Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Murator 9/2006 OKNA


Recommended Posts

Rafale_G-ce, okna, drzwi i bramy to jest właśnie stolarka otworowa. Większość punktów handlowych sprzedaje te wyroby równolegle. Mało tego wielu producentów wytwarza je równolegle (Wołomin, Sokółka, Włoszczowa, Humdrex, DAKO, wszystkie zakłady "stolarskie"). A idąc dalej wielu klientów chce kupować w jednym miejscu i okna, i drzwi, i bramy. Tak jest po prostu wygodniej (pewniej?), kiedy ma się to wszystko z jednej (oby sprawdzonej) ręki. Jeżeli więc Murator pisze o rynku stolarki otworowej to jest dla mnie oczywiste, że pisze i o oknach i o drzwiach i o bramach. Inaczej byłby to tekst o rynku okien :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że poswięciłeś mi jednego z dwóch swoich postów na tym forum ;) ale niestety chyba się mylisz.

Tytuł artyukułu to "Okna drewniane czy plastikowe" tu link:

http://www.muratordom.pl/6654_12347.htm

Pozatym jeśli drewniane stanowią 15% a PCV 38% oznaczałoby to że prawie 1 na 3 okna sa drewniane. To chyba nie jest zgodne z prawdą, co mogą powiedzieć producenci okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, specjalnie dla ciebie napiszę trzeciego posta.. :D

 

Jeżeli pytasz czy możliwy jest udział okien drewnianych do okien tworzywowych w rynku okien jak prawie 1:3 to odpowiadam ci, że nie tylko jest możliwe, ale jest faktem. Na codzień zajmuję się sprzedawaniem i montażem okien, drzwi i bram, i rzadko się mylę w tym co sprzedaję. Jeżeli więc w tekście Muratora jest napisane o oknach drewnianych, że "stanowią jedynie 15% rynku stolarki otworowej" to obserwując ten rynek od wielu lat, potwierdzam: tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Rafale, dlaczego tak rzadko piszę...

Ja z dobrego serca dzielę się z tobą moją wiedzą wynikającą z 12-letniej praktyki i obecności na rynku okienno-drzwiowym, a ty swoją krótką "sondą" chcesz poprzestawiać mi w głowie. Niech więc każdy z nas pozostanie przy swojej wiedzy i pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...