Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystki Serdecznie

Projekt Afrodyta upatrzylismy sobie z zona juz bardzo dawno temu, ale jakos nie bylo nigdy zapalu aby zabrac sie za budowe, nie mowiac juz o formalnosciach :-?

Nadszedl w koncu ten moment no i..... okazało sie ze w planie zabudowy jt min 37 stopni dach. Nie zalezaloby nam na tym aby podnosic dach w gore, bo jak obliczylem bylby to jakis metr. Poddasze nas nie interesuje. Czy istnieje mozliwosc aby jakos przeforsowac te 30 stopni!? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ogóle podoba mi się , że powstało koło sympatyków domu Afrodyta.

Chetnie do niego przystąpie tym bardziej ,że jak pisałem w sierpniu zamieszkałem w tym cudownym domku.

Z checią pokażę zdjęcia tylko nie potrafię umieścić ich na Waszym forum. Niemniej służę każdemu kto się do mnie zwróci radą i poradą.

A tak w ogóle to projekt jest piękny i każemu kto się jeszcze zastanawia to szczerze polecam

Gamir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od niedawna własnie interesuję się projektem Afrodyta, myślę że będzie to ostateczna decyzja, zazdroszczę ci Gamir że możesz już cieszyć się i korzystać z tego pięknego domu. Chętnie zobaczyłabym zdjęcia, jeżeli możesz to prześlij mi na [email protected], będę bardzo wdzięczna. Czy wprowadzałeś jakieś zmiany w projekcie?

zastanawiam się też, czy w jadalni nie jest za mało miejsca na duży stół?

Może masz jakieś rady dla początkujących Afromaniaków :D

 

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :p

Blazgi,

z Twoim zapytaniem polecam wybrać się do Starostwa, gdzie załatwia się pozwolenie na budowę. Jeżeli w Starostwie bardzo rygorystycznie przestrzegają ustaleń zawartych w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że odrzucą projekt Afrodyty i niepotrzebnie narazisz się na wydatki związane z jego zakupem i adaptacją. No chyba, że zdecydujesz się na podniesienie dachu i poprostu nie będziesz adaptował poddasza :wink:

 

Celebre 24, Marcelka, Darkoski - co u Was na budowie? Jak postępy? Wklejcie kilka fotek.

U nas wreszcie zaczęliśmy więźbę :p .

pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nic się nie dzieje...strop zalany, czekamy teraz na ekipe i start z konstrukcją dachu. Wstępnie mają być już w środę, tylko pogoda coś się psuje. Mamy lekki poślizg bo w poniedziałek mial już wchodzić dekarz :( a tak może na początku listopada zacznie. My w końcu po dlugich namysłach zdecydowaliśmy się jednak na deskowanie dachu i folię tyvek, potem dopiero braas. A wy jak kryjecie swoje dachy??? Fotki uzupełnie jak tylko ruszy się cos z dachem...pozdrawiam, życząc dobrej pogody, sprzyjającej budowniczym :wink: :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

u mnie cały tydzień walczą z wieńcem, podciągami, nadciągami, słupami.

 

ale w końcu pozostał do zrobienia tylko jeden podciąg, dołożyliśmy dodatkowy, ponieważ budynek się wydłużył o 2 metry i dodatkowe wzmocnienie nie zaszkodzi.

Będziemy kryć blachodachówką, zastanawialiśmy się też nad braasem, ale co dom pokryty tą dachówką, to strasznie dużo mchu na nim i wygląda to nieciekawie. :-? Folia też jakaś "lepsza", dokładnie nie wiem jaka :)

różnica w cenie nieduża bo blachodachówki dużo odpadów będzie ze względu na konstrukcję dachu.

w tym tygodniu mają zrobić tarasy, równolegle więźba i gdzieś w "międzyczasie" działówki.

kryć bedziemy w połowie listopada. wcześniej tylko dekarze zafoliują dach, aby więźba nie mokła.

