Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:(

dalej nie wiem co mam robić

Bo jeżeli trzeba to muszę kupić kominek z p.w. i podłączyć do instalacji bo nie mam jeszcze gazu w domu.

Ale szczerze mówić wolałbym uniknąć zakupu kominka i pozostawienia go na zimę w domu bo po wygrzaniu podłogówki to musiałbym wodę i tak spuścić bo nie będę tam chodził dziennie zapalać w kominku.

 

Podobnie jak Lazik wogóle nie wygrzewałem podłogi - nie wygrzewałem bo nie miałem możliwości - po zrobieniu jastrychu / z miksokreta / - po około 2 miesiącach miałem umówioną ekipę kafelkarzy - a kocioł miałem jeszcze nie podłączony - jakbym chciał przełożyć kafelkarzy i najpierw uruchomic kocioł i wygrzać podłogę - musiałbym czekać na układanie kafli ponad pół roku - a wprowadzać się trzeba było :D - nie było zmiłuj ...

Kafle na podłodze ułożone , po włączeniu kotła i uruchomieniu podłogówki / delikatnie rzeczjasna / żadnych problemów nie miałem - nic nie popękało , nie poodpadało etc ...

Także - nie taki straszny diabeł jak go malują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablitoo

Podobnie jak Lazik wogóle nie wygrzewałem podłogi - nie wygrzewałem bo nie miałem możliwości - po zrobieniu jastrychu / z miksokreta / - po około 2 miesiącach miałem umówioną ekipę kafelkarzy - a kocioł miałem jeszcze nie podłączony - jakbym chciał przełożyć kafelkarzy i najpierw uruchomic kocioł i wygrzać podłogę - musiałbym czekać na układanie kafli ponad pół roku - a wprowadzać się trzeba było - nie było zmiłuj ...

Kafle na podłodze ułożone , po włączeniu kotła i uruchomieniu podłogówki / delikatnie rzeczjasna / żadnych problemów nie miałem - nic nie popękało , nie poodpadało etc ...

Także - nie taki straszny diabeł jak go malują ...

 

dziękuje bardzo za informację nie będę wygrzewał podłogówki, poczekam do przyszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę problemu z wygrzewaniem jak się ten gaz ma. Gazownik obiecywał gaz na wrzesień a teraz mówi o styczniu.

Nie pytaj gazownika a weź do rączki umowę. W niej masz jasno napisane ile i do kiedy mają czas na zrobienie przyłącza.

Jaką umowę? Cwani są, nie chcą jej podpisać, to dla nich zobowiązanie. A do rączki..... a... nie ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A tak z innej beczki, to ile macie czego w podłgówce?tzn. ile styro, jaka gruba mata pod rurki(3? 5?) i jaka gruba wylewka na tym wszystkim?

 

Może nie ten wątek na to pytanie :wink:

 

chudziak - potęrzny - na dwóch poziomach 15 i 20cm odpowiednio - to niestety moja nieprzemyślana strategia :-? dotycząca chudziaka z gruszki - do pomocy wziąłem tylko kolegę no i zwyczajnie nie daliśmy rady (a był lipiec i baardzo gorąco więc wyschło moment) to było w granicach 8-15cm straszne góry i doliny, ,następnie przed położeniem izolacji wziąłem ekpię z mixokretem i wyrónali posadzki - zrobiło się na jednej części 15cm na drugiej 20cm (razem z tym chudziakiem z gruchy) na te róne już powierzchnie położyłem dysperbit na to bardzo grubą folię i styro - pod podłogówkę5-10cm (w zależności od możliwości, w pokojach gdzie nie mam podłogówki jest 10cm, niestety poza jednym pokojem gdzie wyszło tylko 5cm- tam kupiłem droższą organikę

 

ufff ale epistoła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
nie doczytałem albo nie ma kiedy te grzanie trzeba zacząć tydzień po wylewkach :)

 

Nie tydzień po.

Wylewki muszą schnąć 28 dni "normalnie".

Bez wspomagaczy. :wink:

 

Po owych magicznych 28 dniach dopiero wygibasy z wygrzewaniem itp.

Wygrzewanie podłogówki powinno trwać koło 2 - 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem albo nie ma kiedy te grzanie trzeba zacząć tydzień po wylewkach :)

 

Nie tydzień po.

Wylewki muszą schnąć 28 dni "normalnie".

Bez wspomagaczy. :wink:

 

Po owych magicznych 28 dniach dopiero wygibasy z wygrzewaniem itp.

Wygrzewanie podłogówki powinno trwać koło 2 - 3 tygodni.

 

Wszystko pięknie i ładnie - jak to w teorii bywa ... - ale rzeczywistość bywa bardziej prozaiczna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze wszystkim, hahaha !

:p

 

Ja w dwóch małych pomieszczeniach postanowiłam zaryzykować - kładę właśnie płytki bez wygrzewania podłogówki ( gaz dopiero za miesiąc - dwa ).

Wylewki mają już dwa miesiące ( robione 1 września ).

 

Uda się, albo nie uda.

:p

 

Nie wygrzewałem wogóle mojej podłogi - jak zreszta opisałem to wcześniej - i co ? - i nic - już ponad 3 lata jak mieszkam w domu - podłoga cała , nic nie popekało , pokruszało , kafle na podłogach z podłogówką całe , podłogówka grzeje pieknie etc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...