Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jasna fuga między płytkami w kuchni


Eluś

Recommended Posts

Mam małe pytanko i oczywiście chcę skorzystać z waszych rad. Czy bardzo jasna fuga - płytki między szafkami kuchennymi może być potem problemem w użytkowaniu. W remontowanej kuchni miałam wcześniej ciemny brąz i nigdy nie miałam najmniejszego problemu z utrzymaniem ich w czystości. Bardzo by mi pasowała do wystroju jasno beżowa wręcz biała ale nawet najfajniejszy wystrój przyćmi fakt, że fugi będą poplamione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elus ja mam od 10-ciu lat biale kafelki i biale fugi w kuchni 8) plam nie zauwazono, jedynie co to kolo kuchenki dolne fugi szarzeja od ciaglego wycierania. Na poczatku wystarczalo popsikac ACE lub bielnarem odczekac chwilke i po starciu bylo okejos.... pozniej juz nie dzialalo. Ale trzy lata temu przy malowaniu kuchni biala farba lateksowa, wzielam troche i pedzelkiem pomalowalam te ktore zszarzaly 8) do tej pory jest jak nowe :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jak fajna jest farba lateksowa przekonałam się niedawno malując jeden z pokoi. Podglądam aranżacje kuchni i wydaje mi się, że jasna fuga króluje. Ja nie chciałabym robić ciemnej bo wyjdzie taka kratownica. Tłuszcz jednak niemiłosiernie szaleje po kuchni, bo teraz mam pomalowaną ścianę i obserwowaliśmy gdzie jest najwięcej śladów .Tłuszcz jest wszechobecny ,nawet pod górną częścią okapu i w znacznej odległości od kuchenki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elus!!!

Ja mam jasna szara fuge w kuchni i jest poplamiona po pierwszym smazeniu. Niestety nie wiem jak sie tych ciemno szarych plam pozbyc :(

Teraz robie taka sztuke, ze jak cos smaze to klade za plyta duza blaszke od piekarnika :D Ale musze sobie zmontowac kawalek ladnej szyby.

Mimo to jasnych fug nie odradzam, podobaja mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inezka, typ zapozyczony od Ew-ki moze sprobujesz ?

 

idziesz do każdego sklepu chemicznego ,na dziale z chemią gospodarczą szukasz odtłuszczacza "meglio" włoski specyfik FANTASTYCZNIE sprawdzający sie w gosp.domowym ( wszelkiego rodzaju zabrudzenia blatu ,szafek,sprzętu gosp.,szyby kominkowej itp.....)

Jest to butelka typu sprey do szyb z żółtym płynem i kosztuje ok.13 zł

Musisz to miec-warto !!!![

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie probowalam, ale Ew-ka stosuje go z dobrymi efektami.

Impregnat bedziesz mogla po tym chyba polozyc, bo i tak przed polozeniem musisz odtluscic fugi.... ale zapytaj jeszcze w sklepie dla bezpieczenstwa.

 

Jestem ciekawa na ile taki impregnat bedzie pomagal, bo o ile w kuchni mam ciemno szare fugi tak w lazienkach na podlogach mam jasniutkie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Spróbuj jakiś preparat odtłuszczający kuchenny lub do gruntownego czyszczenia fug HG i najlepiej zasosuj też taki aparat do czyszczenia parą na gorąco. W ogóle to urządzenie jest super do fug i zakątków. Sama para jednak często nie radzi, ja daję też detergenty. Potem dobry impregnat i będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...