 

MAm pytanie: jak zrobiliście słupy? u mnie wygląda to tak, że wylany jest kwadrat (w przekroju), a zasadniczy kształt słupa (taki jak w projekcie) będzie uzyskany poprzez uformowanie odpowiednio styropianu.

 

A jak drodzy budujący ceny u Was w okolicy za dekarzy? U mnie zgodzili się za 23 zł za metr, razem z gospodarczym wyszło za robociznę 8500 zł.

Więźba ok. 11.000 zł

blachodachówka (dom+gospodarczy), rynny, wszystkie gadżety (gwoździe itp.) ok. 22.000 zł

ufff, dość wydatków jak na ten rok. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, zupełnie zapomniałam :D

 

doszedł nowy budynek na działce, w sumie jeden z najważniejszych :lol:

http://www.piotrkow.net.pl/~skurek/img/wc.jpg

 

w domu przybył nowy lokator, sorry lokatorka Lucy, ma 8 tygodni :D

 

http://www.piotrkow.net.pl/~skurek/img/lucy1.jpg

http://www.piotrkow.net.pl/~skurek/img/lucy2.jpg

 

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :p

Marcelka, piękny piesek - moja córeczka jest zachwycona, odrazu stwierdziła, że też chce taką maskotkę :D . Podpowiedz mi, ile kosztuje takie szczęście? To z rasy York?

Co do kosztów dachu, u mnie to wygląda następująco:

blachodachówka Diament Zabornia Mat 423,62 m kw, folia dachowa, gąsiory, wkręty = razem 17 243,31 zł.

Drewno na więźbę dachową: 7 690 zł. (z tym, że 1/4 więźby mieliśmy z własnego drzewa);

Za robociznę (więźba + pokrycie blachodachówką razem z obróbkami blacharskimi) zgodziliśmy po 45 zł/ m kw., czyli 15 000.- zł

Nie kupiliśmy jeszcze rynien :-?

To narazie tyle z bierzących wydatków.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich po przerwie.

 

Dostałem wreszcie pozwolenie na budowę. Zaczynam 05/2008. Zgodziłem muraża za 50 000 PLN. Od wbicia szpadla po odeskowanie. Czy to dużo? Czy możecie mi napisać lle kosztowały Was poszczególne etapy tzn. materiały + robocizna.

1. Fundamenty, zasypanie piachem, wylewka.

2. Ściany, nadproża, belki

3. Strop (u mnie teriva)

4. Więźba

 

Czy można postawić ten dom w stanie surowym otwartym (materiały + robocizna) za 200 000 PLN?

 

Pozdrawiam Yorka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za cały budynek (fundamenty, ściany, stropu nie ma bo poddasze nieużytkowe, więźba, tarasy) + budynek gospodarczy ustaliłam 40.000 zł.

pokrycie dachów 8500.

 

materiały?

na dzien dzisiejszy materialy mnie wyniosly ok. 45.000, do tego jeszcze trzeba doliczyc wiezbe, blachodachówkę.

Dokładną rozpiskę materiałów już zużytych mogę podesłać jak komuś potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na wykożystanie tej przestrzeni jaka będzie na poddaszu.

Więc strop terriva + pomieszczenia (kuchnia, łażienka i 2 pokoje - wg. własnego pomysłu) do zagospodarowania w przyszłości.

 

Bardzo chcałbym się zmieścic w 200 000 zł w stanie surowym otwartym więc każda wskazówka bedzie dla mnie istotna.

Dodam że buduję z maxa.

 

Może ktoś jeszcze podzieli się ze mną dotychczasowymi kosztami?

 

Jeśli możesz to bardzo bym o taką rozpiskę prosił.

 

[email protected]

 

Dzięx -;)

 

Dodam tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Mam prośbę odnośnie więźby dachowej na Afrodytkę, otóż chciałbym zrobić wycinkę w moim lesie i skompletować elementy potrzebne na konstrukcję dachu. Niestety nie posiadam jeszcze projektu, a w tartaku będą mi potrzebne ilości sztuk oraz wymiary danych elementów. Czy ktoś może takie dane mi podesłać na skrzynkę [email protected] będe bardzo wdzięczny.

