Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam.

Dziękuję Celebre24 za instrukcje. Na forum wszedłem ale ze zdjeciami to dla mnie za skomplikowana sprawa. W poniedziałek poproszę informatyka o pomoc to myślę, że wkeję kilka fotek.

W ogóle to bardzo mi się podoba, że jest takie forum, bo ja też uważam że domek jest najpiekniejszym projektem domu parterowego.

Jest też bardzo funkcjonalny, choć dopiero mieszkam w nim od lipca tego roku i poznaje jego zalety i wady.

Pozdrawim wszystkich afrodyzjaków i służe radą i informacjami z przebiegu realizacji budowy tego domku.

Gamir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gamir;

 

Jak dom postawiłeś to wklejenie zdjęć to pestka.

Jakis czas temu wskazówek Celebre udzielał TS147

 

coś takiego;

Zrób tak:

1. Wejdź na http://imageshack.us/

2. Daj "przeglądaj" i znajdź swojąfotkę u siebie na compie

3. Naciśnij "host it"

4. Później z ramki, koło której po prawej stronie jest "Hotlink for forums (1) " przeklej całą zawartość do wiadomości na muratorze i to wszystko .

 

Obecie z tego co się orętuję to kilka osób własnie zamyka stan surowy.

Szkoda, że zaginał na forum Matti.

Mam nadzieję że nie wyjechał do Irlandii z powodu afrodyty :lol:

 

Czekamy wszyscy na fotki, jak je zobaczymy to popiszemy o szczegółach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamir;

 

Piękne zdjęcia. Powiedz nam czy taki dom może mieć wady? :D

Dla mine istotne są koszty ruszam - 05/2008.

I choć zdaję sobie sprawę że ceny się zmieniają to każda informacja jest dla mnie cenna. Może masz taką rozpiskę z cenami za poszczególne etapy? np. jaki był koszt dachu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gamir :wink:

 

Ale masz piękny domek :D po prostu cudo. Serdecznie gratuluję, piękny dom duża piękna działka - REWELACJA!!!

Słupy bez klinkieru w kolorze elewacji wyglądają świetnie, chyba nawet lepiej jak z klinkierem.

Mam oczywiście kilka pytań :wink:

 

1. Z czego stawiałeś ściany i czy cokół robiłeś z płytek czy z pełnej cegły.

2. Kominy masz murowane czy systemówki? i na jakie paliwo się zdecydowałeś? U mnie nie ma gazu więc zastanawiam się nad propanem z butli

3. Jak robiłeś słupy? Kwadratowe i obkładałeś w stożek styropianem czy zalewałeś od razu w stożek?

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jest to moja Afrodyta .

 

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich .

Gamir

 

Domek śliczny :o . W końcu mamy szansę zobaczyć go "na żywo", a nie wizualizacji.

 

Przylącze się ze swoimi pytaniami:

- okno w lazience od ogrodu zostalo wydluzone aby byc w linii z tym z sypialni, czy tez poszerzone?

- powiekszaliscie moze ta lazienke?

- i pytanie o cokol (to samo co RoboRob :wink: ) - czy jest z plytek klienkierowych czy cegly klinkierowej.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Ci się udało Gamir ...no a domek... :roll: :roll: :roll: cudo... :D

fajnie zobaczyć Afrodytę na "żywo", napisz coś więcej, czy wprowadzałeś jakieś zmiany wewnątrz i jak możesz to więcej fotek prosimy :D :lol:

 

Obiecane fotki z Naszych postepów:

 

http://img88.imageshack.us/img88/9807/dscn0079ho0.jpg

 

http://img88.imageshack.us/img88/8374/dscn0076ne5.jpg

 

i zapraszamy do środka...widok na korytarz:

 

http://img88.imageshack.us/img88/5948/dscn0040va8.jpg

 

i na salon:

 

http://img204.imageshack.us/img204/4359/dscn0039bx8.jpg

 

i salon z drugiej strony:

 

http://img88.imageshack.us/img88/1859/dscn0060ij5.jpg

 

mały bałagan w kuchni :wink:

 

http://img85.imageshack.us/img85/977/dscn0063zw5.jpg

 

i wykusz:

