Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie rozumiem czego nie rozumiesz,

jak ktoś Ci powie, że beton ma dojrzewać w stropie 28 dni, to tego chyba też nie kwestionujesz,

taka technologia, beton dojrzewa 28 dni,

 

chcesz na drugi dzień układać płytki,

można,

wystarczy zamiast betonu dać asfalt,

ale chyba nie wyrobisz finansowo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jestem po tynkach i instal. elektrycznej, na wiosnę chcę ruszyć z CO i wodą. Ze wzgledu na możliwą kradzież nie chcę kupować i montować kotła przy wykonywaniu wylewek i instalacji, bo długo by musiał wisieć bezproduktywnie (od wiosny do jesieni).

myślałem że zrobię instalacje i wylewki a kocioł i grzejniki kupię przed samym zamieszkaniem - tak jak to robi wiekszość moich znajomych. :roll:

U nas też było podobnie :wink: czyli od wylania wylewki do wykończeniówki i odpalenia podłogówki minął ponad rok. Na posadzkę były zwyczajnie położone płytki na klej elastyczny i we wrześniu odpaliliśmy podłogówkę. Może mieliśmy szczęście ale jak do dzisiaj nic nigdzie nie pękło. Oczywiście sam jastrych po tym roku popękał że tak powiem "sam z siebie " i sądzę że wystarczająco odpracował swoje i wysechł.

Jak narazie bez problemowo i bez pęknięć. O wygrzewaniu podłogówki coś tam słyszałem ale przyznam że źle to zinterpretowałem i myślałem że to dotyczy świeżej właśnie wiążącej posadzki. Być może przez to że zaczeliśmy ogrzewać dom w jeszcze ciepłym wrześniu to posadzka jakoś tam przez przypadak się prawidłowo wygrzała i dlatego nie pęka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z asfaltem byłoby gorzej bo podłoga byłaby faktycznie pływajaca :D

ok nie mam wyjscia i musze sie pogodzic ze sporym rachunkiem za gaz z a luty :(

dzieki za info

to nie żart, w przypadkach gdy czas nagli zwłaszcza na dużych budowach stosowany może być asfalt,

ograniczeniem jest to, że podłogówka musi być z miedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konzad

Podałem okres wygrzewania na całe 29 dni. Wygrzewanie powinno zacząć się od końca czyli 29 dnia.

Z podanych dni jasno wynika, że np. 29 dzień - 25 °C

24 dzień - 30 °C

w dniach 17, 18, 19, 20, 21, 22 i 23 dzień - 10 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Oczywiście sam jastrych po tym roku popękał że tak powiem "sam z siebie " i sądzę że wystarczająco odpracował swoje i wysechł.

Jak narazie bez problemowo i bez pęknięć.

 

dzięki za odpowiedź. A robiłeś coś z tymi pęknięciami (przed położeniem płytek/drewna)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wylewka zrobiona 8 maja.

Czyli 28 dni schnięcia jest.

Ale glazurnik chce wejść już 15 czerwca, o czym mnie właśnie poinformował. A jak wiadomo dziś dobrego glazurnika łatwo do siebie zrazić "marudzeniem" i zwieje do innych robót .....

Nie mam pieca CO. posiadanie pieca jest warunkiem koniecznym do wygrzewania :lol: .

Z wygrzewania jastrychu podłogówką raczej nici ....

 

Czy "podnoszenie rogów" o których wyżej jest napisane może skutkować popękaniem płytek? Czym jeszcze złym?

Jeśli płytki położę w czerwcu, a grzać zacznę w październiku to popęka mniej?

 

Czy mogliby pocieszyć mnie Ci, którzy nie wygrzewali i mają się dobrze - oni i ich podłogi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka zrobiona 8 maja.

Czyli 28 dni schnięcia jest.

Ale glazurnik chce wejść już 15 czerwca, o czym mnie właśnie poinformował. A jak wiadomo dziś dobrego glazurnika łatwo do siebie zrazić "marudzeniem" i zwieje do innych robót .....

Nie mam pieca CO. posiadanie pieca jest warunkiem koniecznym do wygrzewania :lol: .

Z wygrzewania jastrychu podłogówką raczej nici ....

 

Czy "podnoszenie rogów" o których wyżej jest napisane może skutkować popękaniem płytek? Czym jeszcze złym?

Jeśli płytki położę w czerwcu, a grzać zacznę w październiku to popęka mniej?

 

Czy mogliby pocieszyć mnie Ci, którzy nie wygrzewali i mają się dobrze - oni i ich podłogi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek się czasem za głowę łapie, czego nie zrobił bo nie wiedział ze trzeba, a potem się okazuje ze z tym "niezrobieniem" da się nie tylko żyć, ale NIC SIĘ NIE DZIEJE.... :o :o :o

 

:lol: :lol: :lol:

 

co do relaksu .... brakuje mi budowy z jednej strony.... ale jak słyszę o tym co się teraz dzieje na rynku, to cieszę się że już "po wszystkim" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
to jaj mam pytanko (zwłaszcza do specjalistów) wylewka pod koniec kwietnia. Za 2 tyg wchodzi glazurnik zaczyna do ścian. Temp zasilania podłogówki to 34 stopnie, czy też mogę poprosić o schemat wygrzewania bo ja to chyba to tej temp 45 stopnie nie dotrę prawda? wylewki popękały tylko przy dylatacjach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Po wylewkach już 28dni przeleciało i teraz by wszystko było jak w książce piszą :D

trzeba podłogówkę przetestować i wygrzać.

Może jakiś fachman podpowie jak to dobrze zrobić

Czyli od jakiej tem. zacząć ,ile co ma trwać itd. ?

 

I jeszcze jedno , ile może się jeszcze wilgoci przy wygrzewaniu podłogi wydostać do otoczenia , bo akurat mam wełnę na poddaszu w robocie , już prawie zafoliowana , ale nie posklejane folie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...