Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Jestem na etapie dachu i przede mną ocieplenie i elewacja.

Darasek jeśli możesz powiedzieć ile potrzeba klinkieru na elewacje i mniej wiecej jaki to koszt?

Mam pytanie również do Wszystkich o ocieplenie dachu, poddasza. Czym ociepliliście, jaka grubość?

Za podpowiedzi dziękuję z góry... niedługo wstawię zdjęcia skończonego dachu :cool:

 

witam

na sztuki nie pamiętam, ale było to 9 palet - sprawdź na stronie crh ile mieści sie na palecie, wtedy będziesz wiedział ile potrzeba. zaznaczam tylko, że kupiliśmy cegłe i była cięta na pół. robiliśmy wszystko z tego klienkieru tak jak jest na projekcie, wszystkie te okrągłe murki, itp.. w tym zostało jeszcze na kominek (grill) na zewnątrz. cena zależy od kursu euro, nas kosztowało to 19 tys. zł. z ułożeniem troszkę to kosztowało, ale na prawdę warto.

 

pozdr

daria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

na sztuki nie pamiętam, ale było to 9 palet - sprawdź na stronie crh ile mieści sie na palecie, wtedy będziesz wiedział ile potrzeba. Zaznaczam tylko, że kupiliśmy cegłe i była cięta na pół. Robiliśmy wszystko z tego klienkieru tak jak jest na projekcie, wszystkie te okrągłe murki, itp.. W tym zostało jeszcze na kominek (grill) na zewnątrz. Cena zależy od kursu euro, nas kosztowało to 19 tys. Zł. Z ułożeniem troszkę to kosztowało, ale na prawdę warto.

 

Pozdr

daria

 

małe sprostowanie

19 tys. Sam klinkier + roboczizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cokół i potem resztę coś takiego sobie wrzuciłem http://www.elastolith.pl/kolorystyka.html Wyszło za m2 74PLN. To cena za klej i płytkę. Praktycznie samemu można położyć. Nożyczkami się to tnie, a po wyschnięciu tworzy bardzo twardą powierzchnię. Nie namawiam do tego materiału, ale nadmieniam tylko, że coś takiego istnieje :) Pozdrawaim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cokół i potem resztę coś takiego sobie wrzuciłem http://www.elastolith.pl/kolorystyka.html Wyszło za m2 74PLN. To cena za klej i płytkę. Praktycznie samemu można położyć. Nożyczkami się to tnie, a po wyschnięciu tworzy bardzo twardą powierzchnię. Nie namawiam do tego materiału, ale nadmieniam tylko, że coś takiego istnieje :) Pozdrawaim.

 

Na foto wyglada calkiem fajnie ,a jak w realu z bliska

jak bys mogl to wrzuc jakes fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to brałem pod uwagę, jednak nie ma informacji jak czasowo się to będzie zachowywać, zdecydowałem się na płytki klinkierowe z Przysuchy, na cokół, murki tarasowe i słupy za płytki i klej wyszło około 10tyś pln

 

http://phonex.pl/forum/klinkier2.jpg

http://phonex.pl/forum/klinkier3.jpg

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalen1
Chciałam dołączy do sympatyków artemidy. Obejrzałam setki projektów i nadal wracam do pierwszego tzn. Artemidy. Czy może są ty osoby z okolic W-wy budujące ten dom. Bardzo bym go chciała zobaczyć w realu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulca, jeśli chodzi o podłogówkę Twoją - to masz podłogę drewnianą??

