Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

ktoś ma czerwone meble w kuchni w afrodycie, bo jakoś nie kojarzę?

jasne że o gustach się nie dyskutuje, każdy robi jak lubi :)

 

To chyba tyczyło się nas. My mamy dolne szafki kuchenne w kolorze czerwieni. Fotki w moim dzienniku. Możecie sprawdzić z ciekawości, ale ta czerwień zduszona jest brązem więc chyba nie wygląda tak źle. Jeśli się mylę dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czesc

Interesuje mnie kosztorys afrodyty do stanu deweloperskiego - ogolno dostepne kosztorysy to stan surowy koszt 260 000 . Moge prosic o podeslanie waszych kosztorysow na prywatna poczte, pragne z zona przymierzyc sie do tego pieknego projektu ale niestety wzgledy finansowe ostatecznie ( jak na razie )sciagaja nas na ziemie.

 

jesli macie w miare aktualne kosztorysy do innego stanu tez sie przydadza ;-)

 

z gory dziekujemy

 

Ewa i Maciek

moj adres mailowy

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mi się wydawało :) U nas również wiatrołap został pomniejszony i spokojnie zmieściła się tam spiżarnia (taki mały schowek przy kuchni)

 

Tak jak pisałam wcześniej terra cotta wygląda extra i również ją planuję ale czas pokaże (czyt. budżet pozwoli? :D )

 

Pozdrawiam

 

 

Witam również zaczęliśmy budować naszą Afrodytkę i ten pomysł z dodatkowym pomieszczeniem koło kuchni strasznie mi się spodobał tylko nie wiem jak technicznie się do tego zabrać macie morze jakiś rzut z tym cudem bo bardzo chciałabym mieć właśnie małą spiżarnie ale nie wiem jak się do tego zabrać

 

 

Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Interesuje mnie kosztorys afrodyty do stanu deweloperskiego - ogolno dostepne kosztorysy to stan surowy koszt 260 000 . Moge prosic o podeslanie waszych kosztorysow na prywatna poczte, pragne z zona przymierzyc sie do tego pieknego projektu ale niestety wzgledy finansowe ostatecznie ( jak na razie )sciagaja nas na ziemie.

 

jesli macie w miare aktualne kosztorysy do innego stanu tez sie przydadza ;-)

 

z gory dziekujemy

 

Ewa i Maciek

moj adres mailowy

[email protected]

My jak na razie mamy wyceniony domek na 375.000 tyś mamy zamiar się zmieścić w tym budżecie :) jak będzie zobaczymy

Na razie mamy fundament i mniejszy budżet o 35 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmawiamy o kosztach to wg mnie zeby zmaieszkac w Afrodycie trzeba wydac 500 000. Za te cene ma sie Afrodyte w przecietnym wydaniu, (bez klinkierow na elewacji) z przecietnym wyposazeniem (bez bajerow w kuchni, lazience), z ogrodzeniem (bez bajerow, klinkieru itp...). Na dachu dachowka ze sredniego przedzialu cenowego. I ogolnie wszystkie materialy nie za drogie, nie za tanie. Tak to oceniam.

 

Jesli chodzi o temat spizarni, to u nas jest kolo powiekszonej lazienki, pomieszczenie 1/8 (foto w zalaczeniu).

Afrodyta_zmiany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również zaczęliśmy budować naszą Afrodytkę i ten pomysł z dodatkowym pomieszczeniem koło kuchni strasznie mi się spodobał tylko nie wiem jak technicznie się do tego zabrać macie morze jakiś rzut z tym cudem bo bardzo chciałabym mieć właśnie małą spiżarnie ale nie wiem jak się do tego zabrać

 

 

Bardzo proszę o pomoc :)

 

Witam!

Spiżarnia jest między wiatrołapem a kuchnią, pomieszczenie zaznaczyłam na niebiesko żeby było lepiej widać :) drzwi do spiżarni będą prawdopodobnie od kuchni. Dodam tylko,że jest to rzut Artemidy.

http://img526.imageshack.us/img526/2028/scan2af.jpg

Edytowane przez goshia7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmawiamy o kosztach to wg mnie zeby zmaieszkac w Afrodycie trzeba wydac 500 000. Za te cene ma sie Afrodyte w przecietnym wydaniu, (bez klinkierow na elewacji) z przecietnym wyposazeniem (bez bajerow w kuchni, lazience), z ogrodzeniem (bez bajerow, klinkieru itp...). Na dachu dachowka ze sredniego przedzialu cenowego. I ogolnie wszystkie materialy nie za drogie, nie za tanie. Tak to oceniam.

 

Jesli chodzi o temat spizarni, to u nas jest kolo powiekszonej lazienki, pomieszczenie 1/8 (foto w zalaczeniu).

