Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Przegladam to forum już od kilku miesięcy i jest ono dla mnie cennym żródłem informacji n/t budowy Afrodyty. Po kilku miesiącach załatwiania formalności dziś ruszyliśmy z budową domu według tego projektu. Mam nadzieje że uda się nam szczęśliwie dobrnąć do końca budowy. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy dopiero planują budowę Afrodyty zamieszczam informację co do zmian w naszym projekcie i cen materiałów oraz robocizny. Mam nadzieję, że będą pomocne.

 

Jeżeli chodzi o projekt to :

pozbyliśmy się słupa w salonie, a także okna pomiędzy wykuszem a tarasem

powiększyliśmy okna w wykuszu do wysokości 190cm,

przesunęliśmy i zwęziliśmy okno w łazience dla gości tak aby zrobić w niej prysznic,

usunęliśmy garderobę przy sypialni łącząc ją z łazienką

powiększyliśmy garderobę w korytarzu kosztem wnęki w salonie co daje nam około 8m2 garderoby

 

Od firmy którą wynajęliśmy dostaliśmy następujący kosztorys:

(ceny zawierają materiały, robociznę i sprzęt):

ławy i wykop 25,178zł

ściany fundamentowe 29,149zł

podłoże betonowe zbrojone 24,838zł

ściany nośne 43,790zł

kominy 15,000zł

wieńce 20,855

ściany działowe 8,950zł

To w sumie wychodzi ok 167,760 zł plus 8% VAT.

Teraz szukamy kogoś do dachu.

 

Mam też pytania do tych Forumowiczów którzy już przeszli SSZ. Czy ktoś z Was montował okna firmy VETREX? Co o nich sądzicie? I co do tarasu czy lepiej wygląda okno 3 czy 4-skrzydłowe? Planuje zrobić okna francuskie ze szprosami (jeden pionowy po środku tafli i 4 poziome). Boję się, że 4 skrzydła dadzą zbyt "gęsty" efekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie postępy idą z lekka pomału - myślę iż jak już wystartujemy to pójdzie szybciej - od przyszłego tygodnia zaczynamy kopać ogromną dziurę i fundamenty

 

zastanawia mnie jedna rzecz czy pod te półokrągłe tarasy też coś się leje (murarz będzie dzisiaj po południu to pewnie mi powie)

Edytowane przez melczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zmiany w projekcie:

1. cały dom jest podpiwniczony.

2. kuchnia zlikwidowanan w salonie i przeniesiona do pomieszczenia 1/7, które zostało wydłużone o ok 1,5 m i w narożniku (obok łazienki i garderoby) jest wejście do spiżarni, wejście do kuchni z salonu (drzwi z korytarza zlikwidowane) i zaprojektowano wyjście na taras z kuchni

3. wiatrołap zlikwidowany i zaprojektowano inny przy przejściu z garażu

4. dołożono wejście do garaży z zewnątrz w prawym wewnętrznym narożniku.

5. z pomieszceznia 1/15 wydzielono coś ala wiatrołap (przejście z garażu)a reszę połączono w jedną dużą łazienkę z pomieszceniem 1/12.

6. sypialnia przeniesiona do 1/10 - łazienka bez zmian a garderoba wydłużona do konca budynku (o ten dołożony 1,5 metra o którym była mowa przy kuchni) wyjście na zewnatrz z sypialni na niewielki tarasik)

7. zejscie do piwnicy pod schodami na górę

8. slup zlikwidowano w salonie a schody mają być zabudowane do powierzchni stopni a od gory otwarte.

tyle by było po krótce - ciężko to opisać :-)

tak mniej wiecej będzie wygladac piwnica

 

a tak parter

 

poddasza na tą chilę nie planuję poniewaz na poczatek nie będziemy tam nic robić

Edytowane przez melczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie postępy idą z lekka pomału - myślę iż jak już wystartujemy to pójdzie szybciej - od przyszłego tygodnia zaczynamy kopać ogromną dziurę i fundamenty

 

zastanawia mnie jedna rzecz czy pod te półokrągłe tarasy też coś się leje (murarz będzie dzisiaj po południu to pewnie mi powie)

 

Witaj :)

My także dopiero zaczynamy budowę. Postaram się za chwilę umieścić zdjęcia.

Co do tarasów to nam proponują dwa rozwiązania: wylewanie albo brukowanie ale z tego co wiem lepiej wylewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się zdjęć z budowy mojej Afrodytki, więc od razu chwalę się postępami :D[/QUO

 

Gratuluję rozpoczęcia budowy,ja jestem na etapie ukończenia tynków wewnętrznych,mam do Ciebie pytanie odnośnie tarasów:

jak głęboko kopaliście fundament pod tarasy i ile bloczków poszło,ewentualnie jaki był koszt wylania i wymurowanie tarasów i czy wytyczał je wykonawca czy też geodeta?

 

pozdrawiam serdecznie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afrodyta77 Ty już daleko jesteś w porównaniu do nas :-)

Michap10 czy można prosić o wymiary okien w wykuszu bo u mnie zaprojektowali 3 x 90 po szerokości i wydaje mi się iż to srodkowe mogłoby być większe.

Agiko najgorzej zacząć - u Was już ten etap jest więc już z górki ;-) - muy zanim wyjdziemy z piwnicy do zera to minie szmat czasu i wypłynie masę kasy - no ale cóż wiedziały galy co chciały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...