Słyszałem, że kafelki to ok ale jeśli chodzi o drewno to już gorzej...

salon z kuchnia 70m parkiet bambus skręcany, pokoje i sypialnia panele na 10mm zielonym podkładzie, grzeje zgodnie z założeniami projektu podłogówki (projektant wiedział jakie okładziny będą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... ktoś dużo serca włożył w swoją Afrodytę, tylko pozazdrościć. U mnie jutro zaczynają walczyć dookoła domu (podjazdy, murki, schody, polbruki, parking itp.) Aż się boję jak mi rozryją całą działkę. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość. Straszną górę śmieci wywiozłem dziś z budowy (od początku budowy nazbierało ich się tyle worków, że cała ciężarówka była). Rada dla budujących - na bieżąco śmieci wywozić. Ja niby wszystko w workach wielkich trzymałem to czego nie można było spalić. Ale już po wszystkim.

A tak na marginesie to ruch na forum zmalał troszkę - znaczy wszyscy na budowie - tylko się cieszyć. Pozdrawiam wszystkich i oby ta piękna jesień jak najdłużej trwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie "dobrychdomow" pojawily sie nowe zdjecia z realizacji Afrodyty. Superowe są. To są chyba te z ostatniej edycji konkursu pracowni.

 

 

 

Ja wklejam dziś rzut mojej Afryśki...

 

Jutro zrobie zdięcia postępów i wkleje (od mojego ostatniego wpisu i ostatnich zdięć duuużo się zmieniło).

 

WNETRZE AFRODYTA NAJNEW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Od dluzszego czasu jestem czytelniczka tego forum, szczegolnie interesuje mnie zagadnienie Artemidy i Afrodyty.

Z wielka przyjemnoscia ogladam kazde przez Was wklejone zdjecia - wiec prosze o wiecej.

My rowniez planujemy budowac Artemide w przyszlym roku jak wszystko sie dobrze ulozy.

Poki co kupilismy piekna dzialeczke i zalatwiamy cala papierologie.

 

Jesli ktos z Was obecnych moze mi podac namiary na dobrego projektanta adoptujacego w okolicach Rzeszowa - Lubenia takiego ktory dokona adaptacji, i czesciowych zmian projektu to bede bardzo wdzieczna.

Planujemy czesciowo podpiwniczyc dom, wydluzyc dom "do przodu" o jakies 2 metry, oraz czesc sypialniana tylnia - o jakies 1,5 metra, natomiast poddasze nieuzytkowe.

Moze jest tu ktos z naszych okolic kto dokonywal zmian u architekta??

 

Z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez Felutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulca, jeśli chodzi o podłogówkę Twoją - to masz podłogę drewnianą??

Słyszałem, że kafelki to ok ale jeśli chodzi o drewno to już gorzej...

 

Ja mam podłogówkę praktycznie na całym dole (poza sypialniami) i na niej właśnie podłoga drewniana. Sprawuje się wszystko świetnie, a dodatkowo jestem super zadowolony z wyboru do salonu/hallu własnie podłogi drewnianej a nie kafli (oczywiście kwestia gustu) - wydaje mi się, że przy małych dzieciach chodzących raz w kapciach raz bez super sprawdza się takowa podłoga - nawet w okresach letnio-wiosenno-wczesno jesiennych kiedy podłogówka jeszcze nie chodzi, daje ona inne odczucie ciepła. Trzeba pamiętać, że podłogówki używamy jedynie przez 5-6 miesięcy w roku.

 

Dodatkowo aktualnie większość firm oferuje specjalne podłogi drewniane właśnie na podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od kilku lat śledzę to forum, ponieważ przymierzałem sie do realizacji projektu "Afrodyta". Od dwóch miesięcy w budowie, i o ile mi wiadomo jest to najbardziej na zachodzie kraju! W Słubicach. Niedługo zdjęcia z budowy. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od kilku lat śledzę to forum, ponieważ przymierzałem sie do realizacji projektu "Afrodyta". Od dwóch miesięcy w budowie, i o ile mi wiadomo jest to najbardziej na zachodzie kraju! W Słubicach. Niedługo zdjęcia z budowy. Pozdrawiam serdecznie.

 

O znane mi okolice, ja co prawda z wielkopolski ale Tato z okolic Słubic :) Hehe pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...