Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam ponownie. Jak ja zazdroszczę tym, którzy okienka już wybrali - dla mnie to jakaś masakra. Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany i widzę na zdjęciach, że większość powrzucała sobie Oknoplast. Ale mi wycenili Platinum Evo na 27000. Na taras mam 2 fixy 90 i 2 x 90 rozsuwne. A Stolbud daje mi drewniane za 20000. Pytam - o co tu chodzi? Co do Stolbudu to poczytałem troszkę i większość opinii jest in minus. Ma ktoś może jakieś sugestie? Może jakieś lepsze rozwiązania. U mnie w Słupsku jest fabryka MS okien, ale oni przerzucili się na słabsze profile - no i mam o nich swoje zdanie po montowaniu mi okien w mieszkaniu. A i pragnę zaznaczyć, że buduję raczej sposobem gospodarczym - co oznacza, że nie mogę sobie pozwolić też na jakieś buble. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O.O sporo za te okna :/ my własnie tez jestesmy na etapie wyboru okien i bramy garazowej

Brama Krispol 4500 z vat i montazem + ewentualnie pilocik +1000 zl

Okna to kwestia 13-15 tys i to na profilu Schuco (ten sam co Jezierski opcja 3 szybowa - z powodu na jego ostatnie klopoty zrezygnowalismy z tej firmy).. Pamietam ze dostałem wycene z Oknoplastu tez podobny wariant i cena byla tutaj 1 tys wiecej bodajze, moze max 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja placilem za okna 18 000 Platinium Evo, okna w kuchni, slaonie obustronny kolor, pozostale czyli w pokojach, lazienka i kotlownia jednostronne. Do tego w garazu i kotlowni dwie szyby w tanszym profilu Rubin, ktory z zewnatzr mial wygladac jak platinium, ale dopiero po montazu panu przypomnialo sie ze owszem wyglada tak samo ale nie jak platinium evo tylko jak zwykle. Ale to juz inna bajka. Glupi sie nie pozna, madry powie ze tak musi byc - z daleka nie widac. A i w garazu mam troche drozsze szyby antisol.

Thomson, moze ta twoja wycena z szybami P4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w ofercie, że szyba nie jest P4. Platinum wycenili mi na 24500 a Rubiny na 22200. Taki region może. Może początek sezonu? Dla ciekawości spytałem w Drutex-ie - 11000 wycena. I bądź tu mądry. Przy tarasowym oknie Drutex mówi, że da radę, ale nie mam jakoś do tego zaufania. Dzięki za rady. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi w sprawie rolet. Jeśli chodzi o okna, to mamy wyceny na PCV białe ze szprosami wg projektu AFRODYTA. Ceny dla platinum EVO 15 tyś, termic 16 tyś; MS tytanowe 12,5 tyś i MS tytanowe z wkładką 15 tyś. Montaż ok 3 tyś, a "ciepły" montaż ok 5,5 tyś. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

My wybraliśmy Okna Veka Alphaline 90, 3 szybowe, 5 stopniowy uchył, obustronnie oklejane złoty dąb, które wycenili Nam na 13,500zł. Okno tarasowe dwa fixy + dwa skrzydła niski próg. Przekonały Nas parametry izolacyjne no i cena ponieważ było o niecały 1,000 zł droższe jak inne proponowane nam profile okien.

 

Pozdrawiamy i życzymy miłej prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie odnośnie okien. Wyceny się robią. Ale mam pytanko z innej beczki, planuję do piwnicy wrzucić PC pow/woda http://allegro.pl/pompa-ciepla-wpt300m-do-c-w-u-wyprzedaz-okazja-i1457520424.html jako uzupełnienie pieca na lato. Ma ktoś w Afrodytce wrzucone podobne ustrojstwo? Jeżeli tak to jakiej mocy, czy to to z linku wystarczy? A może solarki? Tyle tylko, że ta pompka chiba wychodzi taniej i działa wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna (wiosna, jesień). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie do kulca czy Twój domek jest zrobiony według projektu? Chodzi mi o salon i kuchnię bo wydają się naprawdę spore a patrząc na zdjęcia innych miałam wrażenie że są mniejsze. Własnie w przyszłym tygodniu wybieram się do architekta :) A nie mam niestety jak zobaczyć tego domu w rzeczywistości :/ więc muszę ze zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

pytanie do osób ogrzewających gazem, ile Wam poszło gazu w styczniu, i w lutym?

u mnie nie mam jeszcze drzwi wewn, nie mieszkam, trwają prace wykończeniowe, temp. utrzymuje około 19 stopni, wentylacja mechaniczna pracuje na niskich obrotach, i w lutym średnio wyszło 14,3 m3 gazu/dobę, wydaje mi się że dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po przerwie, sezon budowlany w pełni. Od ostatniej mojej wizyty urosło trochę murów. Wybrałem wariant z antresolą, Trochę będzie mnie ogrzewanie kosztować ale co tam nad głową nie będę miał stropu i widoki fajne. Planuje do końca miesiąca zamknąć dom czyli okna dach. Okna z Oknoplast 3 szybki dąb złoty koszt 20700 zł. Prace idą ostro wiec będę wysyłał zdjęcia z realizacji.

 

http://img710.imageshack.us/img710/1686/01032011017.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img841.imageshack.us/img841/2913/01032011011.jpg

Dodatkowo ścianka kolankowa poniesiona jest o 50 cm na górze będzie łazienka, pokój i garderoba

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img141.imageshack.us/img141/9836/04032011025.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez DarthVader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...