Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam!

 

Dołaczam do grona zwolennikow Afrodyty :-) Jestesmy zakochani w tym projekcie

Chcielibysmy jednak wprowadzic tu pewne zmiany. Glowna to poszerzenie garazu a co za tym idzie calej zewnetrznej sciany o jakies 2 metry. Myslelismy tez o tym, zeby zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobic dodatkowy pokoj (gabinet).Zmiany mialyby tez dotyczyc kata nachylenia dachu-z 30 stopni na 35 (albo walka w urzedzie o zmiany warunkow) Czy ktos z Was moze decydowal sie na takie zmiany w Afrodycie? Jak lepiej to rozegrac-wprowadzac poprawki w tym projekcie czy zdecydowac sie jednak na projekt indywidualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Dołaczam do grona zwolennikow Afrodyty :-) Jestesmy zakochani w tym projekcie

Chcielibysmy jednak wprowadzic tu pewne zmiany. Glowna to poszerzenie garazu a co za tym idzie calej zewnetrznej sciany o jakies 2 metry. Myslelismy tez o tym, zeby zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobic dodatkowy pokoj (gabinet).Zmiany mialyby tez dotyczyc kata nachylenia dachu-z 30 stopni na 35 (albo walka w urzedzie o zmiany warunkow) Czy ktos z Was moze decydowal sie na takie zmiany w Afrodycie? Jak lepiej to rozegrac-wprowadzac poprawki w tym projekcie czy zdecydowac sie jednak na projekt indywidualny?

 

 

normalnie kopiujesz mój projekt :)

mamy budynek wyciągnięty 2 metry, kotłownia wyleciała do budynku gospodarczego, zamiast kotłowni w domu jest dodatkowy pokój.

Te dodatkowe metry wykorzystane są na dołożenie pokoju z tyłu budynku (ścianki działowe się pozmieniały). Można było dodatkowe pomieszczenie uzyskać na poddaszu, ale się uparliśmy że żadnych schodów w domu :) wszystko na parterze.

 

Ja zmieniłam projekt i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie plagiat :wink:

 

U Was te 2 metry sa dolozone na dlugosci czy szerokosci?, bo my chcemy zwiekszyc szerokosc (poszerzyc garaz i przez to cala reszte) Tez chcxemy miec wszystko na parterze-zadnych schodow :) Czyli nie bylo zadnych problemow z tymi zmianami. Mozna spytac ile za takie zmiany Cie skasowano? A co z katem nachylenia dachu-zmienialiscie tu cos czy zostalo te 30 stopni?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam do grona zwolennikow Afrodyty :-) Jestesmy zakochani w tym projekcie

Chcielibysmy jednak wprowadzic tu pewne zmiany. Glowna to poszerzenie garazu a co za tym idzie calej zewnetrznej sciany o jakies 2 metry. Myslelismy tez o tym, zeby zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobic dodatkowy pokoj (gabinet).Zmiany mialyby tez dotyczyc kata nachylenia dachu-z 30 stopni na 35 (albo walka w urzedzie o zmiany warunkow) Czy ktos z Was moze decydowal sie na takie zmiany w Afrodycie? Jak lepiej to rozegrac-wprowadzac poprawki w tym projekcie czy zdecydowac sie jednak na projekt indywidualny?

 

Czy chcecie poszerzyc dom konkretnie o 2m? W Artemidzie garaz jest poszerzony do 6,7m, ale to rozumiem ciągle mało?

 

Wydaje mi się, że łatwiejesze jest wydłużenie domu jak zrobiła to Marcelka. Przy poszerzeniu całkowcie zmieni się dach domu i jakby jego szczyt przesunie się w wydłużaną stronę (przy założeniu zachowania takich samych katów na połaciach) - ciekawe jak to wpłynie na bryłę domu?

 

Druga zmiana czyli z 30 na 35 jest znacznie prostsza. Dom będzie wyższy, ale też zwiększy się powierzchnia użykowa na górze (chociaż a Afrodycie bez poddasza nie ma to znaczenia).

 

Obawiam się, ze adptacja Twoich zmian (szczególnie pierwsza) może kosztować całkiem sporo, może nawet > 5tys. zł (ale to warto sprawdzić u swojego architekta bo u mnie rozrzut cen był ogromny) co w połączeniu z kosztem zakupu projektu może bardzo zbliżyć się do kwoty za projekt indywidualny.

 

Jeśli 6,7m szerokości garażu Ci wystarcza, to nie wiem czy nie prościej kupić projekt Artemidy i nie zrobić tam po prostu poddasza?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek ciąg dalszy :D

 

no i się zasypaliśmy :wink:

http://img442.imageshack.us/img442/3269/dom008my0.jpg

 

widok na sąsiadów:

http://img79.imageshack.us/img79/7239/dom009gk5.jpg

 

inwestor senior i inwestor junior...super zabawa...w całym domu piaskownica :D :wink:

http://img248.imageshack.us/img248/7828/dom010wr2.jpg

 

teraz troszke podlejemy... :wink:

http://img210.imageshack.us/img210/5530/dom025ch6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tony piachu ...bez żadnych domieszek...na zewnątrz po obwodzie przy ścianach bardzo gruba pospółka...nie sądziliśmy że zasypanie fundamentów będzie tak kosztowne

Czy możesz się podzielić z nami kosztami tego etapu.Chodzi mi o ilość materiałów i ceny?