 

witam

co do kosztów wydaje mi się, że różnie one wychodzą w rożnych rejonach polski, wiadomo materiały, koszty robocizny są wszędzie inne.Liakon piszesz, że trzeba około 500 tys. aby zamieszkać bez bajerów. w naszym przypadku dało radę, ale zaznaczam systemem gospodarczym, chodzi mi o robociznę.w naszym przypadku robocizna fachowców kosztowała nas około 55 tys za wszystko(mury, dach . klinkier, tynki ) , reszta to praca własna.

na materiałach nie oszczędzaliśmy, prawie z najwyższej półki, dachówka też do tanich nie należała, na wyposażeniu tez nie oszczędzaliśmy, kupiliśmy to co nam sie podobało i dla mnie te rzeczy są ekstra. załączyłam wcześniej kilka fotek, nie wiem na ile to oceniacie, ale na pewno nas to kosztowało zdecydowanie mniej niż 500 tys.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnienie ma co mówić o konkretnych kwotach nam za robociznę za same fundamenty powiedzieli ...20 tyś i stwierdziliśmy że sami możemy zrobić dużo więc ławy zabiliśmy sami zbrojenie też, wylaliśmy też sami tj. ja mąż, nasz kierownik budowy :), szwagier i brat cioteczny jedyne to do bloczków wzięliśmy murarzy zapłaciliśmy 4200. Z ociepleniem i folią kubełkową też poradziliśmy sobie sami. Zależy jak kto buduje. ja mam zamiar za 370 tyś wybudować mój domek a jak wyjdzie zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmawiamy o kosztach to wg mnie zeby zmaieszkac w Afrodycie trzeba wydac 500 000. Za te cene ma sie Afrodyte w przecietnym wydaniu, (bez klinkierow na elewacji) z przecietnym wyposazeniem (bez bajerow w kuchni, lazience), z ogrodzeniem (bez bajerow, klinkieru itp...). Na dachu dachowka ze sredniego przedzialu cenowego. I ogolnie wszystkie materialy nie za drogie, nie za tanie. Tak to oceniam.

 

Jesli chodzi o temat spizarni, to u nas jest kolo powiekszonej lazienki, pomieszczenie 1/8 (foto w zalaczeniu).

 

Wszystko zalezy od tego jakim systemem sie buduje , mozna samemu lub firmami ktore maja rozne ceny a nie zawsze wysoka cena = wysoka jakosc

Kupujac materialy mozna brac rzeczy markowe gdze spora czesc ceny to reklama lub kupic nie markowy tej samej lub podobnej jakosci np. Rame do kominka kupilem za 900 zl od kamieniarza z allegro a producent wkladu oferowal mi rame od 1600 do 2200 .

 

a tak przy okacji mozecie podac koszty instalacji co i cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do afrodyta77:

czy ta wiezba za 9750zl jest juz gotowa do montazu czy ciela bedzie ci já dopiero docinal? bardzo mnie to zaciekawilo gdyz w moich terenach wolaja 17000zl za wiezbe gotowa do montazu.

 

ta cena 9750 to cena netto za więzbe przywieziona na budowę natomiast robocizna z obróbką to koszt 20 zł za metr i wchodzi w nią położenie wiezby,dodatkowo płatne jest odeskowanie i obicie papą lub folią -16 zł za m

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,może ktoś pamięta jaki był koszt kominów systemowych?i jaka firma jest polecana?

ja kupiłem na allegro od producenta KONEKT za dwa kominy fi 20 6m jedną wentylacja i 6,5 z trzema wentylacjami zapłaciłem ok 4,5 tys kominy są ok

link do sprzedawcy choc na razie nic nie wystawia

http://allegro.pl/my_page.php?uid=10458050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro od producenta KONEKT za dwa kominy fi 20 6m jedną wentylacja i 6,5 z trzema wentylacjami zapłaciłem ok 4,5 tys kominy są ok

link do sprzedawcy choc na razie nic nie wystawia

http://allegro.pl/my_page.php?uid=10458050

 

dziękuję,faktycznie cena w granicach normy,byłam w hurtowni i zaproponowani IBF za 7000zł,wiec różnica jest duża:)

 

jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Jestem na etapie dachu i przede mną ocieplenie i elewacja.

Darasek jeśli możesz powiedzieć ile potrzeba klinkieru na elewacje i mniej wiecej jaki to koszt?

Mam pytanie również do Wszystkich o ocieplenie dachu, poddasza. Czym ociepliliście, jaka grubość?

Za podpowiedzi dziękuję z góry... niedługo wstawię zdjęcia skończonego dachu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o ogrzewanie???

Buduję dom z antresolą, ogrzewanie gazowe - piec kondensat.

Czy ktoś może ma wyłącznie ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiam się czy podłogówka da sobie radę, szczególnie jeśli chodzi o salon - duże okna (nie ma gdzie grzejników zamontować) i jeszcze pustka nad salonem.

Nie wiem tak do końca jak to rozwiązać....może ktoś miał ten sam dylemat

Poradźcie coś mądrego....

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o ogrzewanie???

Buduję dom z antresolą, ogrzewanie gazowe - piec kondensat.

Czy ktoś może ma wyłącznie ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiam się czy podłogówka da sobie radę, szczególnie jeśli chodzi o salon - duże okna (nie ma gdzie grzejników zamontować) i jeszcze pustka nad salonem.

Nie wiem tak do końca jak to rozwiązać....może ktoś miał ten sam dylemat

Poradźcie coś mądrego....

:bash:

ja mam samą podłogówkę w domu, daje radę

a to że masz podwyższony sufit w salonie to właśnie w tym przypadku podłogówka się sprawdzi, np. w salonach samochodowych gdzie sufit jest wysoko montuję się w większości przypadków podłogówkę i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...