Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrobiłem małego testa, żeby sprawdzić czy wylewki z poczatku lipca są suche czy wilgotne. Zgodnie z sugestią znalezioną na forum. Przykleiłem dwa dni temu kawałek (60x40cm) folii szczelnie taśmą do wylewki. Dziś po oderwaniu okazało się, że folia jest zupełnie sucha. Czy to oznacza, że wylewki wyschły? Czy wygrzewanie podogówki jest potrzebne zawsze czy tylko jeśli od jej wykonania do klejenia/kładzenia okładziny mija niewiele czasu?

 

 

Wirecki,

 

I co się dowiedziałeś na ten temat ?

 

Też mnie to dręczy strasznie...

:-?

 

Podłączenie gazu dopiero w grudniu...

a chciałabym kłaść płytki...

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zrobiłem małego testa, żeby sprawdzić czy wylewki z poczatku lipca są suche czy wilgotne. Zgodnie z sugestią znalezioną na forum. Przykleiłem dwa dni temu kawałek (60x40cm) folii szczelnie taśmą do wylewki. Dziś po oderwaniu okazało się, że folia jest zupełnie sucha. Czy to oznacza, że wylewki wyschły? Czy wygrzewanie podogówki jest potrzebne zawsze czy tylko jeśli od jej wykonania do klejenia/kładzenia okładziny mija niewiele czasu?

tak patent z folia na noc lub plyta styropianu pomaga. posadzki na ogrzewaniach podlogowych potrzebuja wygrzania i hartowania trwa to ok. 3-4 tygodni. a wyschniete posadzki bez podlogowek mozna obkladac okladzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trza grzać ?

Nie ma, że boli ?

:evil:

yhy. jest to proces stopniowy.

a dla przyszlych oczekujacych na wyschniecie posadzek to, przy/po pracach mokrych zawsze pamietamy o sprawnej ciaglej wentylacji. nie ma potrzeby wymyslania patentow typu osuszacze, butle itp. akcje otwierania wszystkiego na rozciez przy okazjonalnej wizycie na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej ma to znaczenie przy podłogach drewnianych. Pod kaflami po trzech miesiącach od posadzek powinno być ok. Przynajmniej taką mam nadzieję :wink:
to niekoniecznie tu chodzi o inną sprawę a mianowicie czy płytki nie będą odpadać, lub co gorsza pękać, mogą także fugi odpryskiwać ale

sąsiadka nie wiedziała, płytki położyła ogrzewanie po 2 miesiącach włączyła i nic nie pękło nie odpadło, generalnie chyba chodzi o stopniowe dawkowanie temperatury no i max 40stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej ma to znaczenie przy podłogach drewnianych. Pod kaflami po trzech miesiącach od posadzek powinno być ok. Przynajmniej taką mam nadzieję :wink:
to niekoniecznie tu chodzi o inną sprawę a mianowicie czy płytki nie będą odpadać, lub co gorsza pękać, mogą także fugi odpryskiwać ale

sąsiadka nie wiedziała, płytki położyła ogrzewanie po 2 miesiącach włączyła i nic nie pękło nie odpadło, generalnie chyba chodzi o stopniowe dawkowanie temperatury no i max 40stopni

 

 

Hmmmmmm...

 

To samo słyszałam od dwóch płytkarzy :

 

że bez prawidłowego wygrzania podłogówki podłoga za jakiś czas może jeszcze sporo osiąść, a co za tym idzie płytki mogą opaść niżej, czy popękać, fugi tak samo....

MOGĄ ale NIE MUSZĄ.

:-?

 

Ale...

często zdarzają się przypadki, że ktoś nie ma o tym wogóle pojęcia i normalnie kładzie sobie płytki i kompletnie nic się nie dzieje.

:o

 

To słowa dwóch speców od płytek.

8)

 

I bądź tu mądry !

 

Stąd moje dylematy...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest kwestia tylko kładzenia płytek?

Ja miałem robione wylewki z mixokreta na początku września a płytki będę kład dopiero na wiosnę przyszłego roku.

W związku z powyższym nie muszę wygrzewać czy muszę? bo sam już nie wiem.

no widzisz.. ja miałem wylewki z mixokreta w marcu i teraz glazurnik "wszedł z robotą" ale twierdzi że trzeba wygrzewać, a z wypowiedzi np. lazika oraz moich informacji - sąsiedzi, znajomi wynika że na dwoje babka wróżyła, u sąsiadów nic się nie dzieje po 2 miesiącach od wylewki kładli płytki nic nie popękało, u mojego kolegi około 2 miesiące po włączył podłoge i parę płytek dzwoni - ale nie wiem na 100% czy to jest kwestia ogrzewania bo te dzwoniące płytki są przy ścianie i wygląda to tak że podłoga mu "siadła" - płytki odskoczyły o jakieś 2mm od cokołu (nie zagęszczał piasku tylko zalał wodą pod chudziakiem) acha u kolegi jest "elektryczna podłoga" wylewka jest gigantyczna - ponad 10cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

dalej nie wiem co mam robić

Bo jeżeli trzeba to muszę kupić kominek z p.w. i podłączyć do instalacji bo nie mam jeszcze gazu w domu.

Ale szczerze mówić wolałbym uniknąć zakupu kominka i pozostawienia go na zimę w domu bo po wygrzaniu podłogówki to musiałbym wodę i tak spuścić bo nie będę tam chodził dziennie zapalać w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

dalej nie wiem co mam robić

Bo jeżeli trzeba to muszę kupić kominek z p.w. i podłączyć do instalacji bo nie mam jeszcze gazu w domu.

Ale szczerze mówić wolałbym uniknąć zakupu kominka i pozostawienia go na zimę w domu bo po wygrzaniu podłogówki to musiałbym wodę i tak spuścić bo nie będę tam chodził dziennie zapalać w kominku.

współczuję...ale jeśli płytki w marcu to może w lutym kominek z pw, wygrzanie podłogówki zajmuje max kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debatujecie rozumiem czy wydać te kilka setek na gaz czy nie . Czyli debaty typu daj w ziemię zwykły styro czy XPS. Ja tam będę grzał i tyle jeżeli coś się póxniej stanie to będę wiedział że nie była to wina wygrzewania :)

debatujemy bo jest nad czym, ale te "kilka setek na gaz" to może masz na myśli coś innego :lol:

bo jak mniemam znasz ceny gazu za m`3..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę problemu z wygrzewaniem jak się ten gaz ma. Gazownik obiecywał gaz na wrzesień a teraz mówi o styczniu. "Zabudowy" kotłowni nie wstrzymuję, przezbroję piec na propan i jesli bedzie potrzeba to pójdzie gaz z butli. Nominalnie droższy, ale bez abonamentu za odczyt, wydruk, kwitek, przesył i ch.... wie co jeszcze. Dodatkowo zamiast w przyszłym roku, kominek zrobię jeszcze tej jesieni (powietrze z czopucha właczone do wentylacji mechanicznej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...