 

http://img88.imageshack.us/img88/1911/dscn0065qi9.jpg

 

i przestawiony kominek:

 

http://img222.imageshack.us/img222/2194/dscn0062yk2.jpg

 

To by było na tyle :D następna "porcja" pewnie w kolejny wekeend...pozdrowionka :D :D 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Cieszę się bardzo, że moja Afrodyta się Wam podoba.Starałem się przez cały rok budowy ( startowałem 01.07.2006 ) aby końcowy efekt był ok. I tu rada

dla wszystkich - jeśli będziecie dbali o swoją Afrodytę jak należy dbać o piekną kobiete , to efekt murowany. To tak troche żartem , ale naprawdę dom wymaga dużo poswięcenia czasu , dokładności i wielkiego wkładu pracy aby końcowy wynik Was zadowolił.

Teraz postaram się odpowiedzieć na pytania które skierowaliście pod moim adresem. Po koleii :

1. Wady

- wizualnie, najsłabsza stroną jest sciana od strony pokoi- jest ona długa , prosta, ma 20 metrów i do pozostach trzech ścian trochę optycznie nie pasuje. Trzeba ją szczególnie ładnie wykonczyć.

- WAŻNE - w projekcie jest błąd dotyczący wieńców. Wychodzą one w części za wysoko w stosunku do części pozostałych, tak, że gdyby ktoś chciał w przyszłości zadoptować górę to podłogę trzeba by podnięść o jakieś 10 centymetrów. Moj wykonawca mówił, że gdyby jeszcze raz ten dom budował to zmieniłby to. Jęsli ktoś będzie tym bardziej zainteresowany to poproszę swego wykonawcę o dokładne dane i opiszę to Wam szczegółowo lub mogę dać namiar na niego ażeby problem omówił.( nawiasem mówiąc jestem bardz, bardzo z niego zadowolony- solidny fachowiec ) Ja się tym specjalnie nie interesowałem bo na górze poza strychem mi nie zależało.(a tak naprawdę skapowaliśmy trochę za późno)

Tak poza tym jak na chwilę obecną nie widzę zadnych innych wad.

2. Zmainy - ja dom budowałem z przeznaczeniem dla mnie i mojej żony no i w perspektywie wnuków o ile ich się doczekam. Co zmieniłem

-zrobiłem przejście z garażu do pomieszczenia gosapodarczego a tym samaym do domu. Uważam to za trafione

-w przedpokoju cofnąłem trochę ściankę ( około 40-50cm ) zmniejszając pomieszczenie gospodarcze. Uzyskałem powierzchnie na szfę.

- wydłużyłem ookoło 50 cm scianę między korytarzem a salonem rezygnując z małej ścianki wychodzącej do salonu. Dzięki temu mogłem postawić dużą garderobę w korytarzu.

-w pierwszej łazience w ścianie prawej wyciąłem wnęke na kabinę 90 tkę. Tym samym w pokoju powstała wnęka którą również zabudowałem komandorem

- te trzy zmiany wymuszone były rezygnacją z garderoby przy łażience drugiej.Po pierwsze zawsze chciałem mieć dużą łazienkę a po drugie lokalizacja tam garderoby według mnie nie była najlepszym rozwiązaniem.

- w salonie zamurowałem okno przy oknie tarasowym. Wprawdzie obawiałem się czy nie spowoduje to zaciemnienie salonu ale dziś mogę powiedzieć, że było to suer posunięcie. Salon stał się bardziej ustawny a moje obawy o świało okazały się niepotrzebne.

- w garażu umieściłem opuszczane schody na strych.

- okno w łazience przy sypialni jest opuszczone aby zachować jedną linię.

- przy konstrukcji dach i wykonaniu orynnowania zrezygnowałem z rynny przy wykuszu jadalnianym. Myślę, że szpeciłaby ona elewację od tak pięknej strony tego budynku.

Myślę, że to chyba wszystkie zmiany które dokonałem. reasumując jestem z nich wszystkich zadowolony.