W kosztorysie ten etap jest wyceniony na ok 40000zł. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam do grona zwolennikow Afrodyty :-) Jestesmy zakochani w tym projekcie

Chcielibysmy jednak wprowadzic tu pewne zmiany. Glowna to poszerzenie garazu a co za tym idzie calej zewnetrznej sciany o jakies 2 metry. Myslelismy tez o tym, zeby zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobic dodatkowy pokoj (gabinet).Zmiany mialyby tez dotyczyc kata nachylenia dachu-z 30 stopni na 35 (albo walka w urzedzie o zmiany warunkow) Czy ktos z Was moze decydowal sie na takie zmiany w Afrodycie? Jak lepiej to rozegrac-wprowadzac poprawki w tym projekcie czy zdecydowac sie jednak na projekt indywidualny?

 

Czy chcecie poszerzyc dom konkretnie o 2m? W Artemidzie garaz jest poszerzony do 6,7m, ale to rozumiem ciągle mało?

 

Wydaje mi się, że łatwiejesze jest wydłużenie domu jak zrobiła to Marcelka. Przy poszerzeniu całkowcie zmieni się dach domu i jakby jego szczyt przesunie się w wydłużaną stronę (przy założeniu zachowania takich samych katów na połaciach) - ciekawe jak to wpłynie na bryłę domu?

 

Druga zmiana czyli z 30 na 35 jest znacznie prostsza. Dom będzie wyższy, ale też zwiększy się powierzchnia użykowa na górze (chociaż a Afrodycie bez poddasza nie ma to znaczenia).

 

Obawiam się, ze adptacja Twoich zmian (szczególnie pierwsza) może kosztować całkiem sporo, może nawet > 5tys. zł (ale to warto sprawdzić u swojego architekta bo u mnie rozrzut cen był ogromny) co w połączeniu z kosztem zakupu projektu może bardzo zbliżyć się do kwoty za projekt indywidualny.

 

Jeśli 6,7m szerokości garażu Ci wystarcza, to nie wiem czy nie prościej kupić projekt Artemidy i nie zrobić tam po prostu poddasza?

 

Pzdr,

TS

 

 

Wlasnie musimy powaznie to przemyslec, bo te wszystkie przerobki dojda pewnie do takiej ceny jaka zaplacilibysmy za projekt indywidualny :-?

 

Przyjrzymy tez sie blizej parterowi Artemidy jak pisales.

 

Czy ktos z Was moze zamiast pom. gospodarczego zzadaptowal dodatkowy pokoj, bo tez o tym myslimy, tyle, ze w tym momencie to pom jest troche za waskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tych co uwielbiaja ten projekt jak ja i moja zona. Udalo mi sie ze na was wszystkich natrafilem :D Dzialka juz jest i mam zamiar zaczac czy mozecie mi podpowiedziec jak sie do tego zabrac ,od czgo zaczac bo to nasz pierwszy dom.Przeczytalem wasze opinie i prosze o wskazowki co do poddasza,jakie zmiany konkretnie mozna wprowadzic zeby to bylo to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAREK_ARTEMIDA a wiec tak:

korytowanie pod ławy (koparka) - 500pln

zbrojenie (tak dokładnie to ciężko mi powiedzieć bo kupowałam całość ale tak około) - 2500 pln

beton B-20 (25m3)+ pompa - 8800pln

bloczki betonowe 3,20/szt ok ok.2000szt - 6400pln

piach do zaprawy 40ton - 1000pln

cement I 32,5 R 2 palety -1680pln

izolacja Izobud(dwa razy smarowane) - 880pln

piach zasypowy - 6000pln

robocizna - 12000pln

plus jakieś pierdołki (folia, plastyfikatoty, deski, gwoździe) ok- 1000pln

Suma: 40760pln :-? :-?

pozdrowienia dla wszystkich budujących :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerupącą odpowiedź ja zamierzam ruszyć w 05/2008,

obecnie zbieram materiały.

Czekamy wszyscy z niecierpliwością na kolejne etapy u Ciebie, Nitki_31...

Pamiętajcie, że Wasze fotki oraz wszystkie wskazówki utwierdzają Nas iż zmierzamy do właściwego celu

 

Dzięx ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich bardzo serdecznie,

Jestesmy zupelnie nowiusiency na forum ale od dluzszego czasu jestemy opetani przez Afrodyte. Wiemy ze bedziemy bardzo nudni z naszym zestawem pytan. Planujemy adaptacje poddasza i bardzo baardzo prosimy o pomysly, zdjecia cokolwiek dotyczace wlasnie tego. Z gory wielkie dziex :D

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelka...mówisz i masz :D :D :D

 

się ubiło...zagęściło :D

http://img372.imageshack.us/img372/3415/domek006zv6.jpg

 

można lać chudziaka

http://img75.imageshack.us/img75/2355/domek010zq6.jpg

 

chudziak wylany...murujemy ściany :wink:

http://img118.imageshack.us/img118/935/domek023am7.jpg

 

inwestor junior sprawdza okno w sypialni rodziców :wink:

http://img129.imageshack.us/img129/623/domek037st0.jpg

 

a tu zadowolona z postępów inwestorka z juniorem... :lol:

http://img67.imageshack.us/img67/180/domek044yz8.jpg

 

budowlany bałagan :-?

http://img179.imageshack.us/img179/8361/domek043se6.jpg

 

To by było na tyle jesli chodzi o foto :) prace postepują w szybkim tempie...co Nas bardzo cieszy. Ekipa liczy sobie 5-6 osób także idzie szybciutko...w przyszłym tygodniu zabierają sie juz pewnie za strop, oby pogoda nadal dopisywała...

A gdzie Wasze relacje i fotki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...