 

 

pozdrawiam,

Zbychu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich budujących :D

 

Śledzę ten wątek, ponieważ ten projekt jest bardzo ładny i gabarytami domu podobny do naszego (nasz jest troszkę większy, powierzchnia 150 m + 35 m garaż)

 

W sprawie kosztow mogę się wypowiedzieć do stanu surowego otwartego. Wydaliśmy w sumie 226 tys. od wbicia łopaty w ziemię, ale:

- budowaliśmy z Porothermu 38,

- pełne deskowanie dachu,

- dachowka ceramiczna

- strop teriva

- są już wszystkie działówki

- kanalizacja na parterze

 

pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalsze postępy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zbigo, jutro wyślę Ci zestawienie więźby dachowej :wink: , a tak wogóle to witam na forum Ciebie i Zakrzewiankę :p

 

Zakrzewianka wklej linka domku, który budujesz :wink:

 

DAREK wydaje mi się, że 200 000 wystarczy z nawiązką na stan surowy otwarty. Ja jestem na etapie robienia więźby i dotychczas wydałam 112 000.- ( w tym blachodachówka z folią paraizolacyjną, i całą resztą niezbędną na dach). Za około 2 tygodnie Afrodyta będzie przykryta, więc będę miała dokładne informacje o kosztach.

Okna dachowe (4 szt.) też są zawarte w powyższej cenie.

 

Koszty na listopad:

Okna na parter: ok. 18 000.- PCV z obustronną okleiną firmy Jezierski.

Brama garażowa panelowa z automatyką ok. 6 000.-

Do listopadowych wydatków dojdą jeszcze belki stropowe+deski, wełna mineralna 20 cm na docieplenie stropu i taka sama grubość na docieplenie poddasza - tych kosztów dokładnie jeszcze nie znam.

Będę informowała na bierząco wg postępu robót.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka kupujesz shuco? my sie własnie na nie zdecydowaliśmy, obustronny kolor złoty dąb, wyszło za wszystko 18.500pln tylko że balkon jest trzyskrzydłową przesuwką...a w garażu mamy fixy (dla niezorientowanych...takich jak ja :wink: , to takie cos co wyglada jak okno a nim nie jest :D ) krótko mówiąc nie otwiera się :-? :-? :-?

Wacham sie tez pomiędzy dwoma firmami jesli chodzi o bramę garażową-hormann i normstahl...jestem na etapie porównywania ofert...ale padnie chyba na Normstahla Euro z automatem dostałam wycenę na 6500pln z montażem...hormann ceni sie troszę wyzej a podobno wcale nie jest lepszy tu cena za EPU z automatem i montazem 7200pln

A Wy kochani macie jakies doswiadczenia jesli chodzi o te dwie firmy?Bo w sumie róznica nie taka duża a chciałabym wybrac po prostu lepszą...

DAREK Co do kosztów to powinienieś się spokojnie zmiescić, postaram się podliczyć wszystko i napisze Ci jutro jak było u mnie...ja taj jak ty mam strop teriva...

pozdrawiam wszystkich i WKLEJAJCIE FOTKI...Nitka...Marcelka...Matti co z Wami???? :D :D :D :lol: 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Celebre wybrałam okna Elita Thermo, okleina wiśnia antyczna, drzwi na taras przesuwne ale tylko 2 środkowe części, boczne będą zamontowane na stałe. Mam nadzieję, że światło przejścia na taras 180 cm wystarczy. Wszystkie pozostałe będą się otwierały - będzie wygodniej je umyć :wink: Zrezygnowałam ze szprosów. Co do bramy garażowej, to nie pamiętam jakiej firmy - muszę znaleźć wizytówkę :-?

Fotki mąż zrobił dzisiaj, ale nie nadają się do wklejenia - było już zbyt ciemno :cry:

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...