Postaram się teraz odpowiedzieć na pozostałe Wasze pytania :

- dom budowałem z Ytonga 40 cm. Przez to zmuszony byłem sciany fundamentowe zrobić szersze. Są one wylweane z betony. Tym samym cokoły obłożone są płytką klinkierową.

- kominy mam systemowe schidla

- RoboRob - umnie też nie ma gazu więc zdecydowałem się na podziemny zbiornik na propan. Ponieważ jest tu wiele możliwości to o ile jesteś bardziej zainteresowany to zapraszam na indywidualną rozwowę

- filary wylewałem a potem obłożone sa w części bloczkiem a wczęści styropianem.

To by było na chwilę obecną wszystko o co mnie pytaliście.

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich budujących lub zamierzających budować ten piękny domek.

Gamir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na elewacji domek wygląda mega, ale Twój "na żywo" to poprostu WYPAS na MAXA :D.

 

Jeśli nie masz nic przeciwko, cyknij jeszcze parę fotek, zwłaszcza tej długiej ściany, no i oczywiście wnętrze :) Jak domek wygląda tak ładnie z zewnątrz, to w środku można się domyślać, ale lepiej zobaczyć na fotkach :D

 

Gratulacje super wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy zakochani w bogini piękności. Do dziś obserwowałam wasze wymiany doświadczeń związanych z budową Afrodyty. Postanowiłam czynnie włączyć się do dialogu po tym jak zabaczyłam wybudowaną już Afrodytę. Jestem pod wielkim wrażeniem tego cuda.Mam wyjątkową prośbę do Gamira - czy jest możliwość zobaczenie Twojego domu na żywo. Jeśli tak będę niezmiernie wdzięczna (proszę o kontakt mailowy).

Jestem już właścicielką projektu i zaczynamy na początku następnego roku. Obecnie robimy wyceny stanu surowego: samej robocizny (murarka - 30tyś, dach - 30tyś). W tym roku chcemy kupić materiały i zacząć na początku 2008.

 

Serdeczne pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dzięki za dużo cennych informacji! :) .

 

Teraz postaram się odpowiedzieć na pytania które skierowaliście pod moim adresem. Po koleii :

1. Wady

- WAŻNE - w projekcie jest błąd dotyczący wieńców.

 

Orientujesz się może, czy pracownia jest już świadoma tego problemu (może była już korekta w projektach)? U mnie jest to o tyle wazne, ze buduje Artemide.

 

2. Zmainy - ja dom budowałem z przeznaczeniem dla mnie i mojej żony no i w perspektywie wnuków o ile ich się doczekam. Co zmieniłem

- zrobiłem przejście z garażu do pomieszczenia gosapodarczego a tym samaym do domu. Uważam to za trafione

- w salonie zamurowałem okno przy oknie tarasowym.

- w garażu umieściłem opuszczane schody na strych.

- okno w łazience przy sypialni jest opuszczone aby zachować jedną linię.

 

Mam kilka dodatkowych pytań :wink: :

- zrobiłeś przejscie z garazu tylko do pomieszczenia gospodarczego (jak w Artemidzie) czy do takze do wiatrolapu?

- czy okna tarasowe zrobiłes jak w projekcie, czyli dzielone na 4 (boki stale srodek otwierany) czy moze w inny sposob?

- w ktorym miejscu zrobiles schody w garazu na gore? Myslalem o podobnym rozwiazaniu i waham sie czy zrobic je pomiedzy autami po srodku, czy blizej sciany od pomieszczenia gospodarczego (ale garaz jest stosunkowo krotki, a za to szeroki, wiec pierwsza opcja mnie korci),

- czy okno w sypialni od ogrodu jest wystarczajace, czy tez moze warto je troche poszerzyc?

- zostawiłeś, czy zlikwidowałeś kominek na tarasie? Kominek w domu został zgodnie z projektem?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ponieważ w swoich wypowiedziach na tym forum oraz w bezpośrednich mailach do mnie prosicie Państwo o zdjęcia wewnatrz oraz pytacie czy możliwe jest obejrzenia diomu w naturze - odpowiadam :

1.Sorry ale zdjęć ze środka nie zamieszczę w internecie. Wybaczcie ale chcę trochę prywatności. Przeciwna jest temu też moja żona z kilku względów , a z kobietą lepiej nie zadzierać. Jeszcze raz sorry.

