Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam ponownie. Napiszę kilka słów odnośnie kosztów naszego domu. Plan domu, adaptacje, przyłącza i zakup działki to koszt - 24,500 zł. Materiały - 106,400. Robocizna - 25,845. Robocizna uczyniła mniej kosztów jak może u innych budujących ten dom a z racji tego że mój kochany mąż ma firmę budowlaną i własnymi siłami robił i będzie robił by te koszty były mniejsze jak u innych. Pozdrawiamy wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów. W czerwcu zamierzam ruszyc z budową Afrodyty i z zadowoleniem odkryłam, że wiele rad z tego forum mi sie przydało- dziekuję wszystkim aktywnym i tym którzy się wypowiadali a już zakończyli budowę.

Jestem na etapie uzgadniania ceny za stan surowy z dachem deskowanym pokrytym papą i stropem betonowym teriva, dom budowany k/Warszawy. Juz na wstępie prosze o podpowiedzi ile Wy płaciliście. Za trzy dni mam dostać wyceny to się z Wami podzielę wiadomością, ale chciałabym już teraz miec jakieś rozeznanie i wiedzieć jak się targowac.

Czy za 50 000 wybudują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klara.. dziwne pytanie. Mozesz poszukać "ekipy" która wybuduje Tobie za 30 000... Sprawdz tylko czy ściany są proste a dach na pewno szczelny ;) Chyba złoty środek jest najrozsądniejszy.

 

Nie jest sposobem (szczególnie) budując dom wybieranie najtańszych ekip. Okazać się może po jakimś czasie, że wydasz 2x więcej na poprawki niż zainwestowanie w profesjonalistów z doświadczeniem!!!

Sam chciałem zaoszczędzić na kładzeniu rur kanalizacyjnych - była to pierwsza i ostatnia najtańsza ekipa. Wszytstko 3 razy poprawiali - mnie trafaiał szlag a chłopaków którzy robią reszte "nerwica" bo 3 razy zagęszczali po nich grunt!!

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. W czerwcu zamierzam ruszyc z budową Afrodyty i z zadowoleniem odkryłam, że wiele rad z tego forum mi sie przydało- dziekuję wszystkim aktywnym i tym którzy się wypowiadali a już zakończyli budowę.

Jestem na etapie uzgadniania ceny za stan surowy z dachem deskowanym pokrytym papą i stropem betonowym teriva, dom budowany k/Warszawy. Juz na wstępie prosze o podpowiedzi ile Wy płaciliście. Za trzy dni mam dostać wyceny to się z Wami podzielę wiadomością, ale chciałabym już teraz miec jakieś rozeznanie i wiedzieć jak się targowac.

Czy za 50 000 wybudują?

 

Witam właśnie dostałam pierwszą wycenę za Afrodytę 96 000 + VAT za stan surowy nogi mi się az ugięły. Może mi ktoś podać namiary na dobrą ekipę w woj. mazowieckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to sama robicizna????

 

Proszę o odpowiedź!!

 

Witam, tak te 96 000 zł + VAT to sama robocizna za Afrodytę, ale dzisiaj otrzymałam następne dwie wyceny

1-robocizna stan surowy otwarty 36000zł +VAT lub 134000 + VAT z materiałami wykonawcy

2-robocizna stan surowy otwarty 44000zł +VAT lub 155700 + VAT z materiałami wykonawcy

O jest i wycena trzeciego 141 000 + VAT z materiałami wykonawcy.

Uważam że trzeba szukac i nie zawsze tanio oznacza żle i z problemami, choc coś w tym jest.

Nie chcę nikomu zaglądac do portfela, ale uważam, że informację co do cen bardzo ułatwiają przyszłym inwestorom decyzję.

Więc podawajcie ile za co płaciliście przecież nikomu nic nie ubędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Myślę, że 30 tyś PLN to trochę za mało............aż sie wierzyć nie chce.

Taka cena jest rozsądna za fundamenty i ściany, strop (jeżeli jest lany) ale do więźby to trzeba "trochę" dołożyć.

 

Wklejcie jakieś zdjęcia..........

-------------------------------------------

 

CZY KTOS MA SKONCZONA ANTRESOLE ?????

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Myślę, że 30 tyś PLN to trochę za mało............aż sie wierzyć nie chce.

Taka cena jest rozsądna za fundamenty i ściany, strop (jeżeli jest lany) ale do więźby to trzeba "trochę" dołożyć.

 

:confused:

 

30 tyś. za samą robocizne więźba z dachówką to mało? W moim rejonie to średnia cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) U nas drzwi i brama będą wyglądały tak...[ATTACH=CONFIG]99791[/ATTACH]

tylko kolor ciemny dąb:)

 

 

my mamy podobne drzwi tylko widze ze to sa chyba hormana (poznaje po uchwycie) - aluminiowe:) nasze to wikęd i roznia sie tym ze maja zamiast uchwytu normalna zwykla klamke - cena 2 razy mniejsza bo kosztowaly ok 2 tys zl no ale te tu na zdjeciu to aluminim, a nasze metalowe.... :)

 

Ceny robocizny roznia sie i to znacznie wszystko zalezy gdzie czlowiek sie buduje... My wybudowalismy sie w wilekopolsce i to w takiej mniejszej miejscowości. I od razu zastrzegam ze nie wybieralismy najtanszych ofert tylko sprawdzone ekipy

Stan surowy z stropem teriva ok 15 tys zl

Wiezba 8 tys +

Dachowka 10 tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...