Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukami inspiracji na zabudowę studni z kręgów.


Recommended Posts

Witam, trochę szpeci , prawda? więc proszę o pomysły na jej zabudowę, mile widziane foto lub lub linki do Waszych albumów na których widać Wasze pomysły. I gdzie schować ten hydrofor? Dzięki i pozdrawiam Edytowane przez Redakcja
usunięcie nieaktywnych zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam sie po ten temat poniewaz tez chcę zabudować swoją studnię.

 

Jezeli chodzi o ciebie to mozesz zrobic tak samo jak ja to widze u siebie. Na twoim zdjeciu widac ze masz obudowane slupki ceglami klinkierowymi, wiec bedzie pasowac obudowa z takich samych cegiel. Tylko zeby obudowac kregi ceglami trzeba najpierw wykonac wokol studni fundament. Jak ubic piasek pod taki fundament ? (maszyna moze spowodowac ze zrobi sie kurzawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na początek z tym hydroforkiem to przypominam że czasem w Polsce jest zima /okolice Poznania???? nie Afryka :

 

 

 

 

 

a potem do koloru do wyboru:

 

http://images.google.com/images?q=studnia&hl=pl&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w

Edytowane przez Redakcja
usunięcie nieaktywnych zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W latach siedemdziesištych (kiedy były kartki na cukier) pracowałem podczas wakacji na plantacji wikliny w okolicach Przeworska (podkarpackie). Tam, w okolicach centrum tej plantacji, kierownictwo miało swojš siedzibę, a obok niej była studnia z kręgów betonowych. No i kawałek mojej pracy, to była pomoc fachowcom, którzy przerabiali tš studnię na styl retro. M. in. cała powierzchnia boczna została obłożona korš dębowš, postawiony został żuraw (czy ktoœ dzisiaj wie, co to takiego?) do wycišgania (teoretycznie) wody wiaderkiem, a samo wiaderko zostało wykonane z klepki dębowej (coœ jak beczulka). Studnia, nawet z niezbyt dużej odległoœci wyglšdała całkiem, całkiem.

No, ale i sama siedziba, chociaż murowana z pustaków, też była przerabiana na chłopskš, starożytnš chatę. Jak to do końca wyszło, nie wiem, bo wakacje się skończyły, a ja już tam nigdy w życiu nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton 44 - hydrofor służy tylko w sezonie do podlewania, na zimę bedzie schowany. Podoba mi sie wersja ze zrównwniem z gruntem, hydrofor w ten sposób schowa sie za żywopłotem z ligustru, który widać na zdjęciu.

Moja kuzynka schowała za takim żywołotem całą studnię z ręczną pompą .

Ligustr przycina w taką niby-kulę. Jest to oryginalna ozdoba ogrodu.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Moja studnia jest przykryta betonową pokrywą z włazem z grubej blachy. Całe to obrzydlistwo wystaje z gruntu jakieś 10-15cm. Tymczasowo na pokrywie i wkoło studni położyłem luzem duże kamienie polne różnych kształtów i rozmiarów, a no środku tej sterty kamieni dużą donicę z agawą. W rezultacie wystającego z ziemi kręgu i pokrywy nie widać wcale, wygląda to całkiem nieźle, więc tymczasowe rozwiązanie stało się docelowym. Gdy potrzebuję użyć włazu, to odwalam parę kamieni. Kłopot niewielki, bo wchodzić do wnętrza studni trzeba tylko parę razy do roku - głównie aby włożyć wiosną lub wyjąć przed zimą pompę ogrodową.

Pozdrawiam

Flexus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...