy to jednak nie za wiele? Szczeliny dylatacyjne wyraźnie się pojawiły i powiększyły, czyli schnie.

W jednych drzwiach kołysze się i trochę skrzypi posadzka na dylatacji -czy to nie będzie zagrożenie dla zmęczenia/uszkodzenia rurek ogrzewania w miejscach dylatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Grzeje już jastrych anhydrytowy 16 dni i nadal w niektórych pokojach oraz miejscach (np. przy dużych przeszkleniach od strony południowej i zachodniej w salonie i dwóch pokojach na pietrze) test folii nie przechodzi. Tzn. już po 4-5 godzinach widać wilgoć na folii. W domu mam sama podłogówkę (~180m2).

Temperatura wejściowa byla już ustawiona jakiś tydzień na 45stopni. Dzisiaj na jeden dzień zwiększyłem na 50 stopni.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z długością wygrzewania anhydryt? Wylewka była zrobiona na początku kwietnia i od tamtej pory dom jest cały czas wietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Czym Sprawdzacie wilgotność wylewki? Jakieś proste narzędzie?

 

 

Kładziesz kawałek folii na posadzkę np. metr na metr i sprawdzasz na 2 dzień czy folia jest mokra - jak mokra to masz jeszcze masamrycznie wilgotną posadzkę a jeśli tylko beton zrobił się ciemniejszy to jest o wiele lepiej ale nie sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, podepnę się pod temat. Mieszkanie w bliźniaku 88 m kw, 3 sypialnie i salon z aneksem + dwie łazienki - tylko wodna podłogówka. Pokoje raczej małe jak można się domyślać. Klucze mam dostać pod koniec marca / na początku kwietnia. Teraz już podłogówka założona i jastrych wylany. I teraz pytanie - czy deweloper ma obowiązek przeprowadzić prawidłowe wygrzewanie? Bo powiedzieli mi, że włączą ciepłą wodę, ale w podnoszenie do temperatur jak wymagają producenci płytek i parkietów się nie bawią i żadnego protokołu nie dostanę i sam muszę to sobie zrobić. Ale czy prawidłowe wygrzewanie nie jest wymogiem sztuki budowlanej, czy czegoś takiego? Nie chcę stracić gwarancji, ani przede wszystkim mieć problemów z podłogą w przyszłości. Czy może olać i jak przez miesiąc będzie ciepło to wystarczy? Edytowane przez Narmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny jak zamierzasz wykańczać posadzki, grubości samej posadzki- im grubsza tym bardziej należny się przyłożyć do wygrzewania? Przy terakocie wilgotność posadzki może być nieco wyższa niż przy desce czy parkiecie. Najlepiej to posadzkę wygrzej w swoim zakresie, nie ufałbym deweloperowi. On na to nie ma czasu. Przed jakimikolwiek pracami wykończeniowymi, dla pewności zmierz wilgotność posadzki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z długością wygrzewania anhydryt?

 

Dużo osób szuka, podaję proces wygrzewania wylewki anhydrytowej:

 

Po wylaniu jastrychu przez 48 godzin należy chronić wylewkę przed przeciągiem, bezpośrednim nasłonecznieniem i mrozem.

Od 3 dnia po wylaniu dom należy gruntownie wietrzyć najlepiej w ciągu dnia.

 

Pierwsze rozgrzanie jastrychu (rozpoczynamy minimum 5 dni po wylaniu - trzeba patrzeć na karty techniczne produktów, kiedy można zacząć):

1. Wygrzewanie rozpoczynamy od ustawienia temperatury zasilania na 25ºC i utrzymujemy ją przez kolejne 3 doby.

 

2. W ciągu następnych dni podnosimy temperaturę o 5ºC na dobę, aż do uzyskania temperatury max 55ºC i utrzymujemy ją przez kolejne dni i noce, aż do momentu uzyskania suchego jastrychu. - dla wstępnej orientacji, czy jastrych jest już suchy, można wykonać "test foliowy" przykleić dokładnie folię 1x1m do jastrychu na 24h i jeśli po tym czasie na foli jest brak pary, skroplin itd. można domniemać, że jastrych osiągnął dojrzałość, jeśli jednak para czy skropliny wystąpiły to należy trzymać temperaturę przez kolejne dni i ponowić test.

 

3. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku suchości jastrychu (pozytywny wynik "testu foliowego"), należy rozpocząć proces jego schładzania przez obniżanie temperatury o 5°C dziennie, aż do momentu, gdy jego powierzchnia uzyska temperaturę 18°C - 20°C.

 

4. Cykl wygrzewania uważa się za zakończony jeśli wilgotność podłoża wynosi 0,3% dla jastrychów z ogrzewaniem podłogowym i 0,5% dla jastrychów bez ogrzewania. W przypadku, gdy wylewka z powodu niekorzystnych warunków budowlanych nie osiągnęła po zalecanym czasie dojrzałości, zaleca się po 31dniowej przerwie (wyłączenie ogrzewania) ponowne rozpoczęcie całego procesu osuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...