Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zamiana suporeksu na Ytong ?


HyenoX

Recommended Posts

czytam i czytam i nie widzę nigdzie żeby autor pisał o dociepleniu Ytonga...... raczej chce zamienić suporex + styropian na ytonga, co jest dobrym pomysłem.

 

brawo :)

ciesze sie ze rozszyfrowales moje pytanie chociaz niespecjalnie go szyfrowalem,

Czy ja napisałem suporeks + styropian zamienic na Ytong czy,

suporeks + styropian zamienić na Ytong + styropian (to tak na marginesie nieprecyzyjnego zadawania pytań :wink: )

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

mam nadzieje ze nie zdublowalem temetu :)

a wiec tak:

w projekcie mam suporeks + styropian , czy moge wprowadzic zmiane jego na Ytonga (bez styropianu) sciana jednowarstwowa ?

jakie beda tego kosnekwencje , czy taka zamiane mozna dokonac bez ingerencji w projekt a jezeli nie to czy projektant moze miec jakies zastrzezenia?

 

dziekuje

 

Postaram CI sie odpowiedziec na pytanie ktore wlasciwie zadales.

Zmiany wprowadzic mozesz ale musisz to skonsultowac z kierownikiem budowy. Czasami odpowiedzni wpis w dziennik zalatwia cala sprawe.

Innym razem Kierownik prosi o wyliczenie czy sciany sa tak dobre jak poprzednie (to kierujesz sie do projektanta)

Inna wazna rzecz, musisz zwrocic uwage to fundamenty.

Jesli na przyklad fundament byly 25 cm, wystaczy na suporeks ale bedzie nie wystarczajace na Ytong 40. Zasada mowi ze nie powinna sciana wystawac (nawis) wiecej niz 1/3 grubosci fundamentu.

 

Dodatkowo - wymiary pokoi moga sie zmniejszyc. W najgorszym wypadku mozesz miec waskie drzwi, waski korytaz lub inne nie przyjemne sytuacje. Ale to ekstremum, kierownik budowy po szybkiej analizie projektu powinien wylapac zmiany wazne dla Ciebie.

 

Sam bede budowal z Ytonga i planuje docieplenie welna (U~0.18 dla fachowcow).

Wiem wiem ... ale mam w planach budowe domu pasywnego (drogo ale mam taka mala szajbe :lol: ). i potrzebuje trzymac cieplo jak nigdy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notoco wspomniałeś o dwóch istotnych sprawach a mianowicie o poprawnie wytyczonych ławach fundamentowych a następnie ścianach i co za tym idzie o ścianach nadziemia. Fakt trzeba to zrobić w porozumieniu z kierownikiem, wykonawcą, inwestorem i geodetą a nie samemu. 8)

Druga sprawa to nawis. Ostatnio rozmawiałem ze specjalistą z Ytonga ale nie sprzedawcą a technicznym odpowiedzialnym za moj rejon który powiedział że Xella dopuszcza zbudowanie ściany 40 na bloczkach 25 ale tak aby nawis był po obydwu stronach bloczków fundamentowych. powiedzmy 3 od strony domu, 25 bloczek, 12 na ocieplenie fundamentu i kolejny nawis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...