Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Darasek dziękuję za odpowiedź, chodziło mi właśnie o terra cotte, bardzo fajnie wygląda i również planuję ją u siebie ale przyszłość pokaże :) Mam jeszcze jedno pytanie: wydaje mi się, że na tej ścianie obok kuchni są dodatkowe drzwi? Jakieś zmiany w projekcie czy tylko mi się wydaje? :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujacych Afrodyte i Artemide. Jestesmy z mezem na etapie budowy Artemidy, i szukamy pomuslu schody,salon oraz zastanawiamy sie nad antresola. Jezeli ktos juz wykonczyl swoja Artemide prosilabym o jakies fotki. POZDRAWIAM I POWODZENIA W DALSZYCH PRACACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darasek dziękuję za odpowiedź, chodziło mi właśnie o terra cotte, bardzo fajnie wygląda i również planuję ją u siebie ale przyszłość pokaże :) Mam jeszcze jedno pytanie: wydaje mi się, że na tej ścianie obok kuchni są dodatkowe drzwi? Jakieś zmiany w projekcie czy tylko mi się wydaje? :) Pozdrawiam!

 

zmiana tylko taka,że zrobiliśmy wc , wiatrołap był tam tak duży, że byłaby masa niewykorzystanego miejsca

a dodatkowy kibelek dla gości nie zaszkodzi. teraz są dwa pomieszczenia o wystarczającej powierzchni

 

co do terra cota- bardzo fajnie się prezentuje, ale budżet rujnuje :( mam nadzieję, że po kilku latach tez tak fanie będzie wyglądał

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana tylko taka,że zrobiliśmy wc , wiatrołap był tam tak duży, że byłaby masa niewykorzystanego miejsca

a dodatkowy kibelek dla gości nie zaszkodzi. teraz są dwa pomieszczenia o wystarczającej powierzchni

 

co do terra cota- bardzo fajnie się prezentuje, ale budżet rujnuje :( mam nadzieję, że po kilku latach tez tak fanie będzie wyglądał

 

pozdr

 

Czyli dobrze mi się wydawało :) U nas również wiatrołap został pomniejszony i spokojnie zmieściła się tam spiżarnia (taki mały schowek przy kuchni)

 

Tak jak pisałam wcześniej terra cotta wygląda extra i również ją planuję ale czas pokaże (czyt. budżet pozwoli? :D )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez goshia7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja poddasza

 

Witam wszystkich zwoleników Aftodyty miałbym ogromną proźbę do tych któży adoptują poddasze o przesłanie swoich rozwiązań . Gdzie umieściliście schody jak rozmieściliście pomieszczenia , czy podwyższaliście ściankę kolankową . Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę , mile widziane były by zdjęcia [email protected]

P.s. My natomiast swoją Afrodytkę stawiamy w okolicach Piły , jeśli jest ktoś kto postawił już Afrodytkę w naszych okolicach chętnie bym się z nim umówił.

 

ponawiam swoją prośbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.o okolice piły gdzie dokładnie ? :) my akurat podnieslismy o 1 pustak, strop zmieniliśmy na gary; jak narazie zamknelismy gore a schody docelowo maja byc zrobione w korytarzu tak jak w artemidzie...

 

Nasza Afrodytka buduje się w Chodzieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoją prośbę

 

a propos schodów!!!

a może by tak , skoro i tak adoptujemy poddasze, schody wyprowadzić w miejscu łazienki, troszke przesuwając ściankę pomiedzy obecna łazienka a pokojem obok!!! łazienkę przesunąc do tego własnie pokoju, no i tak zostaje jeszcze jeden pokój koło sypialni. Ja chyba tak zrobie, myslę że nie byłoby to złe rozwiazanie!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

do PepePiotr i do wszystkich co się porwali na Afrodytę z poddaszem

dach ma 36 st i ścianka kolankowa podniesiona jest o 2 bloczki+wieniec. Nie zależało mi na powierzchni bo i tak jest za dużo jak dla mnie. Teraz tylko kłopot bo kafle i wykładziny pociągnęły mnie po kieszeni. Razem z garażem, antresolą i stryszkami to ok 350 m2 po podłodze. Kupa kasy na podłogi ;) Na strop wylewany namówił mnie mój wykonawca (najtaniej wychodzi, naprawdę) a na podniesienie ścianki kolankowej kierownik budowy, zmianę kąta dachu mój pomysł. Pomysł na antresolę i salon bez sufitu zaczerpnąłem z tego forum. Nie da się ukryć z powodu zabudowy poddasza koszt budowy oczywiście wzrósł i czas budowy się wydłużył. Normalnie już bym tam mieszkał a tak oglądam złotówkę z czterech stron zanim ją wydam. Inna sprawa że zaszalałem na poddaszu robiąc np łazienkę ok 40m2 jeszcze będzie tam sauna. Nie żałuję decyzji bo przestrzeń życiowa zapiera dech w piersiach. Przy takiej przestrzeni to nawet nie liczę ile m2 jest. Rowerkiem mogę pojeździć, a jak pochodzę po domu to mam dobre ćwiczenia ;))

Dom już jest ocieplony i następne zdjęcia będą już z elewacją.

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również obejrzałam całą galerie DarthVader'a i jestem bardzo wdzięczna gdyż jest to świetne źródło informacji. mam też właśnie pytanie: Czy możesz zdradzić jaka to dachówka? Pozdrawiam

 

 

 

Roben MONZAplus miedziana

Edytowane przez DarthVader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

jestem na etapie wylewania wieńca dla zainteresowanych :mam już ceny więzby-9750zł netto,strop drewniany 5000zł netto,odeskowanie dachu 7350 zł netto,

co do robicizny to strop 200 m koszt 1450,więzba 20 zł za m,natomiast odeskowanie i papa 16 zł za metr.czyli robocizna stropu,wiezby,deskowania i papy to 13500

Pokrycie u nas to dachówka karpiówka i tu cena z kosmosu...60 zł za m:(

 

koszty które poniosłam tej pory to stan surowy robocizna 18500 zl wraz z kominami,materiał około 36 tys plus kominy 7500 zł plus bloczki i porotherm 38 ale miałam to kupione dużo wczesniej wiec nie pamiętam,myślę że to koszt około 30 tys.

 

za dwa tygodnie zaczynamy dach,żeby zdążyć przed zimą:)

 

a od wiosny ruszamy dalej:)

 

pozdrowienia i wytrwałości dla wszystkich budowniczych.

ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana tylko taka,że zrobiliśmy wc , wiatrołap był tam tak duży, że byłaby masa niewykorzystanego miejsca

a dodatkowy kibelek dla gości nie zaszkodzi. teraz są dwa pomieszczenia o wystarczającej powierzchni

 

co do terra cota- bardzo fajnie się prezentuje, ale budżet rujnuje :( mam nadzieję, że po kilku latach tez tak fanie będzie wyglądał

 

pozdr

 

Darasek

Musze przyznać,że super efekt. Mam pytanko co do WC?! Zrobiliście tam jakiś lufcik i którędy go wyprowadziliście?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...