2.Za to z całą przyjemnościa zapraszam każdego chętnego do odwiedzin. Skorzystały z tego już dwa małżenstwa z Łodzi i Pożnania. Zarówno jedni jak i drudzy po odwiedzinach stwierdzili, że nie żałują przejechanych kilometrów i byli bardzo zadowloni z podjętej decyzji.

Dlatego jeszcze raz zapraszam i myślę, że w bezpośredniej rozmowie będę mógł udzielić wszelkich informacji i podzielić się swoim doświadczeniem z budowy.

 

TS 147

 

- nie wiem czy pracownia jest świadoma problemu o którm pisałem. Nie interesowałem się później tym.

- zrobiłem tylko przejście do pomieszczenia gospodarczego przy ścianie okiennej garażu. Tam też umieściłem schody.i z doświadczenia ( w garażu parkuję dwa duże samochody kombi ) widzę , że wybór lokalizacji był ok.

- zastanawiałem się z żoną czy nie zrobić w sypialni dużego okna z wyjściem na ogród. W pewnej chwili miałem nawet to przerobić ale z róznych względów pozostałem przy wersji projektowej. Ale wydaje mi się to ciekawym rozwiazaniem jednak uzależniam to od subiektywnych uwarunkowań każdego inwestotra

- okno tarasowe mam dzielone na cztery dokładnie tak jak piszesz.

- kominek pozostawiłem tak jak jest w projekcie i myślę, że była to dobra decyja ( w praktyce - dośc często już w nim paliłem - też jest ok. Na tarasie też pozostawiłem kominek choć jest to jedyna rzecz która pozostała mi do fizycznego wykonania.

Pozdrawiam serdecznie

Gamir

PS

Zainteresowanych odwiedzinami informuję , że domek zlokalizowany jest w okolicach Jeleniej Góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gamir

 

Wysłałem Ci prywatną wiadomość z pytaniem o instalację gazową z podziemnym zbiornikiem na propan, ale chyba nie doszło. Więc piszę o tym tu. Jeśli możesz coś więcej na ten temat napisać to będę bardzo wdzięczny.

Głównie chodzi mi o warunki jakie trzeba spełnić na podziemny zbiornik i czy jest możliwość zmienić w przyszłości paliwo z propanu na gaz ziemny przy tym samym piecu.

Pisałeś również że jest kilka możliwości to również możesz je opisać.

 

Jeśli nie chcesz o tym tu pisać to podaję Ci swój e-mail [email protected]

 

Pozdrawiam

Robert

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do tych ktorzy robia uzytkowe poddasze.

W swoim zamysle chce zrobic pustke nad pokojem dziennym a na gorze dwie sypialnie. Po konsultacji z architektem ten oznajmil mi ze przy tych zmianach potrzebuje aneks do projektu. Czy Wy, Drodzy Forumowicze tez musieliscie robic aneks?? Jesli tak to jak to wygladalo (kosztowalo) w waszym przypadku.

Poniewaz ja nie mam czasu (ani chyba odpowiedniej wiedzy w tej materii) postanowilem tez zlecic zorganizowanie wszelkich formalnosci zwiazanych z uzyskaniem pozwolenia na budowe temu samemu architektowi. Ponizej kopia wiadomosci z biura. Czy mozecie napisac ile Was kosztowaly poszczegolne elementy tej wiadomosci.

 

Przedstawię Panu wycenę aneksu to projektu typowego, w skad którego będzie wchodzić:

-uzyskanie wypisu i wyrysu w miejscowego planu ( w przypadku braku planu uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy )

- aneks do projektu ( częśc architektonicza i konstrukcyjna ),

- przeliczenie projektu do atulanej strefy - adaptacja,

- projekt zagospodarowania terenu,

- uzyskanie warunków dostaw mediów,

- uzgodnienia lokalizacyjne,

- uzyskanie pozwolenia na budowę.

Cena 3.800,00 zł netto

 

Z gory wielkie dzieki

Pozdrawiam

Xtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...