Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość M@riusz_Radom
podobno niejednemu...

 

Pewnie dlatego, że zastosował nieodpowiedni klej i fugę + nie pilnował zachowania odpowiednich dylatacji i podłoga z płytek na powierzchni całęgo parteru ( lub poddasza ) stanowi monolit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wprawdzie u mnie podłogówka jest elektryczna, ale po 10 latach żadnych pęknięć nie ma. A gres kładłem miesiąc po wylaniu nic nie wygrzewając! Klej elastyczny, fuga elastyczna i koniec. A demontaż pieca w celu położenia płytek, to mi lekką paranoją zalatuje...

 

pozdrawiam - Juras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
podnoszę i pytam

 

Czy "da sie" wygrzać podłogówkę butlami? ciągle czekam na gaz, a chciałbym już wygrzać podłogówkę. Teoretycznie można by podłączyć gaz z butli... Jak oszacować zapotrzebowanie, powiedzmy na 100m2?

 

Powiem tak: podczas wygrzewania podłogówki zużyło mi się 80 m3 gazu.

A było to w lipcu tego roku. Ale było fajnie ciepło w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewalismy przez 2 tygodnie pomimo lata, sprawdzilismy czy nie peka, czy wszedzie grzeje i czy nic nie budzi naszych obaw, dopiero potem ukladalismy kafle.

U znajomych kafle w salonie popekaly, ale byc moze z winy zlej dylatacji, u innych znajomych w salonie podlogowka nie zadzialala-wsciekli wszystko poprawiali i dzieki ich radom w kazdym pomieszczeniu zrobilismy po 2 obwody, a w salonie az 4, by w razie zepsucia jednego, grzaly pozostale, a ponadto, by mozna wylaczyc np. ogrzewanie pod zywa choinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę i pytam. Czy "da sie" wygrzać podłogówkę butlami? ciągle czekam na gaz, a chciałbym już wygrzać podłogówkę. Teoretycznie można by podłączyć gaz z butli... Jak oszacować zapotrzebowanie, powiedzmy na 100m2?
Powiem tak: podczas wygrzewania podłogówki zużyło mi się 80 m3 gazu.

A było to w lipcu tego roku. Ale było fajnie ciepło w domu.

No to raczej trudno będzie.... :D Ile dni ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podczas wygrzewania podłogówki zużyło mi się 80 m3.
jak to przeliczyć na gaz z butli, powiedzmy 11-kilowych ?

Znalazłem wątek http://forum.muratordom.pl/ile-m3-z-litra-lub-odwrotnie,t22075.htm

Czy od 2004 roku coś się zmieniło? :):)

konkretna i prawdziwa odp.

jezeli chodzi o butle 11 kg, to mozna napełniac je do 85% pojemności tzn 11kg, a jest to 20 litrów , a nie 22

jeden litr gazu płynnego odpowiada 0,25 m3 gazu

Wniosek 80m3=320litrów=16 butli ???

DużyPiotr - ile masz m2 podłogówki? Kociioł kondensacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę i pytam

 

Czy "da sie" wygrzać podłogówkę butlami? ciągle czekam na gaz, a chciałbym już wygrzać podłogówkę. Teoretycznie można by podłączyć gaz z butli... Jak oszacować zapotrzebowanie, powiedzmy na 100m2?

Można na propanie z butli 30 kg, ale kocioł musi być przezbrojony na propan ( inaczej szlag trafi kocioł , może być wypalony lub grozi jego wybuchem )

U mnie na wygrzanie zużyłem 5 butli po 30 kg ( 1 miesiąc grzania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podczas wygrzewania podłogówki zużyło mi się 80 m3.
jak to przeliczyć na gaz z butli, powiedzmy 11-kilowych ?

Znalazłem wątek http://forum.muratordom.pl/ile-m3-z-litra-lub-odwrotnie,t22075.htm

Czy od 2004 roku coś się zmieniło? :):)

konkretna i prawdziwa odp.

jezeli chodzi o butle 11 kg, to mozna napełniac je do 85% pojemności tzn 11kg, a jest to 20 litrów , a nie 22

jeden litr gazu płynnego odpowiada 0,25 m3 gazu

Wniosek 80m3=320litrów=16 butli ???

DużyPiotr - ile masz m2 podłogówki? Kociioł kondensacyjny?

 

Podłogówki jest około 80 m2. Wygrzewanie trwało niecałe 2 tyg.

Kocioł kondensat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl, a gdzie te butle duże wypożyczałeś?

 

W Gaspolu 2 butle 30 kg ( kaucja zwrotna 2 x200 zł)

 

+ dwa reduktory + trójnik + 3 mb pomarańczowego węża za ok. 40 zł

 

KIT do przezbrojenia Junkersa smart 14 KW za 150 zł ( obecnie moge się go pozbyć bo mam już gaz ziemny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...